Jump to content

P_P

Member_50
 • Posts

  384
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Fanoušek značky
  ROLEX, OMEGA

Recent Profile Visitors

5,116 profile views

P_P's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Potýkám se také s tímto problémem. Ještě nemám přesné zaměření, ale předběžně rozdíl 1,5 m na šířce parcely od domu k hranici cca 2 metry, tedy svah zhruba 45 stupňů. Buď aspoň metrovou opěrnou zeď, nebo tam ten svah nechat a osázet. Cena opěrné zdi podle použité metody 5-10 000 Kč za metr, celkově to mám tak na půl mega. Ten stavoblock by mohl být v té levnější kategorii, jinak mi doporučují betonový profil L , tak je ta cena i s prací právě těch 10k za metr. Tak teď hodně zvažuji, zda osázený velký svah, nebo mírnější s opěrnou zdí. @Gustaf nebyla by fotečka toho svahu?
 2. Měl jsem stejný problém, mám několik starých aplikací, které Android 14 (telefon S24 Ultra) už nechtěl nainstalovat. Na starém S22 Ultra kde byl Android 12 a pak se upgradovalo až na 14 aplikace v pohodě fungovala, ale znovu přímo na verzi 14 to nešlo. Naštěstí to jde obejít přes ADB, vše funguje normálně.
 3. Byl to jen nápad, asi ne nejlepší. Jsem odpůrce zbraní, ale situace ve společnosti se rozhodně nelepší, spíš naopak. Alarm se zapojením na PCO je jasná volba, ale i tak je tam prodleva pár minut, než někdo pomůže. No, snad to nebudu muset řešit.
 4. Tak zbroják si určitě dělat nechci. Jen mi připadlo, že u této pistole už není omezený výkon, že by to v případě nutnosti použití mohlo případný útok zastavit. Ale fakt nevím, jen domněnka, asi tedy nesprávná.
 5. Měl bych dotaz na zkušené - má něco takového smysl mít doma pro případ, že se k vám někdo dostane, Předpokládám, že střelnou zbraň mít většinou nebude. https://www.streleckyraj.cz/pistole-flobert-detonics-6x9-84-grim-fp-c-i.html
 6. Tak jsem měl schůzku s generálním dodavatelem stavby a navrhuje dodavatele, co montuje klimatizaci a rekuperaci Toshiba. Klimatizace jsou na trhu, recenze celkem OK. Ale rekuperační jednotku Toshiba jsem ani neznal, nikdo v okolí ji nemá (většinou Atrea nebo Zehnder). Kdo má rekuperaci, máte, nebo jste i třeba jen ve výběru měli Toshibu, byla by nějaká osobní reference?
 7. Ptal jsem se vedle ve vlákně o stavbě domu, mám v nabídce systém xComfort od firmy Eaton, má s tím někdo zkušenosti? Docela se mi líbí, jde hlavně o bezdrátový systém (radiová frekvence, žádná WiFi), ale jde zapojit i s drátovým propojením, nebo kombinace, což bych zvažoval. A hlavně je to decentralizovaný systém. Hodně se řeší Loxone, tam to jde taky zapojit, aby ta technika byla co nejméně vidět a jen na pozadí - což silně preferuji - ale ten xComfort je pro tento způsob užití dle mého lepší. Prostě natahám normálně dráty a k tomu si pokud chci, přihodím na pozadí i ovládání přes tento systém. Ale osobní zkušenost někoho, kdo to má, bych uvítal.
 8. Plánuji bungalov, má to asi vliv. A v PENB mám na konci to nepovinné doporučení, pokud dám rekuperaci (dodatečně jsem se rozhodl, že ji dám), tak se pak dostanu do A. Ptal jsem se, jak to pak bude s PENB, údajně se dá přepočítat, ale prý je to zbytečné. Tak to asi zatím nechám tak.
 9. Tak by mě zajímalo, jak se to vše počítá. Koukám na ten PENB, jsou tam věci v B, dokonce D, já mám vše v A, ale výsledek mám B73. Třeba vytápění mám 57 kW, zde 61 kW. Ale mám větší plochu. Nebo je to o tom, jak se ta energie pokryje z těch obnovitelných zdrojů?
 10. Nepleteš, nejde úplně zastavět, asi pro mne jediná trochu nevýhoda. Nicméně jsem mluvil přímo s výrobcem kabelů (je našim zákazníkem) a ukázal mi výzkum v tomto ohledu. V podstatě stačí, aby nábytek byl jen trošku nad podlahou - minimum je tuším 2 cm. Takže většinou už člověk ví, kde bude kuchyňská linka, vestavěná skříň a pod. Ostatní nábytek třeba v obývacím pokoji se většinou u televize dnes věší na stěnu, botníková skříň může mít podstavec, sedačka má také dostatečné nožky - takže to až tak moc omezující není, pokud o tom člověk dopředu uvažuje.
 11. Jasně, nic asi není 100% dokonalé. Dnes mám klasický plynový kotel, už asi 3 za 30 let + nějaké opravy, radiátory a rozvod naprosto bez údržby včetně zatím plně funkčních termohlavic. Ale do nového už samozřejmě chci podlahovku, prostě kabely vyhrály. Musím mít i krb, ale na druhé straně všude slyším, že se bude v nich zakazovat topit, tak nevím, ale prostě administrativa jinak nedá. Ještě si to trochu chci "zkomplikovat" tou smart domácností, výše jsem se ptal na zkušenosti se systémem xComfort od Aeton, fakt nikdo nemá, neví, uvítal bych zkušenosti.
 12. Myslím si, že u klasických kvalitních tepelných kabelů (nemyslím samoregulační, nebo nějaké fólie, či topné rohože) je životnost podstatně jinde, nebál bych se mluvit víc jak o 50 letech.
 13. Tak nemluvím o radiátorech a pod. Já se třeba rozhodl pro podlahovku - ale topné kabely. Jednoduché, levné pořízení, žádná údržba. Ale provoz bude dražší, to ano.
 14. Až na tu chytrou domácnost souhlasím, nicméně bezúdržbový dům asi nikdy nebude, ale jde to minimalizovat. V tomto kontextu se pak divím, proč si dost lidí co chce vše jednoduché, dává podlahovku s vodou a čerpadlem.
 15. Já pořád zkoumám info o chytré domácnosti - a narazil jsem na systém xComfort od fy. Eaton. Je to primárně bezdrátový systém, ale ne na WiFi, běží to ve vyhrazeném pásmu 868.3 MHz. Ovšem, a to se mi líbí, je možné vše propojit i drátově, nebo dokonce kombinovat. A přitom ponechat libovolné ovládací prvky - vypínače, zásuvky a pod. Určitě bych chtěl základ přes drát, ale nějaké méně důležité věci či rozšíření by se pak dalo lehce doplnit i bezdrátově. Setkal se tu někdo s tímto systémem?
×
×
 • Create New...