Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno
Dobrý den pánové (případně samozřejmě i dámy),

rozhodl jsem se pořídit si hodinky a jelikož jsem velký začátečník, tak jsem Vás, světa hodinek znalé, chtěl poprosit o pomoc a rady při výběru.

 

Jsem student, takže můj rozpočet je značně omezený. Hledám hodinky kolem 3 000,-. Vím, že žádnou valnou kvalitu nemohu za ty peníze chtít, jen bych chtěl poradit s výběrem, abych se dostal na co nejlepší poměr cena/kvalita.

 

Teď už ke specifikaci hodinek.Rád bych elegantní hodinky s kulatým ciferníkem na koženém řemínku, který bude v hnědé barvě. Hodinky bych rád nosil běžně přes den, avšak rád bych si je vzal i k obleku, nebo košili. Ještě jsem se nerozhodl pro bílou nebo černou barvu ciferníku, takže jsem otevřen oběma možnostem.

 

Abyste měli představu, tak níže přikládám hodinky, které se mi vizuálně velmi líbí, avšak o kvalitě těchto značek vím pramálo. Zejména mě zaujaly ty MVMT, ale ty se v ČR prodávají za 4500, což je nad můj rozpočet, takže kdyby někdo věděl o něčem podobném, rád se nechám poučit.

 


 


 

Děkuji za Váš čas a jakokoliv pomoc.

Odesláno

ak automaty tak v tej tvojej cene SEIKO 5 napriklad model na fotke SNZG15

alebo ak Quartz tak Casio nič lepšie tam nevymyslíš :) toto su aspoň predajne značky ked kupiš nejaku čínsku sračku tak to nikdy už nepredaš mysli aj na to...

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

Odesláno

ak automaty tak v tej tvojej cene SEIKO 5 napriklad model na fotke SNZG15

alebo ak Quartz tak Casio nič lepšie tam nevymyslíš :) toto su aspoň predajne značky ked kupiš nejaku čínsku sračku tak to nikdy už nepredaš mysli aj na to...

 

Seiko-SNZG15.jpg

Chlapíkovi se ale seika nelíbi.Bylo to první co jsem mu doporučil. Za ty peníze se obavam nic lepsiho nekoupi.

Odesláno

Zajdi na helveti.cz

Zkus tam značky Bering, např. toto: 

https://www.helveti.cz/bering-11139-404

- cena 2920,- Kč, safírové sklíčko (v této cenové relaci dost dobré), strojek Miyota. No, asi to nebude nejvyšší hodinařina, ale mohly by Ti dělat radost a chvilku vydržet. Plus všimni si u nich vteřinovky, to je taky zajímavý.

Od stejné značky bys možná našel ještě další modely v podobném stylu. 

 

Dále něco od Boccia Titanium, např. toto: 

https://www.helveti.cz/boccia-titanium-3538-01

Cena do dvou tisíc, nemá safír, zato jsou z titanu, strojek Seiko.

 

 

Kdyby Tě někdo trochu zasponzoroval, mohl bys sehnat i automaty, konkrétně Orient Bambino, nejlépe 2nd generation, např. z ebay z GBR tady:

https://www.ebay.com/itm/Orient-Bambino-2nd-Generation-Version-3-Automatic-Classic-Mens-Watch-FAC0000DD0/232977980083?epid=597204240&hash=item363e91dab3:g:5PsAAOSwq2xb1bEM:rk:16:pf:0

Bylo by to už lehce přes 4 tisíce. Chápu, že na ně třeba nedoskočíš (v této chvíli).

Ale právě o Bambinách Ti na fóru každý znalý řekne, že to vůbec nejsou marné hodinky. (Jo a dají se sehnat v různých barevných variantách, i s bílým ciferníkem.)

 

Popř. ještě levnější automatické Orient Howard, z GBR za cca 2,5 tis.:

https://www.ebay.com/itm/Orient-orologio-automatico-di-Howard-FAC05007D0-maschile/183217210976?epid=8020810326&hash=item2aa898c660:g:a04AAOSwnEtbPEdJ:rk:5:pf:0

 

anebo Orient Sentinel (2,7tis):

https://www.ebay.com/itm/Orient-orologio-Sentinel-FAC05001B0-automatica-maschile/183022503144?hash=item2a9cfdc4e8:g:GHcAAOSwQctbPEee:rk:2:pf:0

 

Už to není takový čistý bauhaus jako ty DW, ale možná by Ti mohly něco říkat. 

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...