Jump to content

CASIO SGW-100 kompas

MarekK84

Recommended Posts

Ahojte!

V prvom rade ďakujem za registráciu na tomto fóre.

V druhom rade ma trošku trápi tento problém. 

Mám uvedené hodinky, CASIO SGW-100. Všetko ide ako má,ale trápi ma kompas. Nie že by ukazoval zle, ale informácia na displayi sa nezhoduje s kompasom na prstenci.

Napr, display ukáže ENE, a šípka na displayi smeruje na WNW. Teda úplne opačne. N, S ukazuje správne. W, E akoby obrátene. Kalibráciu som previedol už viackrát a stále rovnako. Presne toto už riešili aj ľudia na zahraničných fórach.

Máte to takto aj vy? 

Ako sa potom správne pracuje s kompasom na týcho hodinkách? Návodov sa prečítal už mnoho a na nič som neprišiel.

Vopred ďakujem!

Edited by MarekK84

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ahoj Marku, na co jsi přišel?

Já mam taky stovky, nosím je na léto k moři.

Skoro deset let, nikdy jsem nepoužíval u kompasu nic jiného než orientačně sever, ale ukazuje mi to, presne to co píšeš.

Zdravím z Chorvatské snorchlovacky

Joe

No já si spíše myslím že jen Marek neumí pracovat s kompasem... Šipka (narozdíl od ukazatele na displayi) neukazuje přeci aktuální směr, ale severní bod.. To znamená že hodinky je potom potřeba N bodem na lunetě natočit na severní bod a potom se údaje budou shodovat.. To znázornění na displayi je pouze pomůcka která rovnou přepočítává směr, aby jste s nimi nemuseli stejně jako s kompasem otáčet.

• 1 year later...

Zrovna včera jsem je asi po deseti letech vyhrábl ze šuplíku s vybitou baterkou a mám v plánu je dnes někde oživit :)

Když jsme u těch rad... poprosil bych, neví někdo jak vypnout zvuk aby mi to o půlnoci 12x nebo kolikrát řvalo po baráku?? :D

20210318_081411.jpg

tak oživeno a zvuk taky pořešen....snad teda :) dlouze jsem podržel MODE a notička se přeškrkla a přestaly pípat tlačítka. To je i škoda...ale když to maj takhle dohromady tak bohužel. Jedině že bych si to vypínal na spaní.. ale když člověk zapomene tak tě to prostě o půlnoci vzbudí :D