Jump to content

Snow

Member_50
 • Posts

  1,023
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Špindlerův Mlýn / Berlin / Paris
 • Fanoušek značky
  Graham, Vulcain

Recent Profile Visitors

39,819 profile views

Snow's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

74

Reputation

 1. Ještě dodám, když jsem je žmoulal v ruce. A můj pohled padl na nabité vitríny. Tohle je tutově poslední velkofilm bez vlastního strojku, že by je to nesralo ?! Prodávají co to jde. Tak vlastně proč ?
 2. Pozdě, ale přece. Jedny z nejparádnějších hodinek, které jsem v poslední době viděl. Navic v Hi-beatu. Jediné co nechápu - firma Longines, která ročně prodá opravdu velmi velké množství hodinek se snad štítí produkce vlastního in-housu. U tohoto modelu, jak je v kraji zvykem, se hledaly modrotisky časomír, které se vyráběly v šeru dávných věků. A zde měl Longines jedinečnou šanci s in -housem vybodovat. Ne. To radši stráví x hodin náročnou předělávkou ETY neb patří pod křídla multikoncernu Swatch a tím pádem mu není ETA odepřena. Dle mého opravdu velmi skromného názoru by radši téměř každý místo blbých 3250 CH, což není nic, radši zacáloval 5000-6000 za Hi-Beat in-house. Kdyby se to Longines rozhodl napálit jako svůj první vlastní stojek. Ovšem nesedím v radě Swatch, která bude mít obrovský vliv na to kdo, co, jak. Mrkněte na MIDO a vůbec extrém Alpina. Na FHC ji nenajdete, je schovaná pod FC, ale in-house valí jako tank Panzerkampfwagen Tiger Ausf. B. Pro Longines více než smutný. Až trapný nebo smutný ????
 3. Super Berte, přivezu si z Berlína Indiana Scouta a uděláme si výlet. Doufám, že Tě nebudu Indianem příliš iritovat. Je to přece jen konkurence . Víš, nezlob se, Indian je pro mě srdcovka.
 4. IWC UNVEILS BIG PILOT’S WATCH SHOCK ABSORBER XPL  Ceratanium® Edition (Ref. IW357201) Ref. IW357201 FEATURES: Mechanical movement – SPRIN-g PROTECT® shock absorber system – Screw-in crown – Glass secured against displacement by drops in air pressure – Sapphire glass back – Limited production 10 pieces per year MOVEMENT: IWC-manufactured Automatic calibre 32115 Côtes de Genève, perlage Frequency: 28,800 A/h | 4 Hz 164 Components Jewels: 21 Power reserve: 5 days (120 h) Winding: Automatic DIAL: black dial, black hands with luminescence Functions: Hours, minutes, seconds WATCH: Materials: Ceratanium® Diameter: 44 mm Height: 12.9mm Crown: Screw-locked Glass: Sapphire, arched edge, antireflective coating on both sides Water-resistant: 10 bar STRAP: Black rubber strap Strap width 22 mm – Limited Edition - Only 10 Pieces Year: Available from 7th April 2021 PRICE -Excl. Sales Tax USD 83,600.00 ~ WARRANTY: 6-year extension to the standard 2-year International Limited Warranty.
 5. Vacheron Constantin Historiques American 1921 V roce 1921 představil ženevský výrobce Vacheron Constantin poutavé hodinky pro americký trh, které upoutaly pozornost pouzdrem ve tvaru polštáře, otočeným ciferníkem a korunkou umístěnou na rohu. Již nějakou dobu tento model, který lze jasně vidět na velkých volantech automobilů té doby, slaví pravidelné návraty jako Historiques American 1921 - a to i na letošních Watches & Wonders. Nejnovější reedice má pouzdro z bílého zlata o rozměrech 40 x 40 milimetrů a ciferník se zrnitým stříbrem a nosí se na řemínku z telecí kůže od výrobce koženého zboží Serapian v Miláně. Jemně zdobený, in-house kalibr 4400 AS s rezervou chodu 65 hodin pracuje za safírovým sklem . Na rozdíl od historických hodinek je vteřinovka na moderních modelech na trojce tři a ne na šestce a neotáčejí hlavním číselníkem. Nejnovější Historiques American 1921 stojí 36 100 €.
 6. S Reverso Hybris Mechanica Caliber 185 Quadriptyque představuje Jaeger-LeCoultre nejkomplikovanější verzi svých slavných reverzibilních hodinek Reverso . Dokonce překonává Reverso Triptyque, který měl tři číselníky. Jedná se o první náramkové hodinky na světě se čtyřmi funkčními ciferníky, což je možné pouze díky principu reverzibilních hodin. Má celkem jedenáct komplikací, pro které bylo zaregistrováno dvanáct patentů. Na prvním číselníku je vedle zobrazení času Tourbillon se zobrazením sekund, věčný kalendář s velkým datem, dnem v týdnu, měsícem a přestupným rokem, stejně jako zobrazení den-noc. Na druhé straně, kterou lze také nosit nahoře, je skákací digitální hodiny. Také zde můžete vidět velké části opakovače minut, který má vlastní systém značky pro eliminaci intervalů pauzy. Na vnitřní základové desce je třetí číselník se synodickým lunárním cyklem (měsíční fáze na severní polokouli), draconitovým lunárním cyklem (výška měsíce), anomalistickým lunárním cyklem (vzdálený a blízký Zemi) a měsícem a rokem . Díky třem lunárním cyklům jsou Quadriptyque první náramkové hodinky na světě, které oznamují nadcházející astronomické události, jako je superměsíc nebo zatmění slunce. Na zadní straně, která je obvykle na paži, stále vidíte fázi měsíce na jižní polokouli. Sofistikovaný systém přenáší o půlnoci impuls z pohyblivé části pouzdra s pohybem do spodní části pouzdra. Přes obrovskou škálu funkcí výroby ráže 185S výškou 15 milimetrů zůstávají hodinky snadno přenosné. Jaeger-LeCoultre vyrobí pouze deset kopií, každou za přibližně 1,6 milionu €.
 7. Konečně jsem u Union Glashütte dočkal. I když, pravda, poslední léta na fórum už kašlu z vysoka takže mi uniklo, že se jedná o třetí kus z trilogie, která již zahrnuje model s dispejem rezervy chodu nebo plnou kalendářní a měsíční fází. U In-house strojku UNG-59.SI vyvinutém v Glashütte okamžitě zaujme individuálně navržený most chronografu se zlatými rytinami. Kromě toho byl zcela přepracován vyvažovací kohout a oscilační systém. Zde pracuje lehká spirálová pružina vyrobená z křemíku, kterou nelze ovlivnit magnetickým polem, svou práci, vibruje obzvláště rovnoměrně a nedeformuje se při nárazu na hodinky. Funkční a vysoce kvalitní je také bezregulační regulační systém, který umožňuje jemné nastavení rychlostního stupně pomocí čtyř pohyblivých závaží na vyvažovacích ramenech. Verze z růžového zlata s chronografem Edition Johannes Dürrstein Edition z roku 1893 byla vyrobena 127krát v souladu s výročí značky; stojí 11 000 € a dodává se v krabici hodinek s prostorem pro další dvě hodinky. K dispozici je také nelimitovaný model z nerezové oceli za velice přijatelnou cenu 2900 €. Obě varianty měří současných 42 milimetrů. Jako za starých časů které až na opravdu výjimky tady nikdo nepamatuje Union Glashütte s manufakturním strojkem. Ted ještě, aby se UG dokáyaly trhnout ze spárů Hayeka jako kdysi Oris a bude vše o.k. No, není to krása ?
 8. Když tak to smažte, už toho musíte mít plný brejle.
 9. Máte to tady x-krát. Pár detailů : průměr 40 mm, pouzdro bílé, žluté a růžové (otřesné) zlato. Výchozím materiálem pro číselníky jsou kovové meteority, které pocházejí z asteroidů a explodovaly před miliony let. Skládají se hlavně ze železa a niklu a ochladí se při svém letu z vesmíru na Zemi o několik stupňů Celsia za milion let, což způsobí vznik jedinečných krystalických struktur. Pro číselníky používá Rolex tenké plátky kovového meteoritu, které jsou chemicky ošetřeny. Všechny tři verze totalizátorů vynikají černě. Stejně jako ručočky jsou indexy svítící a jsou zasazeny do drahého kovu, aby odpovídaly materiálu pouzdra. In-house strojek 4130 s automatickým natahováním pracuje pod číselníkem a je chráněn před vodou až o deset barů . Má rohatkové kolo a svislou spojku a nabízí výkonovou rezervu 72 hodin. Stejně jako všechny své hodinky i Rolex certifikuje model jako „superlativní chronometr“ a slibuje přesnost -2 / + 2 sekundy denně. Luneta chronografu je vyroben ze zlata ve verzích ze žlutého a růžového zlata, verze z bílého zlata je dodávána s monoblokovým lunetou Cerachrom z černé keramiky se stupnicí tachymetru. A tím by to mělo být dáno. Rolex pokrývá zapuštěné stupnice, čísla a nápisy tenkou vrstvou platiny pomocí procesu PVD. Chcete ceny ? Nová Daytona v bílém zlatě na řemínku Oysterflex stojí 31 850 €. Kosmograf Daytona s meteoritovým ciferníkem v růžovém zlatě 40 900 € a Daytona ve žlutém zlatě 38 300 € je dodávána s náramkem Oyster.
 10. Japonská značka hodinek Seiko , která se letos ohlédne za 140letou historií společnosti, si připomíná Alpinist Seiko Laurel čtyřmi novými modely. Tato známá klasika debutovala v roce 1959 jako první sportovní hodinky společnosti. V souladu se svým jménem byly přizpůsobeny požadavkům rekreačních sportovců a horolezců a měly robustní prvky, jako je šroubované zadní pouzdro a kožený řemínek s podložkou, která měla chránit hodinky před potem jejich nositele. Indexy a ručky byly potaženy světelným materiálem, aby byly snadno čitelné ve tmě - dnes standardní, v té době neobvyklý rys. Čtyři hlavní indexy, které definují styl na hlavních bodech, byly také zcela ve službách čitelnosti a stále je lze najít v upravené podobě na mnoha cifernících sportovních hodinek Seiko a samozřejmě na těch čtyřech nových vydáních. Nejvěrnější je odkaz SJE085, který má názevSeiko Prospex 1959 Alpinist reissue. Nevímjestli něčí oko zvlhne, protože těchto pohledů do minulosti začínábýt opravdu mnoho. Dobře se mají firmy, které ve své době frčely. To by mohlo pomoci mému oblíbému Enicaru, který by však potreboval finanční injekci jako sůl. In-hause strojků vymysleli u Enicaru dost a dost, také se z nich firmě Chronoswiss, která je komplet skoupila, aby mohla na nich mohla trénovat své skeletony,. Na obrázky mě už neužije. Jedině kdyby jste chtěli, abych to zase rozjel. Všechno máte hier Zdravíčko. https://www.watchtime.net/uhren/seiko-prospex-1959-alpinist-neuauflage/?omhide=true&utm_source=Watchtime_daily_nl&utm_campaign=Seiko__Prospex_1959_Alpinist_Neuauflage_18032021&utm_medium=email
 11. Kdo to to nastartoval ? Hoši, hoši, kde by jste většinou ti starší byli beze mě ???? Ted krom Šeréhého vlka, ten si jede vlastní ligu.
 12. Vždycky jsem byl blázen do chronograph. (Tudor Oysterdate Monte Carlo)
 13. ŠKODA TOHO PĚKNÝHO VLÁKNA. KDYŽ UŽ SE TADY POHYBUJÍ TAKOVÍ IDIOTI JAKO BOBISEK, JE TOTÁLNĚ V PRDELI. P.S. NECHCEŠ SI VZÍT NĚJAKÁ ANTIALERGIKA NA MOU OSOBU, KDYŽ SE TADY OHÁNÍŠ MEDIKACÍ ??? BYL BYCH NESKONALE ŠŤASTEN. DÍK.
 14. Blizzardy i od popelnice měly od vyšších řad uprostřed lyže poměrně dlouhý olejový tlumič, který pravě zabraňoval zmíněnému třesu. Mrkní se pod podložku, nesundávej (!!!), je vidět. Ber to jako irelevantní poznámku od individua, který si podle kreténa Bobiska zapomněl vzít léky a má namachrované kecy (Z.Paul)
 15. Jasně. Na virtuální sebevraždu jste tady měli jiné frajery. ODEŠEL JSEM BEZ JEDINÉHO SLOVA, POKUD HO NAJDEŠ, RÁD SI PŘEČTU. KONECKONCŮ BOBISKU, TY SE DO MĚ SEREŠ MNĚ NEZNÁMÉHO DŮVODU NEJMENĚ 7 LET. DEJ SI POHOV A NAJDI UŽ KONEČNĚ PROBOHA JINÝ TERČ, TY DEBILE !!!!!
×
×
 • Create New...