Přejít na obsah

Nová Seika ve vesmíru


safi

Doporučené příspěvky

Pan Richard Garriott, známá postava videoherního světa se stane šestým soukromým cestovatelem do vesmíru. V průběhu své návštěvy ISS vystoupí do vesmíru. Kromě skafandru bude mít i hodinky SEIKO Spring Drive Spacewalk. Tyto hodinky byly speciálně zkonstruované pro tento účel...jinými slovy..Seiko opět zabodovalo. Pokud se Richard setká při svém výstupu s mimozemšťany, bude velmi důstojně reprezentovat pozemskou hodinářskou komunitu nepokrokovější technologií kalibrů, kterou dnes mohou pozemšťané nabídnout (něco mi říká, že ufounci budou mít faky Rolexů :D )

 

post-236-1207259470.jpg

 

post-236-1207259476.jpg

 

post-236-1207259491.jpg

 

post-236-1207259484.jpg

 

BTW..napadlo vás někdy jak úžasná by byla kombinace velmi vyspělé technologie Seiko Spring Drive a high-end materiálů pouzdra by Hublot?

 

Source/Zdroj: http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...27087&rid=0

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Snow
BTW..napadlo vás někdy jak úžasná by byla kombinace velmi vyspělé technologie Seiko Spring Drive a high-end materiálů pouzdra by Hublot?

Hodinky jsou povedené a doufám, že se dostanou do seriové výroby .

 

Ne, nepadlo by mě to a mrzí mě, že tu propagandu Hublot cpeš mermocí už i sem, vyhraď si na to jedno vlákno, tam můžeš Hubloty opěvovat do alejujá ať to nemusím číst všude, docela mi to leze krkem a mrzí mě, že nemáme blicího smejlíka .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Hodinky jsou povedené a doufám, že se dostanou do seriové výroby .

 

Ne, nepadlo by mě to a mrzí mě, že tu propagandu Hublot cpeš mermocí už i sem, vyhraď si na to jedno vlákno, tam můžeš Hubloty opěvovat do alejujá ať to nemusím číst všude, docela mi to leze krkem a mrzí mě, že nemáme blicího smejlíka .

musím se safiho trochu zastat

 

možná to vypadá jako propagace Hublot, ale věř mi,že safi z toho nemá vůbec žádné požitky od zmiňované firmy ...... jako teď píše o Hublotech tak za týden bude psát o UN a bude to pokračovat dál pokud ho tu nenaserem ;)

 

snaží se s firmami komunikovat a přinášet nějaké nové zprávy i když to třeba vypadá jako nějaká propaganda

 

takže buďme rádi za safiho - remcat hubou umíme všichni,ale něco kloudného ke čtení tu napíše málokdo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
musím se safiho trochu zastat

 

možná to vypadá jako propagace Hublot, ale věř mi,že safi z toho nemá vůbec žádné požitky od zmiňované firmy ...... jako teď píše o Hublotech tak za týden bude psát o UN a bude to pokračovat dál pokud ho tu nenaserem ;)

 

snaží se s firmami komunikovat a přinášet nějaké nové zprávy i když to třeba vypadá jako nějaká propaganda

 

takže buďme rádi za safiho - remcat hubou umíme všichni,ale něco kloudného ke čtení tu napíše málokdo

 

 

Takže já se budu těšit až "safi začne konečně psát o Ulysse Nardin a přestane blbnout s Hublotem, hubloniem a podobnými sračkami .

 

P.S. jestli "safi má nebo nemá takové či onaké požitky od firmy Hublot mi je volné, jen mě sere, že když se podívám na nová Seika ve vesmíru hned narazím na Hublot a opět si čtu ódy.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže já se budu těšit až "safi začne konečně psát o Ulysse Nardin a přestane blbnout s Hublotem, hubloniem a podobnými sračkami .

P.S. jestli "safi má nebo nemá takové či onaké požitky od firmy Hublot mi je volné, jen mě sere, že když se podívám na nová Seika ve vesmíru hned narazím na Hublot a opět si čtu ódy.

 

taky by sis mohl dát do podpisu menší obrázek, napíšeš několik příspěvků a člověk aby se uroloval.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • Po roku...
Někde jsem na ně narazil... 53mm průměr, 92.5g váha!!!

Jo a stály myslim okolo 600K na naše :)

edit: "někde" znamená někde na netu

 

 

Dovolím si vznést otázku - bez jakýchkoli postranních úmyslů :

 

Má nějaký praktický smysl do volného vesmírného prostoru si brát mechaniky?

Laicky předpokládám, že s ohledem na teploty (a ještě něco jiného?) to může/musí být extrémně náročné.

 

Nezvládla by to jiná technologie lépe? Nebo naopak hůře (baterie vystavená záření, zmíněná teploéta apod., třeba hůře funguje apod.?).

 

A ještě - rotor - je mu lhostejné, že je v beztížném stavu, nebo naopak se chová jinak?

 

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si vznést otázku - bez jakýchkoli postranních úmyslů :

 

Má nějaký praktický smysl do volného vesmírného prostoru si brát mechaniky?

Laicky předpokládám, že s ohledem na teploty (a ještě něco jiného?) to může/musí být extrémně náročné.

 

Nezvládla by to jiná technologie lépe? Nebo naopak hůře (baterie vystavená záření, zmíněná teploéta apod., třeba hůře funguje apod.?).

 

A ještě - rotor - je mu lhostejné, že je v beztížném stavu, nebo naopak se chová jinak?

 

Díky.

Někdo to tu bude jistě vědet líp, ale rotoru to nevadí. Těleso setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu...blabla, prostě pohyby ruky ho roztráčí, akorát na něj nepůsobí gravitace (resp. méně) ale to nevadí. Co se týče mrazu, tak v pouzdru zřejmě nesmí být žádná vlhkost, ale to se jen dohaduju. Naopak je možné, že kyselina nebo cokoli je uvnitř baterie by zmrzlo raz dva.. Ale až si to přečte nějakej fyzik, tak to snad upřesní, nebo úplně převysvětlí ;) Možná je to něco jako kancl divery, ale pak maj teda celkem dlouhej řemen :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmí tam být žádné mazivo, jelikož by se ihned vypařilo, rozdíl teplot je extrémní. Když stojí kosmonaut na měsíci, tak na straně na kterou mu dlouhodobě svítí slunce dosáhne teploty cca plus 170 st. celsia a tu kterou má ve stínu, tak tam má tak cca mínus 150 st. celsia. Problémem skafandru je hlavně chlazení, to rybano co má astronaut na sobě je protkané spoustou hadiček ve kterých koluje chladicí médium, jenom v prstech v rukavicích má vyhřívání aby nezáblo. S rotorem je to naopak, když se roztočí, tak běží hodně dlouho, nebrzdí ho přitažlivost ale pouze jiná kinetická síla, pakliže dojde k jinému pohybu. Natahování je tedy ten nejmenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...