Jump to content

Borra

Member_50
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

About Borra

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Heuer, Tissot, Omega

Recent Profile Visitors

274 profile views
 1. A pak že to na safír nejde To mě štve, že to logo na klasikách safírových není...
 2. Jednoduše nádhera! Příjde mi, že i ten ohyb skla je méně mléčný, než u klasických safír Moonů?
 3. Ten pán má ale pěkný hodinky Podle toho lomu světla na okraji skla to vypadá na safírové. Je to už starší, takže to už třeba mnozí četli, ale Tom Hanks v rozhovoru říká, že ho moc bavily rozhovory s astronauty při natáčení Apolla 13 a evidentně ho baví i Moony. Nebezpečně nakažlivé hodinky!
 4. Nevím, jak k tomu přistupují kupující v jiných zemích, ale když to vztáhnu na nás(hlavně asi zde na fóru), tak si myslím, že bude nejvíc záležet na tom, jak se k tomu případnému novému modelu postaví NASA a další agentury, protože jestli dostanou certifikaci pro lety, tak ať bude uvnitř hodinek cokoliv, tak je myslím všeobecně uznáme jako další Moony. Kdyby to tak nebylo, tak si myslím, že už to prostě Moony nebudou. Já myslím, že tu certifikaci dostat musí, kdyby ne a zároveň by se přestaly dělat ty co se dělají momentálně, za mne by to byl konec příběhu.
 5. Adame mě to příjde stejný a jestli tam v tloušťce nějaký rozdíl je tak naprosto minimální.
 6. Já měl hesalitové Moony a teď mám safírové a co se týká pocitu na ruce, tak mi to příjde podobné, akorát tím, že mám teď ten safír, tak jsem klidnější při nošení.
 7. Jestli to bude tak, že vyjedou s Moonama s cal. 3861 a jestli to budou znovu verze s hesalitem a druhá se safírem jako je to teď, tak bych typoval hesalitky 165 - 170 tis a se safírem kolem 190 tis. Mimochodem podle toho, co tady řešíme (baví mě to) tak už mi připadá, že diskuze o Moonech už není diskuze ale diagnóza A co se týká toho, v čem bude nová verze dodávaná, mě by vůbec nevadilo, kdyby balení, ve kterém se budou nové dodávat bylo úplně jiné a na aktuální Moony by se vzpomínalo jako na ty s krásným kufrem... Já vím, asi to pro spoustu z Vás není důležité, ale pro mě je to balení součástí hodinek.
 8. Taky myslím, že nový model Moonů NASA řeší o dost míň než my, jestli vůbec. To by mělo být spíše v zájmu Omegy, ale ani tam určitě nedělají žádní pitomci, takže ať už z toho vyleze cokoliv, myslím, že se to bude prodávat dobře.
 9. Já vím, že Lemania neexistuje, ale tomu strojku se tak někdy pořád říká i když ho dělá Omega, nechme se překvapit, co se bude dít, ale ty spekulace mají taky něco do sebe
 10. Já si prostě nedokážu představit, že by tam přestali dávat Lemanii! To je legenda navždy spjatá s těmito hodinkami! Nevím, jak by to chtěli udělat, aby navázali plnohodnotně na ten příběh. Jako jednu z možností bych viděl zachovat stávající model jako klasiku a nový poslat na Měsíc a tím by začal příběh nový, ale s už s trochu jinými hodinkami...
 11. Taky bych to viděl spíš na cal. 3861, kdyby začaly dávat běžně cal. 321, tak by se cena Moonů musela min. zdvojnásobit vzhledem k tomu, že se teď Moony s cal. 321 nabízejí v ČR u AD za 380 tis. A taky by mne zajímalo, jestli Omega s NASA nějak řeší, jestli dostane případná nová reference kvalifikaci pro lety.
 12. Ten tah jsem nechtěl rozebírat, protože to sem nepatří, ale když jsi se ohradil ty, tak se přidám. Taky to moc nechápu, já s ním nemám sebemenší problém, sedí normálně, vypadá dobře a spona je taky super, zapínání bez problémů, tak nevím. Ale třeba to je jen nevědomostmi, nikdy jsem neměl na ruce starší Moony s jiným tahem a sponou. Co se týká toho strojku 3861, tak jestli ho začnou dávat do Moonů běžně a vznikne nová reference, tak jestli se teď řeší, co jsou Moony a co ne, tak nevím, co se bude dít potom. To aby je vzal někdo na Měsíc, aby byl klid
 13. No dobře, o tom, z jakého důvodu do kosmu létají Moony s hesalitem a proč není vhodný safír jsem nepsal, tak nějak mi přišlo, že to není potřeba. Asi do kosmu stále létají, takže i aktuální reference a jak jsem psal, já je za Moony považuji, ale Moony se jim říká z nějakého důvodu a smysl té mojí, řekněme úvahy nebylo řešit co jsou Moony a co ne, ale to, že jsem chtěl vyjádřit, proč jsem se rozhodl koupit si je znovu a proč jsem tentokrát zvolil safír, jak na to koukám já a tím třeba usnadnit výběr někomu, kdo se bude rozhodovat, které vybrat. O tom je přeci toto vlákno.
 14. Toto téma je už starší, ale podle mne stále aktuální, protože chronošílenců, kteří svůj stav vyhodnotí tak, že Moony prostě potřebují, neustále přibývá a toto vlákno je myslím při rozhodování dost navštěvované. Já jsem zvolil safír a snad se na mne nebude nikdo zlobit, když důvody trochu rozeberu, protože většinou někdo napíše - ber safír, nebo - jedině hesalitky jsou pravé, apod. V první řadě musím říct, že oboje jsou to pro mne naprosto kultovní hodinky, které stojí za to je mít. Sám jsem byl majitelem hesalitových, ale to neustálé kontrolování skla bylo na hlavu. Dával jsem na ně velký pozor, nikdy o nic neštrejchnul a i přes to se na nich vlásečnice začaly objevovat, stačilo snad jen i oblečení... Jasně, jde to rozleštit, ale vzhledem k tomu, že mi to vadilo, bych leštil asi pořád. A teď k tomu, co jsou z mého pohledu pravé Moony, protože to je věc, která pak často převahuje výběr na konkrétní stranu. Pro mne jsou Moony oboje. Někdo řekne, že pravé jsou jen ty s hesalitem, v zásadě má pravdu, ale když půjdeme tedy do hloubky, tak pravé jsou jen ty, které měly uvnitř reference strojů, které na Měsíci opravdu byly. Takže z tohoto pohledu ty s aktuální referencí pravé Moony nejsou. Přesto si myslím, že je můžeme za pravé považovat, protože, a teď cituji Adamosse z našich rozhovorů, jsou to pokračovatelé původních Moonů v přímé linii. Stejně tak můžeme považovat za Moony ty se safírem, sice trochu vybočují z té přímé linie, ale zase jsou vylepšené pro nošení na této planetě o safírové sklo a o průhled na krásný stroj, no a tyto věci alespoň mě vynahrazují ten odklon z "přímé linie" Abych to tedy shrnul, kdybych si měl zakládat na tom, že chci pravé Moony, tak bych se asi pokoušel sehnat ty, kterým uvnitř bije stroj s referencí, která na Měsíci byla, ale to je v dnešní době poměrně dražší legrace sehnat je v TOP stavu a s tím, aby na nich bylo vše původní. Takže jestli se do něčeho takového chce někdo pouštět, je to jeho přesvědčení, ale za pravé Moony se dají považovat i ty novodobé, ale zároveň bych z výše uvedeného netvrdil, že ten, kdo zvolí safír, nemá pravé Moony, jen zvolil variantu pro řekněme každodenní nošení na této planetě a ten průhled na stroj a sklo u kterého vím, že když se něčeho drobně dotknu, tak to něm nezanechá stopy, mi vše plně vynahrazuje. Závěrem, jak jsem napsal, preferuji safír, ale vy kdo jste zvolili novodobé hesalitky kvůli tomu pocitu, že jedině hesalitky jsou pravé, ale stejně ve vás trochu hlodá, že ten stroj uvnitř prostě na Měsíci nebyl, tak máte stále šanci, že se to třeba změní, třeba se na Měsíc znovu začne létat. A jestli ano, tak třeba s Moonama s aktuálním kalibrem 1861. Nebo nás také Omega překvapí a do Moonů začne dávat jako stroj něco jiného, třeba nás překvapí už brzy...
 15. Myslím, že správný chronomagor má neustále nějaké pochyby, ale jo jsem spokojený. Adame moc děkuji za rozhovory! Fotky, až bude nějaká příležitost, určitě dám do správného vlákna.
×
×
 • Create New...