Jump to content

sery.vlk

Member_50
 • Content Count

  1,731
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About sery.vlk

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 06/01/1958

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha - Jablonec

Recent Profile Visitors

11,403 profile views
 1. Mně to kdysi (autokorektor dosadil "krysí", ale všim jsem si) provedla 2892 v oblekových longines, taky po pár letech. A ve fortisím chronografu se 7750 se to stalo do měsíce po koupi, pan Městka, když jsem mu to přines, se na mne díval, že by mi dal soudní zákaz nosit mechanické hodinky. - Moh jsem dost ušetřit... A párkrát mi různé autorizované servisy naúčtovaly nový můstek rotoru, prý zdeformovaný. U nezávislého hodináře se mi to nestalo nikdy, těžko soudit.
 2. V Mnichově raději k Bachmannovi. K Meertzovi jsem jel koupit Reverso Gran Sport Chronograph; Meertz mi tvrdil, že v perfektním stavu vně i uvnitř. Vnějšek ještě ušel. Když jsem si vyžádal kontrolu na vibrografu, hle, v jedné poloze problém. Prý že to poladí a dá vědět. No jasně, že se neozval. Po čase jim to Reverso zmizelo z nabídky. Chuj s ním... s Meertzem.
 3. Když, tak mne někdo doplňte/opravte, je to jen pokrok dle představ IWC: IW500109: původní model 2009-15, výška pouzdra 13,9 mm, strojovna 51011, průměr 37,8 mm, 44 kamenů, frekvence 21600. IW500703: současný model od r. 2015, výška pouzdra 14,5 mm, cal. 52010, průměr 38,2 mm, 31 kamenů, frekvence 28800, dva pérovníky ("It 's movement now sports two barrels ensuring the power reserve of 168 hours when fully wound and the Pellaton winding mechanism is updated"). Plus řemen je u pouzdra vykrojený, potřebuje ohnuté stěžejky. Edit: plus jiná cenovka, samozřejmě.
  1. Show previous comments  4 more
  2. martar

   martar

   Ja to rikam furt, ze zenit se je blbost :) Stern, Bezos...

  3. instant

   instant

   Blbost je rozvadzat sa.. Ozenit sa mozes, ale s dobrou zmluvou.

  4. martar

   martar

   Souhlas. Ale - nejak se mi nechce verit, ze by zrovna Thierry s takovouhle rodinnou firmou za zady sel do manzelstvi bez smlouvy nebo se spatnou smlouvou. Snad jsou to fakt jen famy, jak pise Chumpus.

 4. Chlapi, jak byste naložili se sršním hnízdem jak kopačák? Na půdičce, špatně přístupné. Sršně samy o sobě nevadí, neútočí, ale slétají se jich spousty večer na světlo, a to je o nervy... Jde se jich nějak zbavit, ale nezabít? Díky, petr

  1. Show previous comments  14 more
  2. raskiscz

   raskiscz

   zavolej hasiče, nejbezpečnější

  3. prukajda

   prukajda

   Sršeň loví mouchy a ostatní hmyz, kolem baráku to celkem vypucuje. Není agresivní. Jedno léto na chalupě jsem s nimi prožil bez vzájemné nevraživosti. A zabetonovat hnízdo ve vrbě, tak to je dost ošklivý, ne?

  4. sery.vlk
 5. A taky je to "chronograf a věčný kalendář".
 6. Štvou mne ty komerční protiklíštěcí přípravky. Freťák dostal frontline (pro malé kočky, takže na váhu více než odpovídající), a už sundáváme napitá klíšťata...

  1. Show previous comments  10 more
  2. mlsoun1

   mlsoun1

   Koupíš jedině na veterině.V lékárně max. koupím tablety na odčervení

  3. stosi

   stosi

   Zeptal jsem se na to partičky veterinářů.. Pokud tady kolegu pejska nechcete mít do 15, proč ne?:) Jinak řečeno, je to zátěž pro organismus. Jinak by nebylo nic snažšího, než si to do pití nakapat taky.

  4. Tom4

   Tom4

   A můžeš k tomu dát konkrétní info? Jinak to působí jako výkřik do tmy ala chemtrails.

 7. 10 dní jsem abstinoval. Teď přemejšlím, jestli jsem se vrátil na stejný fórum: z Kamila je Guest_kamil, vintage fórum probraný, může mi pls někdo stručně říct, co se děje? Vánoce byly před 1/4 rokem!

  1. Maxel

   Maxel

   Pro základní představu ti staćí tenhle souhrn: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/116044-chronomag-uklidnění/page-2#entry2104844 ? zbytek je asi ve 3 nebo kolika vláknech a doporučuju tím fakt neztrácet čas.

  2. AdaMoss

   AdaMoss

   Nezapomen dodat, ze chronomag je na prodej.

  3. malda
 8. Způsobil Zenith revoluci v hodinařině? Co myslíte?

  1. Show previous comments  6 more
  2. MíraMíra

   MíraMíra

   Čas ukáže.

   Každopádně smekám.

  3. Radek124

   Radek124

   Životnost toho pružně uloženého zázraku kinematiky samozřejmě ukážou až čas a reální uživatelé - ale z hlediska hodinářské strojařiny je takové zjednodušení revoluční bez debat. Díky za osvětu šerý vlku!!

  4. nickolas

   nickolas

   A chudákovi lordsoftovi nikdo ani komentík! :)

 9. Způsobil Zenith revoluci v hodinařině? Co myslíte?

 10. Způsobil Zenith revoluci v hodinařině? Co myslíte?

 11. Ty starší reference byly osazeny strojkem od Fr. Pigueta, což je osvědčený a spolehlivý stroj, používá je A. Piguet, Blancpain a určitě i někdo další. Nový model loni představili s vlastním strojkem, o kterém nevím nic, jen že má ženevskou pečeť.
 12. Vzpomeňme Jiřího Bělohlávka...

  1. Show previous comments  1 more
  2. Radimk

   Radimk

   Vzácný to člověk, zde je na místě R.I.P.

    

  3. paolous

   paolous

   Mimořádná osobnost, zakladatel PKF orchestru, osobnost zvysujicí

  4. paolous

   paolous

   prestiž ČR... RIP

 13. Mně se víc líbí jednodušší design, ale v reálu budou perfektní, Blancpain perfektně zvládá balance na hranici krásy na jedné straně a přílišné zdobnosti až kýče na straně druhé.
×
×
 • Create New...