Jump to content

sery.vlk

Member_50
 • Posts

  1,766
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sery.vlk

 1. Lehký dotaz od lenocha, co se mu nechce gůglit: jak je na tom VW, Konzern taky stojí, ptz už nemá kam štosovat pola a golfíky?
 2. No, přesně takhle to u BE fungovalo: s odběrateli cena sjednaná na fix roky nebo na rok, s dodavateli na spotu, najdi si, kolik na tom jen loni BE vydělala, resp. Písařík pan majitel. Teď se situace překlopila a mají otevřenou pozici jak prase, dělaj ztrátu jak prase a buď od sebe odběratele vypudí ke konkurenci nebo je ukecaj na floatový ceník, jinak zkrachují. Zisky se privatizují, ztráty socializují. Jenže ten objem původně BE odběratelů, k nimž neexistují cenově zafixované dodávky, na trhu prostě je a přechodem k jinému dodavateli nezmizí. Pokud si ten jiný dodavatel své pozice zodpovědně řídí, nějaký objem nových odběratelů absorbuje, ale pak ty nové budou moci brát taky jen na float... nebo bude riskovat, že skončí jak ten Písařík. Všechno jen kvůli nenažranosti majitele, který neuměl včas ukončit svou jízdu na tygrovi.
 3. Pokud jsi ujetej na přesnost, omez se jen na strojky s křemíkovým vláskem. Takže z těch, co se dají v krámě koupit, lepší značky od Hayeka, současné modely Breguet, Blancpain a samozřejmě Omegy. (Křemíkový vlásek má ideální geometrii, takže se eliminují polohové odchylky, stačí jen pečlivě zregulovat.)
 4. Hm, u mne je to naopak jediné minus nových moonů, náramek se zužuje příliš, na mne to působí jaksi křehce - přece jen moony jsou toolwatch, tato křehkost jim nesvědčí... Pohodlnost podle mne plyne především z užích článků.
 5. Jj, u nás jsou ženy děsně protežovaný, zlepšování gender procenta mají velcí šéfové jako KPI, takže při ucházení se o manažerskou pozici je muž diskriminován. Ideální by bylo nechat se přešít, ale takový kariérista se ještě nenašel.
 6. Není to stejná reference, podívej se na číselník na dělení mezi sekundami.
 7. @Ajaj: držím palce a doufám, že Tě pořádně proklepli (aby to nebyl začátek většího problému, embolií počínaje; nejasná příčina je problém). Délka potíží souvisí s rozsahem poškození vnitřku žíly (chlopní), ale všechno se zas dá dát do pořádku, prostě se nauč reagovat na to, jak noha snáší stav s lehčí bandáží/bez ní, a neuspěchej to. Edit: max. Tě to může nutit běhat v kompresech .-)
 8. Gratuluju - Tobě i doktorům! (Znám ten pocit, konec dispenzarizace po 15 letech, už jsou to dva roky - letí to...)
 9. Mimo jiné, ta paní docentka není klinický lékař. Těm teoretikům se to totiž dobře teoretizuje...
 10. Jó kosení, toho jsem si užil coby nejmladší ucho na cvičáku, tehdy Svazarm... kde jsou ty časy...
 11. Když už tam přijdeš, tak Tě wopíchaj, jinak by to pro ně byla zbytečná komplikace, hledání náhradníka nebo nesplněný píchací plán. Ale očkovací lékař Tě třeba polituje, že jako větší riziko reakce... (Zkušenost mých rodičů.)
 12. Viz ockovani.opendatalab.cz U každého očkovacího místa jsou uvedeny historicky použité vakcíny.
 13. Vojto, tohle je neskutečně osobní a silné, děkuju za tuto připomínku, že v životě naši předci čelili zásadním situacím.
 14. Měl bys ji fotit s krabičkou od sirek, ať je vidět měřítko .-) a aby Baldic pochopil, že z týhle wovce je míň masa než z králika .-) Samozřejmě gratulace!
 15. @Ohrenstein: prosímtě vysvětlí zaostalýmu, co jsou abecední lidí, malby; za případný etymologický komentář budu zvlášt vděčný.
 16. Jsem se úspěšně přihlásil přes bankovní identitu, našel způsob, jak vložit víc příloh jednoho druhu atd. atd. (programoval to debil), abych nakonec zjistil, že bez kvalifikovaného certifikátu/bez datovky musím na poštu poslat papírově " potvrzení o elektronickém podání "bez řádného podpisu" ". S poučením, že když do pěti dnů nedodám papírový podpis, bude to, jako bych elektronické podání neučinil. Tvl kdo tenhle systém vymyslel.... A ještě se tím Schillerka veřejně chlubí.
 17. Jsem debil, tohle na autokorekci nesvedu .-) Chtěl jsem říct, hodinky bez sekundovky mají něco do sebe .-)
 18. Patrimony = etalon hodinkové elegance. Gratuluju, užívej si klidu dokonalých jednoruček .-)
 19. Martar, dal pokoj a neužil se židovském hamtec, tam je to s mezírkou.
 20. Si to tak úplně netrefil, Franto .-) V každém případě gratulace a přání rychlého hojení.
×
×
 • Create New...