Jump to content

Patrik

Member_50
 • Content Count

  2,623
 • Joined

 • Last visited

About Patrik

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 08/17/1976

Contact Methods

 • Website URL
  http://sweb.cz/patrik
 • ICQ
  275282557

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  počítače, Internet

Recent Profile Visitors

12,739 profile views
 1. 1 % bylo na ING jen v rámci akcí pro nové klienty, jinak to snad bylo dlouhodobě 0,5 nebo ještě méně. Bohužel je to bída, je to bída, 1 % p.a. na aktuálně založitelný produkt není nikde, jen akce pro nové klienty na omezenou dobu několika měsíců (např. Raifka) nebo takový trochu podvod, kdy půlku dáte na spořák s "výhodným" úrokem (klidně i 3 % p.a.) na omezenou dobu (v řádu měsíců) a zbytek na investice. Reálně ten úrok zaplatíte v poplatcích za investice (nabízí KB a ČSOB, Duoprofit a to druhé jméno si teď nevzpomenu)
 2. Z bezplatných účtů (Air, Hello, Creditas, Fio, Moneta, mBank) vypadává Equa, protože neumí kartu pro disponenta. Já dávám přednost FIO, líbí se mi jejich IB. Každý má svoje vlastní uživatelské jméno + heslo (disponentů může být neomezený počet), takže není omezeno ani na kolika mobilech může být SB instalován. Notifikace na e-mail jsou zdarma, za SMS se platí, rozsah notifikací lze nastavit (všechny, nebo od určité částky nahoru, klidně i na více e-mailů, nebo třeba všechny platby na jeden, + vysoké platby ještě na jiný/případně SMS). Platební karta pro všechny disponenty je zdarma.
 3. A co chceš nahradit? Běžný účet retailově nenabízela, spořák byl mrtvý už dávno, možná investice - ale to není můj šálek kávy. Spořák do 200 tisíc s 1 % Hello, vyšší částky za 0,5 % u J&T.
 4. Ahoj, dá se někde stáhnout ten manuál v češtině? Z anglického z toho nejsme s přítelkyní moudří
 5. Od banky mi přišla tahle nabídka. Přiznám se, že o téhle značce slyším prvně a i podle toho, co vidím na stránkách, ve mne moc důvěru nebudí. Pouze quartz a bez označení výrobce strojku, skoro to na mne působí jako tzv. podvržený luxus.
 6. Ano, je to tak. Obecně chtějí odfiltrovat "přeposílače", takže určitě by neměla platba přijít z účtu na vlastní jméno. Když to bude na cizí jméno, je otázkou, jak moc to budou řešit, když z firemního účtu, tak nejspíše nebudou řešit vůbec nic.
 7. jsou, ale moc jich není https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1313284
 8. Aha, tak to jo, ty jsi s platbou souhlasil, jen tě udivil mechanismus. To je to, o čem jsem mluvil - obchodník obešel zabezpečení karty, ovšem na vlastní riziko, kdybys to reklamoval, banka by mu platbu zpětně strhla.
 9. ...můžeš jít do toho Revolutu, je to sice předplacenka, ale je na tebe registrovaná, takže teoreticky když se podaří jít do mínusu (už jsem na Internetu viděl, že se někomu stalo), začne firma vyhrožovat, že tě zažaluje, když okamžitě nezaplatíš. A jelikož spadá částečně pod britskou a částečně pod litevskou jurisdikci, tak ti český finanční arbitr nepomůže. Jestli chceš být jo v klidu, zaplať si pojištění internetových rizik, ale budeš si pojišťovat riziko, za které odpovídá banka, takže zbytečně. Bankám se to ale přesto daří prodávat, je to geniální business plán. Něco jako bych prodáva
 10. Dnes to skutečně vyreklamuješ a kdyby se banka cukala, tak přes finančního arbitra, je to zadarmo, já už mám za sebou 4 spory s bankami a všechny jsem vyhrál (na poslední jsem sem dával odkaz, to šlo o platbu, kterou jsem odsouhlasil, ale služba nebyla dodána - zrušený let), teď mi běží pátý spor. Fakt tady není čeho se bát, banka tahá za kratší konec. Pokud karta umožňuje uřčité zabezpečení a obchodník ho nepoužije, jde platba na jeho riziko. Jak píše Liqid, můžeš mít kartu úplně jinde a okamžitou platbou tam poslat peníze. Blbé je, že Poštovní spořitelna má okamžité platby za 5 k
 11. V zásadě bych se toho nebál, dnes je taková ochrana spotřebitele, že platbu v podstatě vždy u banky vyreklamuješ. Pokud chceš mít jo dobrý pocit, můžeš pracovat s limity, zvedat a snižovat je před platbou a po platbě. Nebo si založit účet s kartou jen pro tyhle platby, převést peníze těsně před platbou (většina bank u nás umí okamžité platby, takže by to neměl být problém) v požadované výši. Předplacenky stále existují, třeba Revolut. Ale pořizovat si je jen kvůli tomuto účelu se asi nevyplatí. Pak jsou tu virtuální platební karty - https://www.mesec.cz/clanky/virtualni-karty-pro-pla
 12. Nějakou licenci mají všechny (české, které jsem zmínil, tedy ty tři co mám, plus ty další tři, co jsem jmenoval), jen před pár lety, když jsem na toto téma psal článek, měla Easychange licenci "malého rozsahu" , která nezahrnovala to pojištění, ale od té doby dost vyrostli, tak předpokládám, že bude mít standardní licenci platební instituce. Každopádně se stačí zeptat, myslím, že se s tím devizovka ráda pochlubí, případně je možné ověřit u ČNB, kdesi v hloubi stránek mají dokonce seznam "ostatních platebních institucí" vedle seznamu bank.
 13. Mně trvalo dostat z ČSOB platbu přes 7 měsíců a musel jsem si na pomoc vzít finančního arbitra https://www.mesec.cz/clanky/nabizi-vam-letecka-spolecnost-pouze-voucher-pozadejte-o-chargeback/ Každopádně pokud obchod nekomunikuje, určitě doporučím to zkusit, ona na chargeback je omezená lhůta, tak abys to neprošvihl.
 14. Já mám smlouvu s devizovkami Easychange, Akcenta a Fortissimo (devizy.cz). Ale existuje jich víc - Exchange, Divíšek, SAB. Pak je možné získat lepší kurzy díky dealingové smlouvě s bankou, pro malé částky (do 1000eur) má dobré kurzy Moneta v aplikaci (mimo aplikaci a pro vyšší částky jsou - ku podivu - horší). Pak jsou tu zahraniční společnosti Transferwise, Roklen, Revolut,... Vše závisí na částkách, frekvenci, měnách, cílových zemích,... Osobně bych doporučil preferovat společnosti s českou bankovní licencí nebo licencí platební instituce, jednak případné spory lze (u s
 15. Počkat počkat, ten LV IBAN je individuální, není to sběrný účet Revolutu, takže by se měly uvést údaje majitele, tj. Tvoje. Ale kdo ví, co tam má Revolut ve skutečnosti vyplněno.
×
×
 • Create New...