Jump to content

JOM

Members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About JOM

 • Birthday January 24

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Longines
  Tissot

JOM's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Ahoj, moc děkuji. Ta "staromódní modernost" se mi také moc líbí. Přikládám dalších pár fotek.
 2. Moc děkuji. Je pravda, že klasické oblekovky mají být skutečně co nejjednodušší. K obleku jsem si proto původně koupil klasické oblekovky a byl (a stále jsem) s nimi velice spokojený. Z Longines Master Collection jsem ale naprosto nadšený a vlastně už nosím jenom je...
 3. Já doporučuji Longines Master Collection - mám model L2.759.4.78.3 a jsem s nimi velice spokojený.
 4. Označení je u obou strojků u setrvačky - viz. přiložené obrázky. S otevíráním hodinek ale jistě není třeba spěchat...
 5. Ahoj, doplňuji pár dalších fotek:
 6. Velice pěkné hodinky a recenze, gratuluji. ETA 2824-2 je spolehlivý, přesný a léty prověřený strojek. Sellita SW200 je jeho (témeř) přesná kopie, takže bude také velice dobrý. Souhlasím přitom s martarem, že by mělo být jasné, který v hodinkách je.
 7. Skvěle napsané a velice zajímavé srovnání! A fotky se také velice provedly. Mě se líbí oba modely, rozhodnout se pro jedny z nich by vůbec nebyla jednoduchá volba.
 8. Krásné hodinky, a strojek L688.2 se sloupkovým kolem se také povedl.
 9. Ahoj, velice děkuji za všechny názory. K otázce Bolka: 12-ti hodinový čítač lze využít k pohodlnému stopování času do 12-ti hodin. Dále je možné jej využít (viz. samostatné téma "Využití chronografu" na Chronomagu) např. i jako druhou časovou zónu (+ jako bonus názor manželky: je tam na parádu :-)
 10. Ahoj, výška hodinek je 12 mm, což je myslím ještě zvládnutelné bez problémů - "fungují" i s košilí v obleku a nezdá se mi, že by trčely. Docela tomu napomáhá i tvar pouzdra a dýnka. Doplňuji ještě pár fotek, včetně pohledu na sloupkové kolo.
 11. Chtěl bych se podělit o své dojmy z hodinek The Longines Master Collection, L2.759.4.78.3. Hodinky jsem si koupil před měsícem, po docela intenzivním hledání univerzálních hodinek s chronografem, které se hodí k obleku i džínsům. Hodinky mají průměr pouzdra 42 mm. Horní sklíčko je safírové, pouzdro je z oceli 316L. Gilošovaný ciferník má stříbrnou barvu a je dle mého názoru zpracován výborně. Ručky jsou modřené, což je odkaz na historii Longines - první náramkový chronograf Longines měl také modré ručky. Podobně je to u arabských číslic - stejné jsou na hodinkách Longines z první poloviny 19. století. Na pozici 9 jsou vteřiny, na pozici 3 je 30-ti minutový a na 6 12-ti hodinový čítač. Datum je mezi číslicemi 4 a 5, což mě osobně vyhovuje. Safírové průhledné dýnko nabízí krásný pohled na kalibr L688.2 (28800 kmitů za hodinu, rezerva nátahu je 54 h.) s modřeným sloupkovým kolem (Column Wheel). Strojek vychází z kalibru ETA Valgranges A08.L01, vyvinutého pro Longines (dá se ale najít i v hodinkách Omega). Řemínek o šířce 21 mm je tmavě hnědý, z kůže z aligátora. Hodinky jsou vodotěsné do 30 m, což mi stačí (do vody mám jiné, sportovní). Jsem s nimi zatím naprosto spokojený - splňují vše, co jsem požadoval a jsem z nich stále nadšený. Je mi ale jasné, že měsíc je velice krátká doba: v budoucnu tak doplním příští zkušenosti a dojmy. Pro doplnění pár fotek:
 12. Já seřizuji hodinky při max. +30 s. - také chci, aby ukazovaly (skoro) přesný čas.
 13. Aktuálně troje - dvoje automatické (oblekovky a chrona) a 1 sportovní quartzky. Střídám je dle příležitosti, jasně ale vedou chrona.
 14. Podle informací z internetu Hugo Boss skutečně do hodinek dává i strojky Epson.
×
×
 • Create New...