Jump to content

_lip_

Member_50
 • Posts

  394
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Brno
 • Fanoušek značky
  Ball, Traser, Oceanus, G-Shock, Certina, Orient, Seiko

Recent Profile Visitors

1,603 profile views

_lip_'s Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

 1. Ještě přidám jeden rychlocvak - každá z těch "cihel" si krásně umí hrát se světlem. V reálu jsou ještě lepší, než co je vidět na fotkách.
 2. Tenhle cifr se fakt povedl. Škoda toho mizerného tahu, ale krom toho jsou prostě super :-)
 3. Musím ještě nahnat nějakou rezervu na víkend.
 4. Ke konci týdne světové šampaňské :-)
 5. Jo, Orient skla umí, když chce. Já jinak dneska zase OSR.
 6. Jo, cifr je modrý s hezkým sunburstem, zlaté je tedy jenom logo, vteřinovka a dvanáctka. A jestli si dobře pamatuji, tak to bylo taky růžové zlato. Měl jsem je a byly super, byly to moje první OS, které mě vlastně přitáhly ke značce Tyhle mají novější strojek, jsou z oceli a mají jenom vnitřní AR. Ty titanovky jsou podle mě celkově lepší. Bohužel v téhle barevné variantě se nedělaly, modrá byla pouze s čistě stříbrnými ručkami a indexy. Tady ten lehký zlatý nádech celkovému vzhledu docela pomáhá.
 7. Dík, jsou opravdu skvělé. Které modré se zlatem myslíš? V této řadě se dělaly klasické bicolory anebo tyto šedé s růžovým zlatem. Modré se zlatem se dělaly myslím nějaké retrogrády.
 8. @Snekofon: Úplně přesně jsem zatím nezjstil, jak to bylo s RO/OSR, měnili to v průběhu času. OSR má pouze pár modelů a byly vždy někde mezi. RO se dělaly s automaty i s čistě ručním nátahem. Ty WE0011EK mají podobný styl, ale novější strojek, průhled, jiný tah a možná pár detailů. Přehled strojků je třeba tady: https://orientplace.blogspot.com/2019/02/list-of-modern-royal-orient-movements.html. Ty moje mají třeba už hacking, ale ne ruční nátah (pouze automatický). Ty EK mají už myslím obojí. Pokud ten blog ještě neznáš (předpokládám ale, že jako fanda jo), tak tam raději ani moc jinak nekoukej, jinak ti seznam přání hodně naroste
 9. Tohle je Orient Star Royal - byla to řada někde mezi Orient Star a Royal Orient - velikost, pouzdra a zpracování skoro na úrovni RO, ale strojky a některé detaily z OS. Jinak RO bych chtěl taky (tedy náramkové, kapesní už mám), ale je docela problém něco najít za rozumnou cenu, pokud to nejsou ty historické modely. A jinak řada RO už před pár lety skončila, další už nebudou. Z těchto jde opravdu cítit kvalita - leštění a zpracování pouzdra, cifru a indexů i ten výborný AR jsou na dost vysoké úrovni, je tady vidět rozdíl oproti běžným OS. Kdyby to někdo hledal, tak reference je WZ0031FC, akorát tady nějak nakombinovaná - vypadá to jako WZ0021FC, ale s řemenem z WZ0031FC místo tahu. Taky je na štítku zapsáno No FC, což je zvláštní. Rozměrově to je 36 (bez korunky), na výšku poměrně velkých 13, lug je 19 se zúžením na 16 u spony.
 10. Nějak blbne posílání obrázků, něco zduplikoval a jiné neposlal, tak ještě detaily.
 11. Tak tady jsou ty slíbené fotky. Na svůj věk (2005) jsou v hodně dobrém stavu. Akorát řemen už to zabalil, musím najít nějakou vhodnou náhradu.
 12. V posledním (možná už úplně) balíku dorazil ještě jeden zajímavý kousek, který detailně prozkoumám až zítra na světle, ale i teď za tmy to vypadá, že budou stát za to :-)
 13. Díky. Asi se mi prostě nějak s věkem mění vkus - ale tyhle se mi fakt líbí - mám hrozně rád stříbrné cifry s tímto efektem. V reálu vypadají lépe než na fotkách. U těchto to navíc všechno tak nějak ladí dohromady. Mají hezký vypouklý safír s dobrým vnitřním AR, rozměrově pro mě OK (37,5x11,2). Líbí se mi ten broušený a zužující se "chapter ring" (teď nevím, jak se to řekne česky). Čitelnost sice není v některých situacích nejlepší, ale nejsou to potápky ani pilotky. Líbí se mi další detaily - hry s odlesky u indexů, zdvojení u 3 a 9, plastičnost 6, 12 a loga). I ten ukazatel rezervy tam hezky pasuje. Při mojem stylu střídání hodinek mi navíc ruční nátah bez datumovky vyhovuje. Kdyby to někdo hledal, tak tohle je model WZ0011DD. Dýnko je tedy bohužel extrémně spartánské, ale po pravdě bych tady asi průhled ani nechtěl. Uvnitř by měl být 48C40, tedy žádná extra nádhera. Fokty dýnka a detailů jsou třeba tady: https://yeomanseiko.com/2014/03/21/orient-star-handwind-wz0011dd/
×
×
 • Create New...