Jump to content

Portugieser325

Member_50
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

About Portugieser325

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Rolex, Omega, Sinn, Casio, Patek

Recent Profile Visitors

1,120 profile views

Portugieser325's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. Díky všem za postřehy. Probral jsem to s rodinou, přehodnotil a koupil: https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/ssc813p1 Tak snad bude u stromečku radost.
 2. @Roman-ZA s případným dopadem na cenu počítám, jde mi spíš o to, jak dlouho ty procesy trvají, s nákupy mimo EU nemám zkušenosti.
 3. @Ace.667 Díky za tip, nevšiml jsem si. Primární cíl je varianta s bílým cifrem, jiný typ bych zvažoval až jako poslední možnost.
 4. Ahoj, chtěl bych tátovi k Vánocům pořídit tyto Citizen: https://citizen.jp/shop/collection/g/gNB1050-59A/ (na videu zde: ) Dle všeho je model určen pro japonský trh a i z Koscomu mi napsali, že ho sehnat neumí. Chtěl bych místní poprosit o radu, kde je nejlepší nakoupit a co to obnáší (DPH ne, ale clo ano?). A především - stihnu dárek do Vánoc? Moc díky všem
 5. Ahoj, pokud by někdo pátral po podobné informaci, tak mám Suby 124060 (2020) s kalibrem 3230 a od poslední změny času (53 dnů) dělají 15s do plusu, tj. +0.2 denně. Hodinky jsem od pořízení nesundal z ruky na víc než 24h v kuse (nosím cca 8 měsíců). Z nového kalibru jsem byl před koupí trochu nesvůj, protože jsem nevěděl co čekat. Zatím nejpřesnější automaty co se mi dostaly na ruku.
 6. Ty zaměstnanecké akcie jsou vyvestované RSU. Z dividendy přikupuju. Zhodnocení nic moc, asi by se s tím dalo dělat něco lepšího, prostě jsem jen sentimentální mám rád svojí práci, tak jsem na to nesahal.
 7. Dík moc za reakce a rady, to crypto trochu stáhnu a pošlu místo toho do ETF. Do spořáku možná přestanu posílat úplně. ještě to zvážím, dřív to bylo kvůli tomu vytvořit rezervu a likviditě, ale teď to dělám už spíš opravdu jen ze zvyku.
 8. Možná ještě pro upřesnění: těch 10tis měsíčně jsou peníze, s kterými aktuálně nemám žádné plány. Horizon zhodnocení může být 5 a víc let a částka může v čase růst.
 9. Ahoj, posledních pár měsíců jsem trochu přehodnotil svojí strategii jak ochránit úspory. Přiznávám na rovinu, že jsem o tom nikdy v minulosti moc nepřemýšlel, všechno šlo prostě většinou na spořák, nebo do hodinek, či jiných hmotných statků. V průběhu posledního roku jsem udělal pár změn. Vypadá to zhruba takto: 3/4 úspor držím v zaměstnaneckých akciích 1/4 úspor držím na standardním spořícím účtu plus nemovitost s hmotný břemenem - nehraje roli nejsem ženatý, nemám děti, nemám hypotéku, nic nesplácím každý měsíc nad rámec investic do podnikání stranou spořím 10tis./měsíčně následovně: 2.5tis podílové fondy (výnosnost 8% poslední rok) 2.5tis bitcoin 2.5tis ethereum 2.5tis klasický spořák Nepoužívám klasické finanční produkty jako stavebko nebo penzijko. Nemám žádný konkrétní důvod, prostě mne to nikdy neoslovilo. Můj dotaz je čistě obecný, moje finanční gramotnost je fakticky nulová. Nechci nezbytně dělat blbá rozhodnutí a pevně věřím, že je tu hodně členů, co má nesrovnatelně víc zkušeností a mohou mi poradit. Je strategie co jsem popsal úplně mimo? Doporučili byste nějakou změnu, popř. máte tipy pro úplného začátečníka jako jsem já, popř. kontakt, co není stavitel pyramid ani pilot letadla?
 10. Ahoj, odkaz jsem sdílel hned v tom prvním příspěvku, nakupoval jsem zde: https://iflwatches.com/product-category/watch-stands/ Jestli nespěcháš, vyplatí se odebírat newsletter, čas od času mají zajímavé slevy. S výsledkem jsem moc spokojený.
 11. Ahoj, doporučuji před založením nového vlákna zkusit vyhledávání, je tu na to téma několik vláken. Obecná rada upřímně neexistuje, zkušenost bude s každým prodávajícím jiná. Portál samotný mnoho negarantuje.
 12. Ahoj, nejsem v poradniku, ale zitra se budu shodou okolnosti pohybovat navecer po Sporilove, tak pokud nekde budete a snesete jeste jednoho navic, tak se rad seznamim. Poslete pripadne SZ, pokud se nezdrzim v praci, rad se zastavim.
 13. Omlouvám se, nevšiml jsem si, že píšu do starého vlákna.
 14. Ahoj, okolo 18tis. na tahu bych ještě zmínil Baltic Aquascaphe. pár recenzí [EN]: https://www.ablogtowatch.com/baltic-aquascaphe-watch-review/ https://wornandwound.com/review/review-baltic-aquascaphe/#:~:text=The Aquascaphe is a winner,making it enjoyable to wear. https://monochrome-watches.com/baltic-aquascaphe-diver-review-value-proposition-price/ Držím palce, ať dobře pořídíš!
×
×
 • Create New...