Přejít na obsah

Official Cosmonauts Amadee-18


Snow

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Za mne krásný hodinky. Sice to není výrazněji pojatá limitka jako v případě Mars 500, jejichž úžasná barva indexů a číslic byla speciálně vyvinuta, aby odpovídala barvě "Rudé planety" Marsu, ale logo na pozici 9 je výrazné a v kombinaci s oranžovým silikonem je to podle mne nekonfekční paráda. Odolnosti PVD bych se nebál, tyhle hodinky nebude nikdo (kromě účastníků zmíněné mise) "prasit", já mám Mars 500 asi 7 let a zatím je povrch jako nový. Někdo tu namítl, že hodinky vypadají dost "sériově" a uvedl příklady úprav, které mohl výrobce zvolit k většímu odlišení od běžných modelů. A někdo mu odpověděl, že to by bylo drahé. Ano, Amadee se asi mohly víc odlišovat, to ano a asi by byly ještě výjimečnější. Na druhou stranu, že se odlišují relativně málo mi nevadí, protože se mi i tak líbí a logo na devítce, jak jsem už psal, je výrazné a hovoří jasnou řečí. Ale pevně věřím, že cena nebyla tím, zo Fortis vedlo jen k malým úpravám. Kolem roku 2010 stála běžná nechrona B-42 kolem 40 tisíc, možná i míň a základní chrona 55 tisíc korun. Mars 500, což byla v podstatě obyčejná nechrona v limitované verzi, s PVD, jinou barvou číslic atd., stála stejných 55 tisíc korun, tedy stejně jako chrona s kalibrem 7750! Tenkrát bych řekl, že si každý rozmyslí si je koupit, ale Marsy 500 se staly úspěšnými hodinkami a jednou z legend značky. Chci tím říci, že kdyby se Fortis rozhodl udělat Amadee odlišnější a klidně i dražší, nejspíš by se prodávaly stejně dobře. Ale mně se líbí i tak jak jsou.

Mars500 chrono a Mars.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...