Jump to content

simbian

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

About simbian

 • Rank
  Začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  kolem Brna
 • Fanoušek značky
  Eberhard

Recent Profile Visitors

204 profile views
 1. Já už taky otevřel láhev od Ježiška. Pokud někdo rád sladší rumy tak doporučuji. Spadá to pod A. H. Riise tak se není ani čemu divit.
 2. Autem po dálnici 32km/35 min. Většinou sebou vezmu i děti do školy to je pak 45min.
 3. Já vím, ale bůh ví v čem všem jedou. Ty jo, máte to tam nějaký začarovaný, tam snad jediné čisté člověk je uklízečka. A to jsme po Kousalovi v létě pokukovali...
 4. Už vím proč se vám říká PERNÍKÁŘI
 5. Řeším to stejné, pro kluka 4 třída. Bohužel, všechno co by za to stálo a mělo to nějaké parametry a aby to vydrželo konkurence schopné alespoň 2-3 roky je hrozně obrovské na ty jeho pacičky. Zatím mi vychází Samsung A41, koukám ještě po pixelu 3a, ale už to jsou vyšší ceny.
 6. Ano do 2tis, ono se to ale asi stejně nijak výrazně nezmeni. V té době byla žena na mateřské, takže pořád doma s prckem, teď jsme sice 4 ale v práci a ve škole.
 7. Mne by se to taky nevyplatilo kdyby nebyla zelená úsporám, která mi zaplatila pořizovací cenu s montáží. Fakt ale je, ze to šlape i po 10 letech bez problémů, tak snad ještě bude.
 8. Solár jsem montoval až po roce bydlení tak jsem viděl jaká byla spotřeba bez něj a pak s ním, jinak se to poznat nedá. Samozřejmě vše je to i tak odhad, teď jsme v domácnosti 4, thedy 2 dospělí a mimčo, takže je i v tom se to projeví.
 9. Vidím to spíš takto, pokud 1/2 roku ohřívám vodu solárem a ušetřím cca 2tis, tak 12tis- 2tis (2/2 roku ohřev) = 10tis, vaření beru jako marginální, pouze o víkendu něco většího podnikáme v kuchyni takže 10t/27e=370/12= cca 31e/měs topení + vaření. Takže pod 25e za topení podle mého nejdu ať to beru z leva zprava.
 10. Sem z toho jelen, výše sem četl že máš 15 eur měsíčně a myslel jsem komplet roční platbu za plyn, tak proto mi to překvapilo. Ohřev vody ti dělá větší polovinu? Já si tím solarem ušetřím tak maximálně tipuji do 2tis, který potom dám za jeho revizi
 11. Jestli je to jak říkáš tak klobouk dolů, mám prakticky to stejné co ty, akorát s tím rozdílem, že mám 44 Heluz + 10cm polyš. 10let bydlím, podkroví kde spíme a tedy extra moc netopíme, obytné místnosti v přízemí směřované na jih s dvěma francouzskými okny o ploše 13m2 , takže vše vytápí slunce když svítí. V přízemí jen podlahovka bez radiátorů a kondnzační kotel. Průměrná roční spotřeba na vytápění, vaření a ohřev vody mám 11 - 12 tis. což beru jako dobrou hodnotu, není to pasivní dům a stavěl jsem si ho sám, takže vím kde jsou chyby ale není to zase odfláklé, bydlím na jihu Moravy. K té ceně
 12. Přesně, jednička je nejlepší, má nádherný řetízky
×
×
 • Create New...