Přejít na obsah

Seiko Alpinist


olinka

Doporučené příspěvky

před 23 hodinami, Kupa54 napsal:

Jak ti běží strojek u těch ledovců?

Ahoj, sice to nebylo na mne, ale...

Když jsem ty své tady na fóru pořídil, šly celkem stabilně hodně do mínusu, cca 45 s/den. Po asi třech týdnech jsem to nevydržel a nechal je v rámci záruky seřídit v Koscomu. Od té doby, asi 2 měsíce, jdou při mém nošení 24/7 cca 4 s/den do plusu a stabilně. Uvidím dál, ale za mě teď spokojenost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 7. 2024 v 23:17, Jiří Sedlák napsal:

No a takhle to vypadá skvěle, tak už zase vím, co mi chybí.

 

V 9. 7. 2024 v 23:17, Kupa54 napsal:

Nechte toho chlapi, už je potřetí nechci kupovat. Jak ti běží strojek u těch ledovců? Mě totiž nekonečně prudila přesnost Sarbů. Za ty prachy šly stejně jak dvacet let starý Monstry, který jsem třískal na kole i motorce.

jojo, Alpinisty jsou hodně specifický hodinky, hlavně zelené, ale když tě chytnou, tak nepustí, mě už cca 7 let ... mě dělají celkově větší radost i než explorery i proto, že díky své nízké ceně je opravdu můžu používat všude a nemusí mě trápit žádný šrám, v tom mě expy omezovaly ...

Co se týká strojků, řada 6Rx5 není žádný etalon přesnosti.

Staré verze 6R15 měly tuším problémy s mazivem, které díky degradaci mělo postupně negativní vliv na přesost strojku a musel na kompletní servis. Já měl štěstí a u žádných sarbů s tímhle strojkem, ale již ve verzi C a D nebyl zásadní problém.

O 6R35 jsem něco načetl, žádná sláva, ale Honzovi jsou snad důkazem že když si to sedne a nechá seřídit, tak že by mohly běžet dobře. Já od doby co jsem v pracovním režimu s přesností +/- 15 min a nedobíhám vlak sleduju přesnost jen u hodinek, kde jsem si to předplatil (Rolex, Omega), takže teď koukám a odhaduju za 2 min/ týden cca. Nechám je seříídit až příjde dýnko.

Takže Jirko S., jestli tě oslovují, směle do nich ... a těším se tvojí hloubkovou recenci vč. všech možných způsobů využití vnitřní lunety 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se hrozně líbí, ale teď budu mít asi vyšší měsíční výdaje. No ale odkládám pořád, jen to asi nepůjde tak rychle. 6119 v lázních, cenu jenom odhaduju zatím, jako už mám snad všechny druhy hodinek co jsem chtěl, ale tohle je kategorie sama pro sebe, takže je to jeden z horkých kandidátů na tentokrát již hodně uvážený nákup. Pak už mě lákají akorát vintážní Omegy Speedmaster Mark 4.5 s Lemanií 5100. Jedny tu jsou v prodeji možná ještě, ale na ty teď s klidným svědomím nemám. Mohlo by se stát, že bych měl chvíli hlad😢. Ale když bude, tak jsem si to teď při psaní ujasnil, že jim dám asi přednost před Alpinisty. 

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 1. 8. 2024 v 6:54, Harwey napsal:

racing k alpinistom??

tah ok, nato ok, pekna hneda kozka ok

To víš, každý to máme jinak, já bych si na ně nadal nato, na mé ruce jsou pak strašně vysoké.

IMG_20240803_134755938.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...