Jump to content

sery.vlk

Member_50
 • Posts

  1,832
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About sery.vlk

 • Birthday 06/01/1958

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha - Jablonec

Recent Profile Visitors

12,864 profile views

sery.vlk's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

23

Reputation

 1. Když jsme u té Raiffky, nesledujete někdo vývoj RB vs. USA Treasury? Američanovi se zjevně nelíbí, jak RB rozvíjí své operace v Rusku. @PatrikKdyby se naplnil nejhorší scénář, jednak by asi nefungovaly RB karty v dolarové oblasti, možná celá VISA? https://www.reuters.com/business/us-warned-raiffeisen-access-dollar-system-could-be-curbed-over-russia-source-2024-05-15/ Což by možná byl ten menší problém, taky by mohla skončit jako Sberbank .-(
 2. Jasně, proto je třeba navýšit koncesionářské poplatky.
 3. Kuncáku, netajíš před náma nějaký nový hodinky?
 4. CDG mívali tragický handling. Hlavně pokud člověk přestupoval z terminálu 2D z ČSA, tak bagáž ráda letěla následujícím spojem, dtto při návratu... Teď se mi to u AF/AF spojů zdá lepší, i z Prahy letí bagáž v kontejnerech, snad díky tomu. Přestup je v CDG horší při návratu, bývají fronty na pasovou kontrolu a na security. Plus klasické riziko, že někdo bude stávkovat (dnes francouzské ŘLP); jenže v tomhle už Němec Francouze dohnal, možná i předehnal. V AMS je security jen namátkou, ale zase je loterie, jestli budou pouštět EU pasy přes automatické brány na biometrické pasy nebo si člověk vystojí frontu na pár otázek od úředníka, stál jsem při návratu snad i hodinu, když obě dvě okýnka řešila nějaké asi imigranty.
 5. Zkus Rosťu - nick RC3, Ondru Šímu (nick si nepamatuju, www.sima-prague.com, sám nosil moony) nebo prostě pošli dotaz na Bakera (strapshop), mohl by Ti něco od Riosů objednat.
 6. Dívám se, že kombo řemínek z aligátora s ocelovou sponou je za krásných EUR 720, řemínek bez spony za EUR 420. https://www.omegawatches.com/omega-two-piece-strap-black-alligator-leather-strap-032cuz007467w
 7. Zdravím - 1. Dá se koupit u AD, občas se vyskytne i zde na fóru. U Dušáka byla před 10 lety k mání za Kč 6.000. 2. Dělají se i neorigo. 3. Řemínek je speciální, musí pasovat na tento typ spony, hledej "omega like strap" apod. Obě části řemínku jsou skoro stejně dlouhé, resp. část, kam se připevňuje spona, je delší než normálně. Ta část, která se zastrkává do drážek spony, musí být relativně tenká a bez bombírování. Nejlépe okouknout originál u AD nebo u některého člena. Originál omega není zrovna laciný, z neorigo ve srovnatelné kvalitě lze určitě doporučit německého výrobce RIOS, v ČR je prodával strapshop.cz. Viz https://www.rios1931.de/en/products/replacement-straps/mod-396-master_4232_33854/ nebo model Engineer za cca 40 Eur. Taky Ti je ušijí zdejší mistři, co umí s kůží.
 8. Kamarád ortopéd popisoval, že pod skalpelem měl pár achilovek rozklepaných rázovkou do tloušťky papíru, že to prostě muselo prdnout zcela zákonitě. Tak prosím aplikovat s rozvahou...
 9. A tady se právě pozná Stvořitelem zamýšlený účel předkožky -
 10. To všechno při plném natažení, podle tabulky (zástava během sobotního dne) byly hodinky nataženy spíš méně než z poloviny.
 11. Kreditka VISA UniCredit používá kurz asociace plus konverzní poplatek (dle sazebníku) 0,5 %. V praxi mi to vychází stejně jako VISA Svět mBanky. Kreditku MasterCard miles and more, která používala čistý kurz asociace, už na jaře zrušili, o pár měsíců dřív než Hello bank. (U debetních karet používá UniCredit vlastní kurzák, který nedoporučuji, s dost velkým spreadem.)
 12. sery.vlk

  Rolex a servis

  Klobouk dolů! Vidět výsledky práce fachmana fakt potěší.
×
×
 • Create New...