Jump to content

adasek

Root Admin
 • Posts

  123
 • Joined

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

730 profile views

adasek's Achievements

Učedník

Učedník (4/8)

 1. Předpokládám že to souviselo s https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/irozhlas-vyber-vypadek-webu_2206021835_ako Hlavní server Chronomagu (Nethost) to nezasáhlo, jen můj vps ve kterém běží elasticsearch.
 2. Tak to vypadá, že nám do toho přes den ještě hodil vidle pražský výpadek elektřiny. Raději jsem nechal vyhledávací databázi přeindexovat. Proces už doběhl a vše by mělo být zase funkční.
 3. @geometr Moc dekuju za upozorneni. Na serveru se mi nespoustel elasticsearch. Opravil jsem to.
 4. V noci ze soboty 9.4. na 10.4. jsem forum aktualizoval na nejnovější verzi 4.6.12. Řešit by to mělo problém se špatnou rotací některých fotek při nahrávání; další změny viz https://invisioncommunity.com/release-notes/ Prosím hlaste případné (hlavně nově objevené) nedostatky. Zvlášť náš překlad fóra do češtiny je původním autorem neudržovaný, ale objevené chybky můžu celkem snadno opravit.
 5. To je super připomínka, bohužel to řešení je trošku složitější - protože anglicky se jim to tam vejde ("Message", "Find Content", "Ignore"); bojím se že v češtině to rozumně krátkým jedním slovem nezvládnu. Možná ikonky? Ale muselo by se to pak nejspíš řešit zásahem do vzhledu... prostě komplikovaný.
 6. To mi přijde jako zajímavý nápad - a překvapuje mě, že to Invision Forum samo o sobě neumožňuje konfigurovat. Překvapivě je to součástí motivu vzhledu. Teoreticky bych tedy mohl udělat experimentální vzhled kde by to tak bylo. Prakticky ale každý další vzhled je pak trochu pakárna na udržování... takže asi záleží jestli by měl zájem i někdo další.
 7. Děkuju, sice se to netýkalo upgrade, ale opravil jsem to. Doufám že v tom nějaký moderátor neměl šifru
 8. To je ten problém se Safari? Můžu se pro jistotu zeptat verze Safari? vzhled aktivní v době přihlášení a vzhled nastavený ve tvém profilu? Já to teď vyzkoušel s aktuálním desktopovým Safari 15.4 a přihlášení funguje. Podle mě kdyby šlo o problém na naší straně (fóra, pluginu), tak by se s tím ozývalo víc lidí. To že to začlo ve chvíli minulého upgrade akorát znamená, že se od té doby začaly kontrolovat ty CSFR tokeny. Pro představu - to CSRF znamená jenom to, že na přihlašovací stránce součástí formuláře je XYZ123 (pokaždé jiný náhodný řetězec) a po kliknutí na "Přihlásit se" se zkontroluje, že tam je XYZ123. Slouží to, aby se nemohl podvrhovat přihlašovací formulář. Důvod proč se ti ta chyba objevuje bych hledal v něčem co ti modifikuje provoz. Může to být i jiný plugin než adblock, může to být antivir, může to být nějaká proxy která je součástí připojení. Provoz se dá prohlížet ve vývojářských nástrojích a například simulovat ty dotazy pomocí řádkového nástroje curl, porovnávat s funkčními, atd. Občas to ale může být dost dlouhá detektivní práce. Nejspíš je tedy nejsnazší workaround - použít jiný prohlížeč.
 9. Upgradoval jsem Invision community na nejnovější verzi 4.6.11 Prosím o hlášení případných nedostatků, problémů, špatné češtiny, zobrazení, atp.
 10. Díky za upozornění, spadlo to a nenahodilo se to. Mar 10 02:43:54 chronomag-elastic elasticsearch[738]: fatal error in thread [elasticsearch[chronomag-elastic][generic][T#26]], exiting Mar 10 02:43:55 chronomag-elastic elasticsearch[738]: java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space Mar 10 02:44:40 chronomag-elastic elasticsearch[738]: fatal error in thread [elasticsearch[chronomag-elastic][generic][T#14]], exiting Mar 10 02:44:40 chronomag-elastic elasticsearch[738]: java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space Mar 10 02:44:40 chronomag-elastic systemd[1]: elasticsearch.service: Main process exited, code=exited, status=127/n/a Mar 10 02:44:40 chronomag-elastic systemd[1]: elasticsearch.service: Failed with result 'exit-code'. Restartuji, za pár minut by to mělo být v pořádku.
 11. Zdar, sorry za lehký offtopic, ale chci reagovat pro @Bert Neříkám že by IPS bylo ve všem perfektně optimalizované, ale tohle číslo se 1) zvyšuje častým používáním 2) je asi další vrstva cache, kterou si udržuje web (IPS) aby se ti některé věci dělaly rychleji (např. já tam vidím nějaké pole smajlíků). Možná se tam ukládá i nějaká lokální historie (rozepsané příspěvky, atp) a proto bych doporučil se zamyslet než ji promažeš ale nějaký vážný problém by to promazání nemělo způsobit 3) tě nemusí trápit, dokud ti zbývá rozumný prostor v úložišti U mě ve Firefoxu je to pro srovnání asi půl MB.
 12. Ahoj, je to nová funkcionalita "Odměna za doporučení", ale IPS tam má sekvenční id uživatele, takže je to očividně využívané (zneužívané) spammery (možná že "doporučený" uživatel působí na antispam důvěryhodněji). Takže jsem tu funkci právě vypnul. Takhle to vypadalo:
 13. Po konfiguračních peripetiích jsem ho nakonec rozchodil. Stále ale platí doporučení používat místo něj normální rozhraní fóra.
 14. Starý vzhled Nový vzhled (jiného přiblížení si nevšímejte) Takže ten rank ("Megazávislák") tam byl a přesunul se do překrývajícího obrázku (který jsem odstraňoval), příspěvky se zhustily aby byly rychleji čitelné, jinak vypadá všechno stejně - i ta uživatelská skupina tam už byla. Já můžu nastavit aby to vypadalo skoro jakkoliv, ale příjde mi že ta změna je malá a celkově k lepšímu. Oni to třeba i uživatelsky testovali Otázkou tedy je, mám tam ten rank pod jméno zase vrátit?
×
×
 • Create New...