Jump to content

Patrik

Member_50
 • Posts

  2,742
 • Joined

 • Last visited

About Patrik

 • Birthday 08/17/1976

Contact Methods

 • Website URL
  http://sweb.cz/patrik
 • ICQ
  275282557

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  počítače, Internet

Recent Profile Visitors

13,072 profile views

Patrik's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Moneta spustila nový spořák, do 400 000 Kč úrok 4,5 % p.a. Má to jen háček - podmínky. Obrat 20 tisíc a 5 plateb kartou. Účet už u nich mám, kartu mi ale pro nepoužívání zrušli. Blbé je, že podmínka musí být splněna pro následující měsíc, tj. když chci získat bonusový úrok příští měsíc, musím už tento splnit. Naštěstí karta lze ihned po žádosti na pobočce přidat do GooglePay a díky samoobslužným pokladnám není problém udělat větší počet drobných transakcí těsně za sebou, k tomu okamžitou platbou převést 20 tisíc a během chvíle jsou podmínky splněny Kdo účet nemá, může ještě dostat 1000 Kč bonus za jeho založení.
 2. No, jedna z možností je uzavřít smlouvu s devizovkou. Blbé je, že o čudly moc nestojí, možná Fortissimo (devizy.cz), ale ti u menších částek mají horší kurz (ale furt lepší, než banka). Pak zkus dotaz na Easychange.cz, dříve malé platby brali, ale jak je to nyní, nevím. Z těch bank bude mít nejlepší kurz asi Creditas. Raifka zase má dealingové oddělení, kde, když chtějí, umějí dát solidní kurz. Pokud máš v Olomouci směnárnu s dobrými kurzy (já znám akorát situaci v Praze), můžeš převést na eur účet u Creditas, za 10 Kč poplatek vybrat a směnit ve směnárně.
 3. Máš je v hotovosti, nebo na účtu? Chápu správně, že máš eura a chceš koruny. Jakou máš banku? Z jakého jsi města? Budeš to mít nějak pravidelněji?
 4. V ČR. "Nohu do dveří" mu umožnila strčit VR Bank Zittau, která se zaměřuje na české klienty a kde měl ten malý konktokorent.
 5. V Německu se to chce dostat do SCHUFA. Kamarád se tam dostal díky malému kontokorentu a pak už měl cestu k získání většího úvěru. Zkus se pozeptat po možnosti konktokorentu nebo kreditní karty od své banky. Každopádně opět platí, že když se chce, jde ledaccos, takže pokud splňuješ podmínky pro nějaký druh prémiového bankovnictví, jdi do toho a třeba se zadaří. Určitě informuj
 6. Zkoušel jsi prémiové a privátní bankovnictví? Erste Premier, ČSOB Premium, Raiffeisen private banking (fwr.cz)? Možná i privátní a prémiové bankovnictví malých bank (Trinity, Creditas, J&T..). Pokud splňuješ podmínky (příjmové/majetkové) pro vstup do těchto služeb, možná by dotaz nebyl úplně od věci. Případně bych zkusil i prémiové služby na tom Slovensku, některé české banky se prsily tím, že umí financovat nemovitost v zahraničí, třeba by to šlo i obráceně, jen to se chce dostat od přepážky kde umí vyplňovat jen formuláře k někomu, kdo umí a má pravomoc i na něco trochu víc.
 7. Oberbank je pro mne vůbec velká záhada. Když vstoupila na trh, měla velmi zajímavý spořící účet, pak klesaly sazby a banka na to zareagovala tak, že se aktuální sazba nedala zjistit ani z ceníku/úrokového lístku na webu ani v IB, ale pouze dotazem na pobočce. Ne nadarmo si vysloužila poslední místo v anketě Vstřícná banka, odkud se jí s pomocí soudních žalob podařilo nechat se vyřadit. Na druhou stranu na Finexpertu čtu, že umí až pohádkové individuální nabídky. Zkrátka, když přijdete z ulice, skoro máte pocit, že obtěžujete, když si vás ale sama vyhlédne, dokáže dát nejlepší hypotéku, úvěr a vůbec podmínky jakéhokoliv produktu.
 8. Jo, KB umí, když chce - bezplatné účty, dobré kurzy, výhodné úvěry, levné terminály,... Veřejné podmínky na pytel, ale když není člověk líný otevřít pusu, jde mnohé.
 9. Pravda, na Citfin jsem zapomněl, používali jsme ho v minulé firmě ještě pod názvem Citco. Jeho výhodou je, že umí vlastní účty, což požadují někteří brokeři (prostě aby platba přišla z účtu "Josef Novák" a ne "směníme peníze sro"). Nevýhodou je, že uzavírá smlouvy pouze s podnikateli. Za doby Citca měl velmi "rozkolísané" kurzy, byl schopen dát nejlepší ze všech, stejně jako úplně nesmyslný, chtělo to hodně vyjednávat. Pak je tu ještě Revolut, ale ten bych na "vážnou práci" a zejména operaci s vyššími objemy nedoporučoval. Ještě doplním, že většina bank má "dealingové oddělení", kde se lze "domáhat" lepších kurzů, ale zajímají je jen velké obchody. V minulé firmě se nám tak dlouho "vnucovala" ČSOB, až jsme s nimi uzavřeli dealingovou smlouvu, nakonec při našich objemech transakcí (desítky tisíc CHF většinou na jednu transakci, obvykle 5 transakcí měsíčně) nikdy nenabídli konkurenceshcopný kurz s devizovkami, takže jsme nikdy nic neuzavřeli.
 10. Ono s BTC je to komplikovanější. Aktuálně je oficiální měnou dvou států - Salvadoru (paralelně vedle amerického dolaru) a Středoafrické republiky. Takže lze říci, že jde o měnu, což samozřejmě nijak negarantuje její hodnotu (stejně jako nic negarantuje hodnotu "papírových" měn). Zajímavé je to ale z hlediska práva a případného danění zisků ze zhodnocení, byť ČNB se naposledy vyjádřila že BTC za měnu neuznává a tedy finanční úřady zatím budou postupovat jako by o měnu nešlo (než to někdo zažaluje). Co se týče udržení, zvýšení či snížení hodnoty - to nikdo nedokáže odhadnout. Může jít o "tulipánovou horečku". Také se domnívám, že pokud by významné státy (USA, EU) měly pocit, že BTC ohrožuje jejich ekonomiku, mají páky na to, jak jeho používání potlačit. Stačí postavit zeď mezi legální ekonomikou a BTC, tj. zakázat nákup, prodej, směnu a vůbec jakoukoliv manipulaci s BTC pod přísnými tresty. Běžné obyvatelstvo pak od kryptoměn uteče.
 11. Já mám smlouvu s: akcenta.cz devizy.cz easychange.cz ještě má na finančních fórech dobrou pověst SAB.cz, ale sám s nimi zkušenost nemám. Hodně záleží na objemu transakcí, obecně devizovky moc nestojí o malé a příležitostné zákazníky. Malým platbám je vstřícnější Fortissimo (devizy.cz), ale u malých plateb má horší kurzy (lepší než banky, ale horší než jiné devizovky) a Easychange (přes svoji "retail" službu) europlatba.cz. V naprosté většině jsou kurzy (resp. marže ke středovému kurzu) individuální, tedy dle vyjednávacích schopností a předchozích objemů obchodů, v minulé firmě jsme vždy obvolali několik devizovek, zjistili kurz a pak vzali tu nejlepší pro konkrétní obchod. Výjimka v tomto je Easychange, ti mají nákupní i prodejní kurz na webu s pevnou marží 8 haléřů u eura na každou stranu (ale dle zkušeností z fór, lze telefonicky dohodnout kurz lepší). Někteří diskutující si pochvalují směnárnu Monety v aplikaci. Hodně také záleží na rozsahu měn, třeba Europlatba podporuje pouze tři měny (EUR, USD a GBP), naopak Akcenta umí měn opravdu hodně.
 12. Jo, plošné bonusy zrušili, ale mají teď občas nějakou akci, tento nebo minulý měsíc byl bonus za nákupy v obchodech s oděvy a oblečením, atd. Snad ještě dává smysl cobrand Mototechna, která dává 4 % za nákupy u čerpacích stanic (taky s nějakým limitem, tuším 5 stovek?). Alternativ moc není, Unicredit, ČS a AirBank umožňují ve svých aplikacích "zapnutí" bonusů ve vybraných obchodech (spravuje to pro ně stejná firma, nabídky jsou velmi obdobné, ale ne shodné, např. hodně se liší výše bonusu v Albertu), ČSOB má u své kreditky bonusy do Světa odměn (mělo by jít použít na splátku dluhu na kreditce). ČSOB nedává bonusy z platby na poště a asi i z dobíjení předplacených karet. Pak jsou tu A Karta a Lady Karta od Komerční banky, ale ty dávají bonusy jen na penzijko. Já mám tři Transparentní kreditní karty od České spořitelny, dávají 1 % maximálně 350 korun, ale jen z internetových transakcí, ale funguje dobití Revolutu (a tím pak platit) Největší bonus ČSOB jsou salonky a cestovní pojištění. Pokud nepoužíváš, moc ti to nepřinese. Snad na výběr jedno ze třech pojištění (právní pojištění řidiče, občanská odpovědnost nebo internetová rizika) a pak jsou ještě nějaká pojištění ke kartě, je tam např. prodloužená záruka u vybraného zboží.
 13. Revolut opět mění podmínky https://www.mesec.cz/clanky/revolut-meni-podminky-a-poplatky-ucty-budou-v-bance-a-pribudou-nove-sluzby/
 14. Jo, roste to: SPORAKY: (bez podminky investic) *RB/ING 4.1% do 300t (nad 300t 0.2%) pro byv. klienty ING (spor. ucet TOP+3 platby kartou) -> od 1.4. (puv. 3.6%) *Trinity 4.08% do 400t (nad 400t 3.68%) (ucet Dobry klient) -> od 25.4. (puv. 3.68/3.18%) *Expobank 4.01% neomezene -> od 4.5. (puv. 3.51%) *J&T 4% neomezene (1denni vklad, min. 1m) -> od 7.4. (puv. 3%) *FIO 4% do 200t (nad 200t/1m/10m 0.1%/0.15%/0.2%) (FIO konto) -> od 1.5. (puv. 3%) *Equa 4% do 3m (nad 3m 0.01%) (ucet Extra) urok jen bez odchozi platby dany mesic -> od 7.4. *Creditas 3.6% do 350t (nad 350t 2.1%) -> od 1.5. (puv. 3.1%) Creditas 3.6% do 350t (nad 350t 2.6%) (akce do 30.4. pro nove vklady od 16.1.) -> od 17.1. (puv. 2.8%) *Moneta 3.3% do 1m (nad 1m 0.5% ) -> od 24.4. (puv. 2.5%) https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=302027&start=5730
 15. Ono to není zas tak dlouho, v Evropě se tento nešvar rozšířil až před několika lety a ze začátku to bylo jen u Euronetu. Pak i velké banky přišly na to, že je to zajímavý přivýdělek a začaly to zavádět rovněž. K tomu zmíněné DCC, při potvrzování částky na terminálu (ať už bankomatu nebo v obchodě) je dobré si ověřit, že je skutečně v EUR a není nějakým "švindlkurzem" přepočítán do korun. Naštěstí se stále ještě najdou banky, které u svých bankomatů tyhle podvody nedělají, chce to zkoušet (bankomat před konečným potvrzením výběru musí na tuto skutečnost upozornit, lze tedy výběr zrušit) když má člověk čas, více bankomatů, pak si zapamatovat, který neúčtoval a příště je preferovat.
×
×
 • Create New...