Přejít na obsah

Lukostřelba


Doporučené příspěvky

... tak ked uz sa tu preberali Glocky a podobne kramy, neprovozuje tu niekto tento styl strelby? dumam, ze by som s tym chcel zacat, tak ci tu nie je nejaky chrono-strelec s podobnym konikom.

... je to tiche, bez smradu, "naboje" sa daju pouzit viac krat ... jedina nevyhoda je, ze je to trosku menej skladne :)

rozmyslam o reflexe (olympijsky luk), ale ani radami od uzivatelov kladkostroja nepohrdnem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem si luk udělal (160 cm, cca 16 lb, nápřah něco přes metr), takže jsou to takové zkušenosti / nezkušenosti ...

Kdybch to shrnul, řekl bych trpělivost a potom trpělivost. Naučit se střílet s lukem je dlouhé ... I ten domácí luk měl dostřel někde ke 100 metrům (maximálka, mířený podstatně méně), výrobu šípů jsem vzdal - na přesnost střelby měla nejvíc vliv kvalita šípů a to už jsem po domácku nedal ...

Jestli si chceš zastřílet jednou za čas, jdi do kuše, pokud se chceše zabavit na delší dobu, jdi do luku ... .

Upraveno uživatelem xmenm05
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem si luk udělal (160 cm, cca 16 lb, nápřah něco přes metr), takže jsou to takové zkušenosti / nezkušenosti ...

Kdybch to shrnul, řekl bych trpělivost a potom trpělivost. Naučit se střílet s lukem je dlouhé ... I ten domácí luk měl dostřel někde ke 100 metrům (maximálka, mířený podstatně méně), výrobu šípů jsem vzdal - na přesnost střelby měla nejvíc vliv kvalita šípů a to už jsem po domácku nedal ...

Jestli si chceš zastřílet jednou za čas, jdi do kuše, pokud se chceše zabavit na delší dobu, jdi do luku ... .

No ja to vidim na luk ... kusa moze byt fajn, ale vobec ma nelaka (pripada mi to ako strielanie zo vzduchovky, len mieris ... u luku musis ten naprah aj udrzat, proste nejak viac pohybu :) ) ...

Vyrobu luku tiez prenecham inym, vidim to na reflex s kovovym stredom (hlinik, horcik) 25", na zaciatok nejake lacne ramena 68", cca 28lbs, naprah okolo 30", sipy asi nejaky lacny Easton

Raz za cas s kamaratmi si zastrielat bude fajn (amateri, maju kladkace a su v Blave, moj luk ale do ruky dostane len ten, co bude mat mensi naprah ako mam ja ;) ), inac pekne 2x tyzdenne pod dohladom trenera ...

 

Edt: gramatika

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to "jen míříš" mně pobavilo :) (ale myslím to v dobrém) Luk je prostě o něco náročnější na nácvik... člověk zasažený východním bojovým uměním jako asi ty by si měl vzít raději ten luk, ale nečekat od evropské lukostřelby to samé co od japonské :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale nečekat od evropské lukostřelby to samé co od japonské :)

 

 

Asi tak...mám kontakty jak na lidi zabývající se evropskou,historickou,lukostřelbou,tak i na lidi od Japonců,od KyuDó......byl-li by zájem,mohu zaslat e-mail,domluva už bude jen na tazateli.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to "jen míříš" mně pobavilo :) (ale myslím to v dobrém) Luk je prostě o něco náročnější na nácvik... člověk zasažený východním bojovým uměním jako asi ty by si měl vzít raději ten luk, ale nečekat od evropské lukostřelby to samé co od japonské :)

... podla avataru nesud cloveka :thumbsup_anim: ... ja cakam obycajnu "europsku" sportovu lukostrelbu, kyudo ide uplne mimo mna (a navyse sa mi ten ich mega-luk strasne nepaci ;) )

p.s. v podpise su len moje najnovsie hodinky v jazyku vyrobcu, nic viac ... vlastne boli, uz je tam uryvok jedneho veseleho songu od Sonata Arctica

 

Asi tak...mám kontakty jak na lidi zabývající se evropskou,historickou,lukostřelbou,tak i na lidi od Japonců,od KyuDó......byl-li by zájem,mohu zaslat e-mail,domluva už bude jen na tazateli.....

diky moc, o kontakty samozrejme zaujem mam ... o sportovu lukostrelbu konkretne (kyudo ide mimo mna a na historicku uz kontakty mam) ... @ na tomas.primus (at) gmail.com

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... podla avataru nesud cloveka :thumbsup_anim: ... ja cakam obycajnu "europsku" sportovu lukostrelbu, kyudo ide uplne mimo mna (a navyse sa mi ten ich mega-luk strasne nepaci ;) )

 

To se omlouvám :) Já vycházel z teorie, že avatar ukazuje "něco" :) Za svou dedukci se omlouvám :D :D , jak to tak vypadá tak to byl výstřel mimo terč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Shodou okolností jsem tohle před pár dny (poprvé) zkoušel a dokonce jsem se i párkrát trefil do terče.

Výsledek: je to děsná dřina a není to vůbec sranda

Protože nemám žádné svaly, bolelo mě od toho úplně všechno, nejvíc levá ruka

post-412-1214074468.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono by to o svalech moc být nemělo. Pokud bolí svaly, tak to spíše znamená, že je špatná technika. Ale to je napoprvé naprosto normální. Naučit se správný postoj, správný nátah a vypouštění je otázka mnoha měsíců či spíše let. Každopádně je dobré začít pod dohledem někoho zkušeného, aby si člověk nezafixoval chyby. Sám se tomu věnuji druhý rok a mám pocit, že jsem stále na začátku. Pokud totiž není čas se tomu věnovat pravidelně (minimálně dvakrát týdně) tak to prakticky nikam nevede, člověk dosáhne jakési úrovně a pak jen stagnuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodím na Tyršův vrch k Vidímovi a zatím se jen učím techniku na holém luku. Kdysi jsem střílel závodně kuše, ale to už je dávno...

Hmm, u Vidima som bol raz ... ale asi to bola smola na "trenera", never more ... uz 3 tyzdne chodim do Vrsovic, k Milanovi Reichovi, pekne 2x tyzdenne, zatial len s lahkym lukom (vaha nula nula prt 25 libier), nahacom ... o 1-2 tyzdne som dohodnuty, ze uz nahodim zameriavac ... proste ma to chytilo, hodinky maju nachvilu utrum, zacinam pokukavat po nejakom peknom strede a ramenach :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

střílel jsem týden v kuse od ráno do večera. Reflex, kladka, kuše. Nejvíc jsem si oblíbil kladkový luk. Nejméně kuši - to je jak flinta a nemá kouzlo. Co říká Patrik: "je to děsná dřina a není to vůbec sranda" si já osobně neumím představit. Spíš to bude v rozdílných dispozicích mezi jednostlivci ke sportu, zručnosti a v různé kondici. Naopak mi to přišlo celkem snadné. Na mnoha hradech a zámcích v ČR jsou v sezóně k vidění střelnice s luky a kušemi. Provozují je mí přátelé a jednu z nich jsem před lety týden obsluhoval. Parádní týden na Zvíkově, bydlení přímo na hradě a lukostřelba od rána do večera. Tyto zbraně mají velmi silné kouzlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

střílel jsem týden v kuse od ráno do večera. Reflex, kladka, kuše. Nejvíc jsem si oblíbil kladkový luk. Nejméně kuši - to je jak flinta a nemá kouzlo. Co říká Patrik: "je to děsná dřina a není to vůbec sranda" si já osobně neumím představit. Spíš to bude v rozdílných dispozicích mezi jednostlivci ke sportu, zručnosti a v různé kondici. Naopak mi to přišlo celkem snadné. Na mnoha hradech a zámcích v ČR jsou v sezóně k vidění střelnice s luky a kušemi. Provozují je mí přátelé a jednu z nich jsem před lety týden obsluhoval. Parádní týden na Zvíkově, bydlení přímo na hradě a lukostřelba od rána do večera. Tyto zbraně mají velmi silné kouzlo.

Asi je to fakt o těch "fyzických fondech". Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere :-). Když jsem zkoušel vodní lyže, tak jsem si ráno myslel, že mi snad někdo v noci operoval břicho :-), měl jsem problém vůbec vstát z postele :wheelchair:

No nemůžeme být každý Federer :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Chodím na Tyršův vrch k Vidímovi a zatím se jen učím techniku na holém luku. Kdysi jsem střílel závodně kuše, ale to už je dávno...

Nejaky pokrok v lukostrelbe? Nevideli sme sa uz nahodou na nejakych pretekoch? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaky pokrok v lukostrelbe? Nevideli sme sa uz nahodou na nejakych pretekoch? :)

Bohužel, spíš stagnace. Okolnosti mi v poslední době neumožňovaly nějaký soustavný trénink, takže jsem na nějaké závody zatím ani nepomýšlel. Ale uvidíme do budoucna; co není, může jednou být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, spíš stagnace. Okolnosti mi v poslední době neumožňovaly nějaký soustavný trénink, takže jsem na nějaké závody zatím ani nepomýšlel. Ale uvidíme do budoucna; co není, může jednou být...

no skoda, teraz mame kazdy druhy tyzden vo Vrsovicich cez vikend zavody, chodi tam vcelku spicka, Bulir, Hodac a spol. (ale moc z nich hodinky nenosi, okrem Termera, ten ma nejake Tissoty alebo co :)), z 1.KLK tam chodia hlavne kladkaci ...

u mna stagnacia tiez, ale silova, v prvej polovici zavodu 4. pozicia a v druhej polovici odchadza rameno a ja za nim = prepad o 10 miest ... tento vikend to ale bolo uz lepsie, po 2. polovici len o 15 bodov menej ako v prvej :D

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...