Jump to content

Czechgun

Member_50
 • Posts

  138
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  www.extremeedc.eu

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Vysočina
 • Fanoušek značky
  Hamilton, Oris, Seiko

Recent Profile Visitors

763 profile views

Czechgun's Achievements

Učedník

Učedník (4/8)

8

Reputation

 1. Na soustruhu jedeme bomby. Omluvte kvalitu fotek, kolega je skvělý řemeslník ale špatný fotograf Příští týden nasazujeme na frézku karbon. Toho se bojím nejvíc.
 2. Výroba běží na 200 %. Takhle vypadá luneta a dýnko hodinek po první operaci na soustruhu. Ještě zbývá hodně práce než z polotovaru budou finální kusy.
 3. Lunety na limitovanou edici z hybridního karbonu s bronzem už jsou připravené na gravírování.
 4. Jen strojař si skutečně dovede představit jak špatně se s tímhle dělá závit do titanu
 5. Neboj neuteče ti to tohle chci rozhodně zařadit do nabídky. Myslím že to může být super zážitek. Jak u klasických hodinek tak u hodinek na zakázku. Já sám bych si něco takového rozhodně koupil.
 6. Prosba o spolupráci Čeká mě stěhování dílny a to znamená přesun z garáže do lepšího. A s novou dílnou mám v plánu zařadit do nabídky možnost že si zákazník své hodinky přijede smontovat. Chci k hodinkám nabídnout i možnost stát se na pár hodin "hodinářem". Myslím že by to mohl být pro hodinkové nadšence fajn zážitek. Zákazník si vyzkouší aplikaci luminescence na ručičky a ciferník, pokud bude chtít udělá si na dýnko vlastní gravírování, hodinky smontuje, udělá tlakovou zkoušku atd... Je to o domluvě a o tom na co se zákazník bude cítit. A proto bych se rád obrátil na ty co mají hodinky objednané z mé kampaně na Hithit. Pokud by někdo měl chuť si tohle vše vyzkoušet napište mi. Potřebuji někoho s kým si celý proces vyzkouším. Úplně ideální je někdo kdo si v hodinkách neumí vyměnit ani baterku.
 7. Když jsem začal s hodinkami bylo pro mě dost složité zvyknout si na úplně jiné rozměry nástrojů. Kdo dělá se železem to určitě pochopí na fotce je fréza na závit M 1,6 která je nabroušená na zakázku. V tomhle konkrétním případě děláme závit hluboký 2 mm do díry která je hluboká 2,3 mm. Hlavní problém u nástrojů na míru je jejich poměrně velká pořizovací cena a vždy je to trochu krok do neznáma. Nikdy není jisté že bude nástroj správně fungovat. Zde to vypadá nadějně první zkoušky jsou bez problému teď ještě musíme doufat že bude mít nástroj předpokládanou životnost.
 8. Dnešní příspěvek ani není o výrobě hodinek ale občas vypnout je nedílná součást mé práce a dnešní den na letišti byl fakt super. Můj sen je proletět se ve stíhačce ale asi je to nereálné. Už jen usednout za kokpit Gripenu byl pro mě jako fanouška do vojenské techniky zážitek.
 9. Ahoj , tyhle nové možnosti mám díky kampani. Díky ní se můžu hodinkám věnovat naplno a investovat do projektu potřebný čas a nakoupit vybavení. Posledních čtrnáct dní jsem se hodně věnoval vylepšení celkového zpracování a myslím že to hodinkám dost pomohlo. Už se moc těším až složím první kus z první série.
 10. Nevydržel jsem to a včera večer v kuchyni proběhla první zkouška anodizace ciferníku a ručičky. Video zde. Je to úžasné na obrázku jsou barvy jaké jdou udělat a samozřejmě je ještě spousta odstínů mezi. Je to jen o nastavení napětí. Za mě je nej ta modrá ta má prostě koule! Foto je ilustrační stažené z internetu.
 11. Nový pomocník do dílny. Je to jen stejnosměrný zdroj ale daji se s ním dělat úžasné věci. Brzo přidám fotky
 12. Vrtat do toho fakt nehodlám když jsem do firmy přijel poprvé tak se jim do toho vůbec nechtělo. Třeba proto že jsou některé díry na navlečení drátu jen 0,5 ( občas se musí drát nasadit ručně), a taky se musel vychytat můstek. Když ručička upadne, proud vody ji vždy někam odnese. Pak se fakt špatně hledá. Teď to jede bez problému. Jediné co je škoda je to že se nedá obvod přejet dvakrát. Měl bych o hodně míň práce se začištěním.
 13. Krátké video jak vypadá vyřezání ručiček. Ještě se vrátím k původní debatě ohledně přesnosti drátovky. S obsluhou jsem řešil přesnost stroje na kterém proběhlo řezání ručiček. Při správném nastaveni by měl stroj pracovat v přesností až 0,002 milimetru. Ale protože to není jak změřit (zde už se řeší teplota, musí být odpovídající měřidla), je to pouze teorie. V současných podmínkách je možné garantovat přesnost 0,01 milimetru. Myslím že by tohle téma ještě šlo probrat a bylo by zajímavé vyzkoušet v odpovídajících podmínkách skutečnou přesnost stroje. Každopádně pro moje potřeby je taková přesnost víc než dobrá.
 14. Po vyřezání je na ručičkách ještě spousta práce. U každé ručičky je třeba zabrousit po řezání obvod, udělat finální podélný brus, pak následuje černění a nakonec nanášení luminescenčního pigmentu. A to všechno vyžaduje maximálně opatrné zacházení protože je ručička silná jen 0,15 mm. Na obrázku je ručička pro limitovanou edici.
×
×
 • Create New...