Jump to content

ONYX servis hodinek

Member_50
 • Posts

  325
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Omega, IWC, Breguet, Zenith,

Recent Profile Visitors

1,791 profile views

ONYX servis hodinek's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Děkujeme za kladné hodnocení a užívejte svých hodinek ke spokojenosti. Kdykoliv se obraťte na nás znovu.
 2. Dnes nabídnu krásné hodinky oblekovky Roamer s červeným zlacením. Hodinky jsou nové nikdy nenošené ze skladových zásob. Mám dvoje stejné, tak jsem se rozhodl že jedny přenechám za bezkonkurenční cenu 9900,-. Běžná prodejní cena je 16900,-. Na hodinky jako autorizovaný prodejce poskytnu plnou dvouletou záruku.
 3. Dobrý den, samozřejmě, dejte mu na mě kontakt 606711021 a ať mi zavolá. Děkuji Ruda.
 4. Ano, tyto hodinky prošli kompletní renovací včetně výměny lunety za novou...nebylo to zrovna levné, ale jsou důkazem toho, že vyšší investice je v některých případech na místě. Děkuji za kladné hodnocení.
 5. Ahoj, u nás řešíme zalomené šrouby, závity hřídelí, krčky pouzder, futra tlačítek a já nevím co dalšího skoro každý den. Musím Vám říct, že jedno z největších zvěrstev je předepsané používání zajišťovacích lepidel od výrobců hodinek. Snad každý z výrobců si myslí, že zalepit krček či tlačítko nějakým vysokopevnostním zajišťovákem např. Loctaite 270 nebo nedej bože 2701 je to nejlepší. No pro ně možná jo, protože vydolovat z pouzdra takto zalepený krček a nebo tlačítko znamená v mnoha případech destrukci dílů a to i za použití nahřívání a speciálních originálních klíčů, bez kterých si to dnes ani nedokáži představit. Pak samozřejmě nezbývá nic jiného než nahradit starý díl novým. Při tom zalepení středněpevnostním zajišťovacím lepidlem s pečlivým dotáhnutím je více než dostačující ve všech případech. Sám jsem dal zákaz používat vysokopevnostních zajišťováků v našem servisu. K věci. Pokud se jedná o natahovací hřídel v nerezové korunce, je postup jasný. Stačí na pár dní ponořit do kyseliny a hřídel zmizí. Kyselinu v pěkném balení dodává firma Bergeon, ale v podstatě si myslím jedná o kyselinu fosforečnou. Další problém je zalomený šroubek v základně hodinek. Typický problém při dotahování šroubu je, že ulítne celá a nebo půlka hlavičky. Pokud zůstane půlka hlavičky, nejdříve zkusím vytočit šroub za pomoci šroubováku a torza hlavičky. Pokud to nejde tak zbytek hlavičky urazím a pak si vezmu nejostřejší vláskovou pinzetu a na konci zbylého závitu si najdu nejostřejší výstupek a tím se snažím pootočit proti směru hodinových ručiček. V mnoha případech to jde. Asi tak v 80%. Pokud neuspěju, existují extraktory od Bergeonu systém vytáčení zalomených závitů v soustruhu atd.... Posledním způsobem je vyražení. Tím se samozřejmě zničí vnitřní závit a tak po té nezbývá nic jiného než přeříznout na větší a najít jiný šroub. Dá se vyřešit i výměnou základny a nebo jiného dílu, kde je závit zalomený. To je však často finančně velmi nákladná záležitost hlavně u značkových hodinek. Další kapitola jsou zalomené, ulomené krčky a futra tlačítek. Zde se často vyplatí odvrtat o kousek menším vrtákem. Pak zbyde jen torzo závitu futra, krčku které se dá už lehce odstranit. Šrouby víček, lunet, doplňků pouzder, přístupové šrouby stavěcích pák, šrouby držáků strojů starožitných hodinek, šrouby číselníků atd... to je na spoustu psaní a samostatných kapitol. Ruda.
 6. Snad bych o někom věděl kdo opravuje, renovuje tady ty kovové číselníky. Ale ještě jsem u něj nenechal nic dělat a ani jsem nic udělaného neviděl. Takže trochu sázka do loterie. Cena pokud si ji správně pamatuji byla 1500,- Pokud by jsi měl zájem to vyzkoušet, tak se ozvi a domluvíme se. Ruda.
 7. Prodat jako zdravý díl dál, někomu kdo neví, že tam má být čep......
 8. S originálním sklem je to těžké, tak jak píšou zde kolegové. Za prvé nejsou a za druhé je problém nalisovat bez toho, aby prasklo nebo se uštíplo. Dá se řešit sklem neoriginálním armovacím, jen je zapotřebí zvolit správný typ, aby sklo bylo co nejvíce podobné originálu. Alespoň venkovním tvarem. V nabídce jsou spousty různých typů armovacích skel, tak stačí jen správně vybrat.
 9. I my Vám děkujeme a kdykoliv příště se těšíme na další Vaše hodinky.
 10. Pánové, děkujeme a těšíme na Vaše další zakázky.....
 11. Moc děkujeme.... Máte pravdu, všechny nás naše práce neskutečně baví. Já sám si nedokážu představit bez svého hodinářské stolu a možnosti rozebrat, opravit, zrenovovat hodinky svoji existenci. A moji kolegové to mají, dovolím si tvrdit, velmi podobně.
 12. Ahoj, bohužel nehodí, v pondělí v Praze nikdo nebude, ale je tu ještě jedna možnost. Hodinky můžeš donést do starožitnictví v Panské ulici 1 panu Lainovi. Pro něho děláme dost práce a když nutně potřebujeme, tak zákazníci nosí hodinky k němu. Dej vědět jak ses rozhodl, aby jsem když tak uvědomil pana Laina. Dík Ruda.
 13. Není problém Praha osobní převzetí, ale i poslat je celkem fajn. V podstatě můžeme poslat kurýra PPL na adresu a vy ani nemusíte někam na poštu. Jen stačí mít hodinky dobře zabaleny v nepopsané krabičce. Co se týče servisu stroje, vodotěsnosti, originál korunce, renovace pouzdra a tahu atd. jako autorizovaný servis nemáme s ničím problém. Pojďme se teda domluvit.
×
×
 • Create New...