Jump to content

Tom4

Member_50
 • Posts

  4,691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tom4

 1. Shodou okolností jsem dnes četl, že tržní podíl Tesly padá na současných 65%, a očekávání jsou, že do roku 2025 bude na US trhu v nabídce 150 modelů vs. dnešních 50. S tím, že stoupne podíl modelů s cenovkou do 50k $. A tržní podíl Tesly se čeká někde na 25%.
 2. Hecnul jsem se a přeháňky jsem přežil. Teď rozmrzám u kafe a buchty
 3. Nejsem si jistý jak ve světě, musel bych se podívat a určitě se najdou příklady kde to je jinak, ale konkrétně ČR má podle účetnictví MF dluh necelé 3 bil. Kč, ovšem majetek je vyčíslen na skoro 6 bil. Kč. U nás tedy cajk.
 4. Já. Ani nikdo z kolegů to nevypíná. Služební auta máme naplánované na obměnu 1x za 10 let, Octavie a Fordy takhle fungují pátým, šestým, osmým rokem bez problémů. Naftové i benzínové. Některé auta s plánovanou obměnou 1x rok taky nevypínáme s/s. Soukromé auta taky nevypínám startstop, jelikož tam žádný není
 5. Třeba je majitel nevelkého vzrůstu a neviděl na střechu, že ano
 6. Díky moc, ona ta změna země s sebou nese X dalších problémů, největší je ten že přestanou fungovat některé cz aplikace. A pak, změna je možná pouze při přidání platební metody, trvá až 48 hodin a lze pouze 1x za rok. Tak že pokud někdo řekne seru na to, odstěhuje se napořád do Francie, tak asi ano, to je řešení, ale pro lidi co žijí a cestují střídavě po různých státech je to řešení nefunkční. Takže jedině stáhnout mimo. Ještě zkusím dva google účty v jednom telefonu.
 7. Chlapci, jde obejít neochota aplikace ke globálnímu chování? Konkrétně - jsem často v zahraničí (EU), často nakupuji a chtěl bych aplikaci obchodu ve kterém nakupuji, třeba francouzský Auchan. Ale, vývojáři evidentně žijí v představě že člověk od narození až po hřbitov neopouští rodný okres: Doplním že to nejde nainstalovat ani přímo v zahraničí při připojení k zahraniční síti. Tedy nějaké nastavení mého Google účtu?
 8. Závěr houbařské podzimní sezóny tradičně patří těmto Šmoulům Čirůvka fialová
 9. Moc nerozumím tomu, když má někdo 3 nebo 4 miliardy majetek a není schopen si zajistit schopný a spolehlivý tým, který by mu posbíral podpisy podporovatelů tak, aby byly v pořádku. Nejspíš mimoň k mimoňovi sedá.
 10. Z toho vyplývá, že boháči po krizi pak budou ti; kterým investoři zaplatili akciema, diamantama, hodinkama, kryptem a kabelkama za brambory; a za to, že je naučí zatopit v kamnech.
 11. Opět, Portugalsko x Ghana, během zápasu žádný moc zdržování, nastavený čas: 9 minut.
 12. Ty jo, to už pak je domácí slivovica v prodeji tak za pětikilo za litr, komu se neurodilo? 70 litrů je dost, já si dát každý třetí den půllitr tak to nerozchodím
 13. Jsem přehlédl, tuhý knedlíčky nutně souvisí s vlhkostí těsta. Tu způsobí buď: A vlhkost mouky, a její obsah lepku/škrobu, nebo B přidané housky. Při dalším vaření sleduj těsto při hnětení, nenakynuté, tím to vychytáš. Udělal bych ho malinko "řidší", protože ti buď vlhkost v těstu snížila mouka jako taková nebo ji vytáhly přidané housky. Poměr v receptu je správně, rozhodně musíš odolat pokušení tam ještě dvě lžíce mouky přisypat A - Skladování mouky - když nemám mouku v kuchyni ale musím pro ni do sklepa kde je chladněji a více vlhko, při práci to jde znát, a je jedno jestli peču bábovku nebo dělám pizzu nebo knedlíky, je tam rozdíl, kvalita mouky, bohužel dnes to je téma, nižší kvalita mouky = více škrobu, méně lepku a to nechceš. Něco je líbivě marketingový obal, něco je kvalitnějši mouka, každý obchod má jiné značky, obecně - velký obchod s širokým výběrem a na místě zvolil dle selského rozumu, prostě v obchodě kde je jeden druh hrubé si nevybereš B - Všimni si, že v kupovaném knedlíku se kostička housky vyskytuje málo až sporadicky, změnila by právě vlastnosti těsta, a často si doma chceš "přilepšit" = dáš více = tužší, hutný výsledek. Řešením je dát housky málo, na půl kila mouky sotva jeden rohlík a nakrájet ho na drobné kostičky. Tohle uznavám, se už do receptů nepíše, ale by škoda kdyby to člověka odradilo, tak směle do toho.
 14. Však píšu že tomu rozumím, a zároveň dodávám že přístup politiků je značně laxní.
 15. Kamaráde, plně chápu jak to myslí, ale vložím Ti do toho ještě další pohled na věc, a sice ten, že od roku 2014, kdy rusko zabralo Krymský poloostrov je odstup už dost dlouho. A od února to bude devět měsíců. Tedy, někteří, respektive touto optikou většina politiků, se za tu eobu stále nerozhoupala k tomu, určit kdo je viníkem a vypadá to, že bojovat netouží nikdo z nich.
 16. Máme taky. Jediné co je rozdíl že slabé rusko hrozí jejich použitím. Napsal bych že ze strachu, protože si musí nutně uvědomovat že Nato nepřeperou. Což mě ale staví na úplně opačný konec k názoru Afričana, takže je tedy posrané rusko z Nato nebo Nato z ruska?
 17. Ono 140 miliónovemu rusku (s "neporazitelnou rudou armádou") se poměrně úspěšně brání 45 milionová Ukrajina. Země Nato mají zhruba miliardu obyvatel. EU jako taková přibližně půl miliardy. Nemyslím si, že existuje důvod, proč by mělo být: nebo proč si to myslíš?
 18. Počkej, to prohlásil přece po výbuchu ve Vrběticích, teď znova?
 19. Takže vlastně pohoda? Jen trosky.
 20. Mám domluvený čerstvý na zítra, vybrány tři recepty, tak čtvrtek bude doufám svátek se vším všudy
 21. Rubringer v Olomouci, vždy spokojenost s opravami šperků. Manželce opravovali i Fusion ring od G. Jensena a odvedli skvělou práci.
 22. Těžko soudit, když je schováváš Já už zpracovávám zbytek.
 23. Já bych tu houbu nahoře na hlívu klidně tipnul, bez pohledu na lupeny ale fakt jen tip. Pro potěchu oka, šafránka červenožlutá ve společnosti helmovek na pařezu, obojí nejedlé.
 24. Přesně tak Jinak zítra nebude čas kuchtit tak vařím guláš, no a když už jsem v kuchyni tak jsem teda spíchnul i knedlíky.
×
×
 • Create New...