Jump to content

Ciferník

Member_50
 • Content Count

  424
 • Joined

 • Last visited

About Ciferník

 • Rank
  Kandidát závislosti

Recent Profile Visitors

5,852 profile views
 1. Kvůli hodinkám, přirozeně
 2. Na mě tedy výsledek působí dost amatérsky. Jen můj názor, nebijte mě.
 3. Před pěti lety jsem je daroval třem svým zaměstnancům jako vánoční dárek, všichni tři je dodnes denně nosí a jsou vrcholně spokojeni. Na řeči o tom, že 36 mm je málo, se vykašli, pánové si zřejmě kompenzují nějaké tělesné nedostatky :-) 36 mm je tak akorát.
 4. Jasně, díky za opravu - dost se při práci babrám s imperiálními jednotkami, takže jsem tu značku pro linky bral automaticky jako značku pro palec, což by ale, pravda, bylo zase strašně moc :-) Ale to období snad plus minus sedí, ne?
 5. Jen bych s dovolením doplnil, aby to bylo úplně jasné: Ta trojúhelníková značka s "A" uvnitř je logo Alpina, to je skutečný výrobce, V. Potůček byl obchodník, který si na ten číselník nechal udělat přítisk se svým jménem, což byla v té době dosti běžná praxe.
 6. Díky za opravu. Moje literatura uvádí 17 kamenů, ale pořádně se podívat na fotku je každopádně lepší :-)
 7. 'Cuivre' je francouzsky 'měď', ale to jsi asi už zjistil.
 8. Ta fotka už tady jednou byla, v nějakém jiném vláknu. Od té doby přibyly další dva kousky a taky jsem se dokopal k tomu, abych si z těch sedmi nechal sestavit jedny ve velmi slušném stavu. Příležitostně je vyfotím. Těžko se tomu dá říkat sbírka, jsou to opravdu jenom hodinky na hromadě :-)
 9. Hodně štěstí. Chce to trpělivost, 30L je vcelku vzácný pták. Hlavně pozor na restaurované číselníky - na eBay je nabízejí hlavně prodejci z Argentiny (bůhví proč) a obvykle se o té renovaci "zapomenou" zmínit. (Tedy nic proti restaurovaným číselníkům, pokud se někomu líbí, ale sběratelská hodnota takových hodinek je diskutabilní a podle toho to vypadá při případném dalším prodeji.) Ještě přidám jednu radu - hledej taky model "Flagship", v nich se 30L často vyskytuje. Přesněji řečeno, Longines během své historie vyrobil několik modelů, které se jmenovaly Flagship a vzájemně mají pramálo spol
 10. Tak to je velká paráda. Taky bych uvítal další informace...
 11. Souhlasím. Podle designu (a taky podle pevných stěžejek) určitě 40. léta. Mimochodem, jsou moc pěkné.
 12. Není-li to rodinná památka, připojuji se k předřečníkům. Je-li to rodinná památka, doporučuju nerestaurovat, pietně uložit do sametu a posléze do skříně.
 13. Opět se omlouvám za otvírání staršího vlákna, ale když k tomu nikdo nic nenapsal... Ty číslice jsou skutečně prazvláštní, ale patina vypadá naprosto autenticky, jestli je ten číselník předělávka, tak je hodně stará a hodně dobře udělaná. Vzhledem k tomu, že s jistotou to už dneska asi nedokáže říct nikdo, tak bych je já osobně na to Aukro bez výčitek svědomí mrsknul.
 14. Asi to už není aktuální, ale vypadá to jako autentické Seamastery ze 70. let s kalibrem 1010, nebál bych se jich.
×
×
 • Create New...