Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

C65 Trident Diver SH21 Limited Edition

image.png.ec44726034aa5f2964be6783f32d0d7c.png

Šířka pouzdra: 41mm bez korunky
Výška pouzdra: 13.4mm
Lug2Lug: 47.1mm
Šířka nožek: 22mm
Voděodolnost: 15ATM = 150m
Váha: 77g
Kalibr: Automatický IN-HOUSE SH21 COSC
Rezerva chodu: 120 hodin = 5 dnů
Přesnost: -4/+6 s/den
Frekvence: 28.800 polokmitů/hod. = 4 Hz
Limitovaná Edice: 150 kusů
Uvedení do prodeje: 9.2019
Ukončení prodeje: 2.2021

Podařilo se mi objevit jeden nabízený exemplář této velmi těžce sehnatelné limitky a neodolal jsem.

Ciferník
První co mě na těchto vintage laděných potápkách zaujalo, byl samozřejmě krásně modře matný ciferník, ladící s modrou lunetou. Změny barvy při hrátkách se světlem jsou díky matu umírněné, od tmavě modré do středně světlých tónů. Aplikované nazlátlé indexy každou 5 minutu ladí barevně s potahem Baton ruček a s velkou 12 na 12 hodině. Design je v podstatě shodný s o rok dříve uvedenými Dokusanovými bronzovými srdcovkami C65 Trident Bronze SH21 LE. Čekal jsem, že ve stříbrno bílém prostředí bude zvolená barva nepatřičná, ale naopak je to velmi zajímavé zpestření a oživení celkového vzhledu hodinek. Všechna nazlátlá barva potom, společně s bodem v trojúhelníku na vrcholu lunety, luminuje pomocí vrstvy Old Radium Super-LumiNova. Ostatní indexy jsou bíle tištěné, včetně subciferníků s výjimkou rezervy nátahu, kde jsou indexy mezi 1 a 0 červené a i 0 samotná, upozorňující tak na blížící se nutnost natažení. Dále mě zaujaly dva vetší subciferníky na 6 a 9 hodině, zasahující a redukující indexy. Došlo i na logo SWISS MADE, které je na dně 6 hodiny bez lupy nečitelné. Subciferníky jsou krásně zpracované v tmavě modrém kruhovém sunburstu, nazývaném Wardy Circular Azzuré. Rezerva nátahu na 9 hodině je jednou z nejužitečnějších komplikací, o to více, pokud je nátah na více dnů. Mimostředná vteřinová ručka na 6 hodině je vždy zajímavým zpestřením, ne-li pak téměř nutností u chronografů. Zajímavým detailem je potom místo křížení subciferníků, kde je vtipně kus toho vteřinového zúžen ladným obloučkem. Důvodem této volby je místo křížení, kde se rezerva nátahu nachází v posledním červeném dni. Na první pohled mi zavadilo logo s velkou 12, ale potom jsem se zadíval pozorně a představil si pomyslnou kružnici kolem této dvojice. Vyšla mi velikost dalšího subciferníku, který doplnil hrozící prázdné místo. Ovšem namísto informace 5 DAYS POWER, kterou již dostatečně zastupuje ukazatel rezervy nátahu na 9 hodině, bych zvolil slovo CHRONOMETER, pro informaci, že se hodinky mohou chlubit certifikovaným kalibrem. Rovněž uvedení voděodolnosti je zdvojená informace, kterou je možné najít na dýnku. Oba texty zde ale plní i funkci přechodového můstku k datumovému okénku, které, shodně se subciferníky, zasahuje až na hranu ciferníku. Datumové okénko má zajímavě netradiční tvar lichoběžníku, pro lepší čitelnost je kotouč černý s bílými arabskými číslicemi. Vzhledem k velikosti kalibru SH21 a umístění jeho datumového kotouče, společně ještě s velikostí lunety, je 41mm na hranici proveditelnosti a proto ta těsnost u okraje ciferníku.
Luneta
Uni hliníková luneta jde potápkově 120 kliků proti směru hodinových ruček, a to ztuha a silně cvaká, což je ideální. Doplňuje přesně vzhled hodinek, jak indexy, tak i barevnou kombinací. Její malá šířka je velmi dobře zvolena jak k přechodu do vypouklého safíru, tak vintage vzhledu.
Korunka
Korunka má ideální velikost na pohodlné ovládání, jen není šroubovací. To bych u potápek sice čekal, nicméně díky vintage ladění celých hodinek byla zachována i nešroubovací varianta.
Pouzdro
Lightcatcher pouzdro s leštěnými hranami má zaoblené nožky a tím pádem sedí perfektně na ruce. Výška by se někomu mohla zdát už moc, ale v reálu tomu tak vůbec není. Klidně bych si je vzal i pod košili. Plné dýnko je rovněž precizně zpracované už samotný vystupující velký trojzubec odkazuje na rodinu Tridentů, když byla tato výsada odepřena vteřinové ručce. Škoda, že není průhled na strojovnu, dvoubarelová SH21 mechanika by si to jistě zasloužila. Tím se dostáváme ke skryté perle těchto hodinek. Zajímavostí je u dvoubarelového nátahu je vyšší frekvence chodu 28.800 polokmitů/hod, která bývá nižší. 120 hodin rezervy s certifikovanou přesností chodu není třeba nějak dlouze komentovat.
Voděodolnost
150m není málo. Se šroubovací korunkou se mohlo dosáhnout hlouběji, ale bylo by po vintage feelu. Nicméně vzhledem k povaze hodinek, které svádějí k totální univerzálnosti, nemám výhrad. Jen je třeba na to pamatovat a nepadat do vody s vytaženou korunkou.

Kromě výše řečeného oplývají hodinky jedním prvenstvím. Jde o první uvedení automatického IN-HOUSE kalibru SH21 v kombinaci se subciferníky s ukazatelem nátahu a small second.

Neubráním se srovnání s C65 Trident Bronze SH21 LE, i když jsem je zatím neměl tu čest vidět osobně.
Rozdílů není mnoho, pro někoho ale mohou být velmi podstatné. Jako první vždy uvedu zde popisované hodinky.
Materiál pouzdra - Ocel vs Bronz - tak to je podle osobních preferencí. Mě by nevadil ani bronz, lépe ladí k barvě aplikovaných indexů a může časem více doslova "chemicky splynout" s majitelem. Dle mého soudu se stříbrná dá daleko lépe kombinovat s různými barvami řemínků, tedy pokud zůstaneme v rovině estetiky.
Strojek SH21 - Automat vs Manuál - Asi mám raději automaty, šup s nimi doma do natahovače a je to. Nicméně manuální nátah je více osobní záležitost s jasně rozpoznatelným bodem plného nátahu. U manuálu dochází k menšímu opotřebení při nošení i mimo natahovač. Výhoda manuálu je i ve výšce pouzdra, která je u Bronz varianty o 0,9mm nižší a 12,5mm je už hodně luxusních.
Rezerva nátahu - Ano vs Ne - U automatu je to velmi vítaná komplikace, u manuálu zase tolik absence nevadí, protože maximální nátah.
Loga na ciferníku - 1 vs 2 - U bronzové varianty bylo bohužel více místa a tak se objevuje jak název, tak logo, což je trochu zbytečné. Jak jsem již psal u automatů, vedle datumovky by stačil CHRONOMETER, a to v obou případech. Na druhou stranu, aby u bronzové verze nezela 9 hodina prázdnotou, bylo by vhodné uvést 5 DAYS POWER, případně i kalibr SH21.
Subciferníky - Větší vs Menší - U bronzové verze je subciferník vteřinové ručky menší a netlačí se tolik ke středu ciferníku, stejně jako k jeho okraji. Nemusely se tedy redukovat indexy a SWISS MADE je o něco větší. U automatů by zmenšením subciferníků nemohl být proveden elegantní výřez, který mě hodně baví. Rovněž se zarovnalo umístění u okraje s datumovým okénkem, kde je u bronzové verze patrný rozdíl.

Závěrem musím říci, že na mě hodinky udělaly opravdu dojem a již nyní si dovolím tvrdit, že zůstanou v mé sbírce natrvalo.

A aby vás ten text neunudil k smrti, pár (ne)povedených mobilovek.

IMG_E0666.thumb.JPG.17a20c310a8c001bea60e2558a2bb582.JPG

IMG_E0675.thumb.JPG.87d93f59d88a2ff10f6df257a11b83f0.JPG

IMG_E0677.thumb.JPG.038fa7e46ff3b4be90fb43455c6207d3.JPG

IMG_E0684.thumb.JPG.23202dedc7247e8d89589494a22f3783.JPG

IMG_E0682.thumb.JPG.58c7d947105ac985491ddcf71ecfc3d2.JPG

Upraveno uživatelem tlotlo22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, jsou fakt luxusní, mám je na ruce i dnes.

Jsou s nimi i malé trable, jak už to tak bývá.
Ptal jsem se Wardů na tah, jelikož si na tom stávajícím předchozí majitel dal práci, aby měl co možná nejvíc vlásečnic. Hlavně spona a i některé dílky tahu vypadají, jako by si na nich kreslilo malé dítě rýsovací jehlou 😀 Ovšem dle odpovědi již není možné jej objednat 😔

Další překvápko, které jsem ale čekal, bylo, když jsem hodinky otestoval.
Asi poputují k Wardům na servis, respektive regulaci, aby COSC nebyl jen papír v krabici. Kupované byly 11/08/2020, takže záruky na strojek ještě dost a dost.
Po dotazu na servis CW jsem poslal mailem nafocenou kartu 60/60 Guarantee a převedli na mě vlastnictví. To je dost důležitý krok!
Měření jsem prováděl na svém digi Timegrapheru Weishi 1000, kde u všech hodinek dělám manuální obdobu testu, jako na automatickém a superdrahém Witschi X1 G2.
Důležité jsou hodnoty X, což je předpoklad chodu. Podle průběhů jsou jinak zdravé jak řípa. Regulace by měla snížit Beat Error a samozřejmě umravnit zpoždění při všech pozicích. U obrázků průběhů je trochu nižší amplituda, dělal jsem je později a už ne na plném nátahu.
Zde je výsledek:

image.png.3ff9b5a495c6e1192f497e4c13b27d99.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onyx včetně přeleštění tahu, pokud odmítají záruční regulaci. A pokud jde pouze o regulaci, stejně bych těch pár stovek obětoval. Oni to klidně mohou vyregulovat na nulu ve všech pozicích, ale potom je čeká ještě dloooouhá cesta, tak abys neřešil to stejný jak přijdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to máš trochu pravdu. Stačí jeden bývalý baseballový nahazovač, zaměstnaný u dopravce a už to lítá ⚾
Nicméně to asi zkusím risknout, záruku uznali. Vycházím z toho, že Bronzovky Green Ombré COSC dorazily zpět o dost lépe seřízené.
Možná počkám v rámci záruky na pozdější termín.
S tahem jsem v tahu, tak asi Onyx nebo ho nechám chvíli ležet, mám nějaké řemínky, které budou ladit 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...