Přejít na obsah

Keramika


Doporučené příspěvky

Kluci, několikrát jsem se dostal i v rámci diskuzí nad možnou koupí zde k myšlence zkusit hodinky s keramickým pouzdrem. Vím o křehkosti a láká mě myšlenka, že by ty hodinky měly vypadat pořád v podstatě jako nové. Pak jsem ale viděl pár fotek a přišlo mi, že různé vlásečnice na keramických pouzdrech nejsou nic výjimečného. To by pro mě bylo asi ko kritérium. Jaké máte zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 roky ROO 44mm, z toho 3 v podstate každý deň a na keramike nie je poznať absolútne nič, nada. Predtým IWC Pilot v keramike cca rok a tiež nič. Kamarát mal asi rok biele Hublot Unico a škrabanec na lunete sa mu podaril, netuší ako. Druhý kamarát Panerai a tomu sa tiež podaril škrabanec na púzdre, ten vie kedy (veľká párty), ale nevie ako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi někde viděl (možná dokonce tady na chmagu, už netuším), že cokoli se na keramice objeví, tak jde dolů pomocí cape cod ubrousků ;)

Sám mám jedny keramiky od loňského října, ale na ruce jsou fakt výjimečně a když už, tak jsem s nimi fakt opatrnej, takže osobní zkušenost s vlásečnicemi zatím nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si @Frantik doplnit fotkou IWC ve formátu jpg ;)

Je samozřejmě otázkou, co majitelé těch hodinek dělali a zda výrobci od té doby nějak zapracovali na odolnosti pouzder - například zesílením kritických míst.

Jinak IWC chrona v keramice jsem jednou řešil, že bych koupil se zničeným pouzdrem. Pouzdro na chrono24 - cca 30k, v Carollinu tuším 60k (nebo možná 90k? ... už fakt nevím :D ) s tím, že pouzdro neprodají, ale vymění ho jejich servis.

Ohledně Omegy jsem někde četl, že nové pouzdro v servisu vyjde dráž, než si koupit nové stejné hodinky :eek:

Panerai netuším...

123.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tu pred nejakou dobou riešil, že by som rád kúpil keramiku, no bojím sa presne toho, čo je na fotkách vyššie 🙂 Potom u mňa ten nápad našťastie sa niekde stratil, dokým som bol koncom leta v mojom obľúbenom obchode (kam som si dal teraz osobný zákaz vstupu na pár mesiacov) a pán mi ukázal keramické Omegy vlnky s lunetou zo sedny, ktoré som si proste "musel" kúpiť (moja logika idiota - bojíš sa keramiky, tak si ju kúp v kombinácií s mäkkým zlatom, iste budeš spokojnejšie spávať). Mám ich teda pár mesiacov, nosím ich pomerne často a vyzerajú ako nové. No je to tak tvrdý materiál, že pri bežnom nosení vydrží iste veľa a ak je niekto dobytok, tak rozbije čokoľvek.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dvoje celo-keramické Rada, jedny pořád mám a nosím. Prasknutí se nebojím, ale taky to nejsou tooly a tak se k nim podle toho chovám🙂

Co se týče vlásečnic, tak absolutně bez (po dvou letech příležitostného nošení), prostě pořád vypadají jako nové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zy Rada jsou ale vetsinou leskle ne? Tj. jako lunety na potapkach. Ty stopy noseni jsem na fotkach videl jen na matne keramice. Bylo by zajimave kdyby to naky z mistnich borcu zkusil vzit tim cape codem, zda to skutecne bude pryc (tj. je to otisk jineho materialu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviděl bych to tak dramaticky. Mám keramické Pamy (384) nějakých 12let, z toho 8let jako jediné. Nosím je denně, a to jsem stavař. Jsou stále jako nové, byly u všech mých úspěchů i pádů, byly u narození mých děti, a myslím, že už mi zůstanou. Za celou dobu jsem zaznamenal malé odštípnutí v místě osazení nožek do pouzdra, to byla asi má chyba, neb jsem si nevšiml, že tam na jedné nožce chybí taková plastová ochrana, ale není to vidět. Za mě super

 

5A91BBDD-F28E-49FA-8C7F-B36980DA82BA.jpeg

DC77EC07-1DC1-4846-8000-209CA5952A18.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ti tak dramaticky nevidel. Mam Omegy Dark Side of the Moon a cca pet let jsem je nesundal z ruky. Dodrbal jsem na nich pasek, tak jsem za osmicku koupil novy a jede se dal. Jednou jsem resil prasklou lunetu, ale to byla rana jak hovado a realne nevim jake jine hodinky by to dali. Porad vypadaji jako nove. To mas jak u Rolexek rozmalcene safiry a pod. Kdyz jses sikovnej, tak jde rozbit vsechno... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyto https://www.watchtime.com/reviews/diving-titan-reviewing-the-omega-seamaster-diver-300m-in-black-ceramic/

Také jsem se před koupí rozmýšlel, ale zvítězil ten pocit, že pouzdro  ( i spona) bude bez jediného škrábanečku. A ono je to vážně tak, keramika prostě funguje. Nevím co s těma hodinkama, které jsou tady postovány jako odstrašující kdo co dělal...  Ale normálně se k nim asi nechoval.

Bát se totálního poškození keramického pouzdra mi přijde jako bát se ztracení hodinek když je mám na ruce. Oboje se teoreticky může stát, ale já hodinky nosím rád a rizika mám vyhodnoceny 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2023 v 17:54, xcmaniax napsal:

Kluci, několikrát jsem se dostal i v rámci diskuzí nad možnou koupí zde k myšlence zkusit hodinky s keramickým pouzdrem. Vím o křehkosti a láká mě myšlenka, že by ty hodinky měly vypadat pořád v podstatě jako nové. Pak jsem ale viděl pár fotek a přišlo mi, že různé vlásečnice na keramických pouzdrech nejsou nic výjimečného. To by pro mě bylo asi ko kritérium. Jaké máte zkušenosti?

A ještě zde prima vlákno (viz speedmaster)

https://forum.chronomag.cz/topic/146885-keramické-hodinky/page/5/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...