Přejít na obsah

CASIO SGW-100 kompas


MarekK84

Doporučené příspěvky

Ahojte!

V prvom rade ďakujem za registráciu na tomto fóre.

V druhom rade ma trošku trápi tento problém. 

Mám uvedené hodinky, CASIO SGW-100. Všetko ide ako má,ale trápi ma kompas. Nie že by ukazoval zle, ale informácia na displayi sa nezhoduje s kompasom na prstenci.

Napr, display ukáže ENE, a šípka na displayi smeruje na WNW. Teda úplne opačne. N, S ukazuje správne. W, E akoby obrátene. Kalibráciu som previedol už viackrát a stále rovnako. Presne toto už riešili aj ľudia na zahraničných fórach.

Máte to takto aj vy? 

Ako sa potom správne pracuje s kompasom na týcho hodinkách? Návodov sa prečítal už mnoho a na nič som neprišiel.

Vopred ďakujem!

Upraveno uživatelem MarekK84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj Marku, na co jsi přišel?

Já mam taky stovky, nosím je na léto k moři.

Skoro deset let, nikdy jsem nepoužíval u kompasu nic jiného než orientačně sever, ale ukazuje mi to, presne to co píšeš.

Zdravím z Chorvatské snorchlovacky

Joe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si spíše myslím že jen Marek neumí pracovat s kompasem... Šipka (narozdíl od ukazatele na displayi) neukazuje přeci aktuální směr, ale severní bod.. To znamená že hodinky je potom potřeba N bodem na lunetě natočit na severní bod a potom se údaje budou shodovat.. To znázornění na displayi je pouze pomůcka která rovnou přepočítává směr, aby jste s nimi nemuseli stejně jako s kompasem otáčet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zrovna včera jsem je asi po deseti letech vyhrábl ze šuplíku s vybitou baterkou a mám v plánu je dnes někde oživit :)

Když jsme u těch rad... poprosil bych, neví někdo jak vypnout zvuk aby mi to o půlnoci 12x nebo kolikrát řvalo po baráku?? :D

 

20210318_081411.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak oživeno a zvuk taky pořešen....snad teda :) dlouze jsem podržel MODE a notička se přeškrkla a přestaly pípat tlačítka. To je i škoda...ale když to maj takhle dohromady tak bohužel. Jedině že bych si to vypínal na spaní.. ale když člověk zapomene tak tě to prostě o půlnoci vzbudí :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...