Jump to content

sery.vlk

Member_50
 • Posts

  1,786
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sery.vlk

 1. Diners Card to v CZ i SK zabalili
 2. S Jaggerem jsem udělal obchod coby kupující. Když poslal lepší fotku, než byla v inzerátu, plácli jsme si. A obchod proběhl, jak se na Chmag sluší a patří, jeden poslal peníze, druhý poslal zboží. Stav odpovídal popisu, navíc dorazil i nečekaný bonus. Děkuju za obchod.
 3. No, Patriku, při vší úctě, při Tvém lovu výhod pomocí posílání dobírek sám sobě, jen abys vyrobil (umělý) obrat na kreditní kartě, když tu dobírku od sebe sama svojí kreditkou zaplatíš, to je jako bys přišel do hospody, poručil si 10 prázdných půllitrů, sedl ke stolu, vytáhl jednoho lahváče a celý večer to jedno pivo přeléval z půllitru do půllitru. Takového hosta sotva někdo bude chtít, že... zde ten příměr s Cimrmany hodně kulhá.
 4. Čistý kurs MasterCard mají taky kreditky Miles and more od Patrikovy neoblíbené UniCredit. Mají některá specifika, např. oddělené limity pro internetové transakce 3D secure a Mo/To, což někdy může komplikovat život. A z nějakého důvodu nejsou bezkontaktní.
 5. Ahoj, spíš bych spekuloval, že po zmagnetování se vlásek víc odchýlí od geometrie ideální spirály, což by mohlo zvětšit polohové odchylky chodu?
 6. Se divím, že s tím zase začínaj, jakoby hospodám nestačil kovid...
 7. Já měl včera 4, takže jsem překročil ty limity nerizikového pití, co se teď všude pro suchej únor diskutují.
 8. Chválit KidA je nošení dříví do lesa, ale stejně musím uvést fakta: rychlá, věčná domluva, vstřícnost při domluvě na setkání a pomoc s Alzheimerem. Děkuju za obchod!
 9. Ehm, s prominutím, a co takhle zašroubovat závažíčka na setrvačce? (Akorát že servis na to bude mít nějaké udělátko...)
 10. A kdybys přestal cítit/ovládat nohy nebo zejména zaznamenal potíže s močením, volej rovnou záchranku.
 11. Ahoj, a co zkusit nějakou androidií appku?
 12. Pravdu máš, Martine, když on mj. Novak právníkům ministerstva naservíroval na smeč, jeho chování ho doběhlo: “The applicant has a history of ignoring safety measures. “When he was infected he undertook an interview and a photo shoot [that’s the now infamous L’Equipe interview] which included taking his mask off and the minister took the view his presence in Australia would encourage people to emulate his apparent disregard for those kinds of safety measures.”
 13. Vojto, k plánování těch dvou extrakcí zde máš už spoustu fundovaných názorů, tak přidám jen nevyžádanou radu, to panorama sice vidím jen na tabletě, ale nech si na něm prosímtě zkontrolovat ty aproximálni výplně, ne všude to (by woko na tý moji tabletě) vypadá úplně cajk.
 14. Ahoj, tak přece účelem televize není Tě pobavit či inspirovat či kvalitně informovat, účelem naší televize je dát vydělat x lidem, za x dosaď přirozené číslo dle vlastního uvážení.
 15. Start-stop. Problém ale bude jinde, z nové baterky stabilní odběr 0,4 A při zamčeném autě, které by se mělo přepnout do stand-by. Takže někde něco šluslý nebo někam zatekla voda... No nic.
 16. Štvou mne ty moderní inteligentní systémy dobíjení autobaterek: v pondělí jedu celkem 700 km po D1, od té doby auto v garáži (= ne na mrazu), a dnes o 4 dny později nenastartuju. A těmi pár pokusy o start baterce dám poslední ránu, takže nabíječka se nechystá, od souseda přes kabely taky ani ťuk. Samozřejmě diagnostika žádnou hlášku, že se baterce blíží rychlá smrt, nedala. - Takže rád zaplatím za výměnu asistenčce, se silvestrovským příplatkem .-)
 17. Na toto téma pro srovnání: doma řešíme jeden případ na hematoonkologii, chemo + biologická léčba. První termín očkování na důrazné doporučení zrušen, ale tuším po třetí sérii doktoři sami aktivně zhodnotili, že podle stavu složek bílých krvinek existuje krátké časové okno (týden po jedné sérii a dva týdny před následující), kdy by se ten pfizer snést mohl, takže pacient nakonec komplet vyočkován během léčby. Jsem nechtěl věřit, že byli takhle proaktivní.
 18. Akorát že v těch "neprodělali" jich je hafo, co prodělali bez doktora, bez hygieny, takže se nedostali do systému. Odhady přes palec tipují až dvojnásobný reálný počet v kategorii "prodělali".
 19. Lehký dotaz od lenocha, co se mu nechce gůglit: jak je na tom VW, Konzern taky stojí, ptz už nemá kam štosovat pola a golfíky?
 20. No, přesně takhle to u BE fungovalo: s odběrateli cena sjednaná na fix roky nebo na rok, s dodavateli na spotu, najdi si, kolik na tom jen loni BE vydělala, resp. Písařík pan majitel. Teď se situace překlopila a mají otevřenou pozici jak prase, dělaj ztrátu jak prase a buď od sebe odběratele vypudí ke konkurenci nebo je ukecaj na floatový ceník, jinak zkrachují. Zisky se privatizují, ztráty socializují. Jenže ten objem původně BE odběratelů, k nimž neexistují cenově zafixované dodávky, na trhu prostě je a přechodem k jinému dodavateli nezmizí. Pokud si ten jiný dodavatel své pozice zodpovědně řídí, nějaký objem nových odběratelů absorbuje, ale pak ty nové budou moci brát taky jen na float... nebo bude riskovat, že skončí jak ten Písařík. Všechno jen kvůli nenažranosti majitele, který neuměl včas ukončit svou jízdu na tygrovi.
 21. Pokud jsi ujetej na přesnost, omez se jen na strojky s křemíkovým vláskem. Takže z těch, co se dají v krámě koupit, lepší značky od Hayeka, současné modely Breguet, Blancpain a samozřejmě Omegy. (Křemíkový vlásek má ideální geometrii, takže se eliminují polohové odchylky, stačí jen pečlivě zregulovat.)
 22. Hm, u mne je to naopak jediné minus nových moonů, náramek se zužuje příliš, na mne to působí jaksi křehce - přece jen moony jsou toolwatch, tato křehkost jim nesvědčí... Pohodlnost podle mne plyne především z užích článků.
×
×
 • Create New...