Jump to content

adasek

Root Admin
 • Content Count

  96
 • Joined

About adasek

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

433 profile views
 1. Indexování doběhlo a aktivity by měly funkční. Zdá se mi ale, že ten elasticsearch server je na hraně s výkonem - pokud se objeví výpadky, zejména v dobách špičky (18-22), prosím reportujte.
 2. Děkuju za nahlášení, opravil jsem to. Vypadá to na nějakou chybu v Tapatalk pluginu (uvnitř fóra) - jeho restartem se situace napravila. Bohužel novou verzi namají a nevím zda o chybě vědí, nahlásím jim to.
 3. Ahoj, dík za nahlášení - dle reakcí to asi trápí všechny Chápu-li správně: není to nějaký konkrétní sled aktivit, ale občas se u některého či více sledů stane, že jsou nějakou dobu vyprázdněné. Doba by mohla být kvantovatelná 15min, což je myslím platnost cache. Zatím to vypadá jako výkonnostní problém; proberu to s @Bert Mimochodem - na menší aktivitu v podvečer se nedá spoléhat, pro Chronomag je špička 8:00-23:00 (níže je graf počtu uživatelů, který ale nemusí odpovídat zatížení serveru - některé činnosti jsou prostě mnohem náročnější než jiné)
 4. Zkontroloval jsem vyhledávání, a ukázalo se, že to asi způsobil můj patch na streamy. Modifikoval jsem ho. Vyhledávání by mělo být v pořádku. Dejte prosím vědět, jestli se něco nepokazilo s těmi streamy (Aktivity, všechny aktivity, nepřečtené)... zadání bylo, aby se jednotlivé komentáře v rámci vláken neopakovaly. Podle všeho je to tohle nastavení sledů: A nastavil jsem ho i defaulntímu sledu (Všechny aktivity)
 5. Děkuju za nahlášení. Taky se mi temporary error objevil; Zkusmo jsem vypnul/zapnul Tapatalk a dvě další aplikace které ve foru máme a vypadá to, že to pomohlo. Juknu se kam jdou případné logy a jestli to nemůžu nějak efektivněji monitorovat.
 6. Děkuju moc za konkrétní příklad problému. Vyzkoušel jsem hledat tvé vlákno, a máš naprostou pravdu - nenajde se ani když rozšířím záběr na celé fórum. Podivné ovšem je, že v indexu jsem ta data našel! Problém musí být buď v dotazu (který dává Invision), nebo v nějakém následném filtrování. Mohlo by to být třeba nějakým příznakem toho vlákna - například že je zamknuté, atp. Co teď musím udělat je, že ten dotaz odchytím (ideálně si to před tím zreplikuju na testovací verzi fóra) a kouknu se co by mohlo být důvodem. Mimochodem jsem včera víceméně omylem spustil reindexaci fóra - takže s
 7. Máte pravdu, občas to během tohohle večera jede tempem chcíplý veverky. Zkoumám to, a vypadá to jako legitimní provoz (nikdo na nás neútočí). Server ale dost žhaví. Většinu možných důvodů jsem prozkoumal a vyloučil, ale mám jeden až dva nápady které zkusím během pár dnů probrat s webhosterem
 8. Verzi bez sloupečku si můžeš zvolit dole ve výběru "Motiv vzhledu" - nově je tam bez sloupečku verze pro světlý i tmavý vzhled. Stále mám za to, že pro většinu uživatelů je ta užší verze příspěvků vhodnější. Kdo nechce, může si to přenastavit tím vzhledem.
 9. Odebral jsem ze sloupečku vpravo se statistikami vlákna zobrazení 4 poslední obrázky, protože to mělo negativní vliv na výkon.
 10. Ahoj, já potřebuju ten problém zreplikovat - vidět "u sebe"; proto bych tě poprosil o detailnější info: jakým způsobem hledáš (zkopíruj prosím url a popiš kam co napíšeš, kam pak klikneš, atp - složitější vstup doprovoď screenshotem) co bys očekával jako výsledek - například konkrétní url vlákna které by se mělo najít a proč co je skutečným výsledkem Díky
 11. Prosím o zdroj. Nicméně jsem vytvořil tmavý vzhled bez sloupečku.
 12. Jestli myslíš tenhle sloupeček napravo od prohlížení tématu, tak mě se líbí a připadají mi ty informace docela vtipné (i když ne úplně relevantní :)) Příjde mi, že je to další způsob jak příspěvky zúžit, což se většině lidí lépe čte (typografická zásada). Pokud to nechceš, tak můžeš použít vzhled bez pravého sloupečku - případně ho vyblokovat uBlockem jak tu někdo řešil.
 13. Díky Ohledně nahraných (a nově nahraných) obrázků by snad žádná změna kvality být neměla (omezení nahraného že se větší překóduje do 1200x1200, jpg qualita vidím 96), omezení zobrazeného ve fóru na 1000x1000). Ale v seznamu změn IPS 4.5 je uvedeno: ImageProxy has been removed. On upgrade, there is an option to restore the original remote image links, or direct links to the cached image which will be retained. Upřimně si nejsem jistý co dělala ImageProxy, podle mě se to týká vzdálených obrázků (na cizích serverech).
 14. Vypnul jsem ořezávání emailů. V administraci u toho píšou Truncate the contents of a notification email to stimulate re-engagement back to the community. Mám pocit, že tady je komunita engagovaná (zapojená) až až
 15. Hm, já to bez iphone neodbuguju. Zkus ještě, jestli to nefunguje v jiné šabloně. Jinak to může být problém na mnoha místech a maximálně to můžeme reportovat na Invision
×
×
 • Create New...