Jump to content

sery.vlk

Member_50
 • Posts

  1,796
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About sery.vlk

 • Birthday 06/01/1958

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha - Jablonec

Recent Profile Visitors

12,081 profile views

sery.vlk's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. (Ahoj, tím, že jsem Ti prodal jeden kousek, jsem se nepasoval na žádnou autoritu přece!)
 2. Od krav a jam bych se s dovolením vrátil zpět k tomu mikroskopu: připadal jsem si v Jihlavě jak na exkurzi u Blancpaina, akorát tam se chlubili pohledem na mechaniku minutové repetice, zatímco v Onyxu jsem se styděl, když jsem viděl na můstcích a vůbec všude uvnitř strojku bordel z ulomené hlavy šroubu z pérovníku... S touhle mašinou již při převzetí zakázky páni hodináři mohou naznačit, jaké lázeňské procedury strojek bude potřebovat, je to tak špica!
 3. A tyhle nové hypermoderní banky vs. zkostnatělé molochy: celé je to postavené na institualizovaném morálním hazardu, díky pojištění vkladů. Ovšemže do fondu pojištění přispívají (procentuelně k objemu vkladů) v absolutní hodnotě nejvíc právě ty molochy...
 4. Ještě k těm cloudovým řešením, svého času měla ČNB velký problém schválit, aby citlivá data byla mimo ČR; třeba je to teď už jinak. Může to být i výhoda, pokud je ten cloud fyzicky někde, kde je nižší riziko black-outu. Zase ale aby kabel, kudy lítaj data k mému účtu, nějakej russák nepřesekl.
 5. to je potom ovšem těžká domluva, když někdo napíše A, ale myslí C - nebo B?
 6. Ono je to složitější, trochu se tu pere legislativa GDPR a AML, existují částečně si protiřečící závazná stanoviska/výklady FAÚ a ÚOOÚ. Můj pocit je, že dokud FAÚ neodsouhlasí výslovně, že identifikace na dálku datovkou je OK, tak si nikdo nic netroufne. Ptz případný problém s FAÚ je zásadní, interní audit to napráší dozorčí radě atd. atd.
 7. Kompenzují se účelně vynaložené náklady vzniklé v důsledku zpoždění zavazadel. Což většinou doma nenastane. Nikde ovšem není psáno, že Ti něco dát nemůžou z dobré vůle.
 8. Blbost, přečti si to nařízení EU, poslední odstavec změny třídy z vyšší na nižší. https://www.caa.cz/verejnost/odepreni-nastupu-zpozdeni-nebo-zruseni-letu/obecne-informace/
 9. Ahoj, lítání nemá v gesci Čoika, ale Úřad pro civilní letectví, aspoň tohle sis mohl zjistit .-) Při letu tam jsi situaci akceptoval a připlatil sis, i když ten doplatek podle nařízení EU č. 261/2004 dopravce nesmí požadovat - jedině se točit na tom, že jsi akceptoval a doplatil pod tlakem, že Tě nepoučili o právech, a požadovat vrácení. Za zpáteční segment JFK-CDG je nárok na kompenzaci (let do EU v nižší než koupené třídě) ve výši 75 % ceny letenky za tento segment. Zavazadla se našla, za zpoždění zavazadel při letu do místa bydliště asi není nárok na nic (princip "nepotřebuješ si koupit zubnú kefku, fusekle a spoďáry, které se toulají po letištích - máš vlastní doma"). S vyřizováním podobných reklamací mám u AF/KLM ty nejlepší zkušenosti co do rychlosti odezvy - i letos, v době, když museli řešit desetitisíce reklamací kvůli bordelu na Schipholu a rušením desítek spojů denně. Zato letos už nemůžu tvrdit, že bych měl dobrou zkušenost s věcným výsledkem reklamací, evidentně se snaží nepřiznávat ani všechno to, na co bys měl mít nárok. V reklamaci je třeba explicitně odkázat na dané nařízení EU a uvést, co v návaznosti na toto nařízení reklamuješ a požaduješ. Můžeš to pak následně řešit i přes ÚCL, myslím poskytují i tf konzultace, na webovkách ostatně publikují všechny potřebné informace. Ale hlavní je zůstat nad věcí, nekazit si emoce. Doba je v letectví zlá, člověk musí být rád, že ho nakonec vůbec přepraví - Muzikál se vám líbil?
 10. Seznam už to bere přes budoucí kurs kačky...
 11. Diners Card to v CZ i SK zabalili
 12. S Jaggerem jsem udělal obchod coby kupující. Když poslal lepší fotku, než byla v inzerátu, plácli jsme si. A obchod proběhl, jak se na Chmag sluší a patří, jeden poslal peníze, druhý poslal zboží. Stav odpovídal popisu, navíc dorazil i nečekaný bonus. Děkuju za obchod.
 13. No, Patriku, při vší úctě, při Tvém lovu výhod pomocí posílání dobírek sám sobě, jen abys vyrobil (umělý) obrat na kreditní kartě, když tu dobírku od sebe sama svojí kreditkou zaplatíš, to je jako bys přišel do hospody, poručil si 10 prázdných půllitrů, sedl ke stolu, vytáhl jednoho lahváče a celý večer to jedno pivo přeléval z půllitru do půllitru. Takového hosta sotva někdo bude chtít, že... zde ten příměr s Cimrmany hodně kulhá.
 14. Čistý kurs MasterCard mají taky kreditky Miles and more od Patrikovy neoblíbené UniCredit. Mají některá specifika, např. oddělené limity pro internetové transakce 3D secure a Mo/To, což někdy může komplikovat život. A z nějakého důvodu nejsou bezkontaktní.
 15. Ahoj, spíš bych spekuloval, že po zmagnetování se vlásek víc odchýlí od geometrie ideální spirály, což by mohlo zvětšit polohové odchylky chodu?
×
×
 • Create New...