Přejít na obsah

Doba prestupu tranzit letiste v USA


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, tmoris napsal:

Zrovna pres Paris mi to par moznosti nabizi. Co je na ni spatneho? Nikdy jsem na jejich De Gaulle nebyl.

Pokud je to jediná rozumná možnost, jak se dostat do USA destinace bez dalšího přestupu v USA, tak bych do toho šel. Ale CGD je programovej chaos - potřebuješ 2+ hodiny na přestup a ideálně necheckuj zavazadla, abys o ně nepřišel :). Na letu Dallas-CDG-Vienna mi odmítli nacheckovat zavazadlo, protože přestup byl "jen" 3.5 hodiny. Když jsem lítal Dallas-Frankfurt-Vienna, tak jsem přestupoval 1.5 hodiny a všechno šlo jako po drátkách. Jo a Air France + jejich spolupracující aerolinky (British Airways, American Airlines) jsou žebráci, i na dlouhým letu nestojí servis za psí štěk :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, skalis napsal:

Pokud je to jediná rozumná možnost, jak se dostat do USA destinace bez dalšího přestupu v USA, tak bych do toho šel. Ale CGD je programovej chaos - potřebuješ 2+ hodiny na přestup a ideálně necheckuj zavazadla, abys o ně nepřišel :). Na letu Dallas-CDG-Vienna mi odmítli nacheckovat zavazadlo, protože přestup byl "jen" 3.5 hodiny. Když jsem lítal Dallas-Frankfurt-Vienna, tak jsem přestupoval 1.5 hodiny a všechno šlo jako po drátkách. Jo a Air France + jejich spolupracující aerolinky (British Airways, American Airlines) jsou žebráci, i na dlouhým letu nestojí servis za psí štěk :).

diky za info. Budeme mit jen batuzky, jedeme na 4 noci, tak to bude nalehko :)

Upraveno uživatelem tmoris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Skalis, CDG je pain in the ass, ale pokud není lepší spojení přes FRA nebo MUC, tak proč ne, LHR bylo vloni taky peklo(nedostatek zaměstnanců na security). Ještě by šlo s KLM nebo Deltou přes AMS.

Co se týče immigration do USA, tento nebo příští rok by mělo být spuštěno Immigration Preclereance na letišti v Bruselu, takže při přímém letu do US přes BRU se projde imigrační a celní už v Evropě a do US přiletíš jako vnitrostátní let a pohoda rovnou ven. Už roky to takto funguje v Kanadě, Karibiku(Bermudy, Bahamy a Aruba) a Abu Dhabi, v Evropě to má zatím Irsko na letištích ve Dublinu a Shannonu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CDG mívali tragický handling. Hlavně pokud člověk přestupoval z terminálu 2D z ČSA, tak bagáž ráda letěla následujícím spojem, dtto při návratu... Teď se mi to u AF/AF spojů zdá lepší, i z Prahy letí bagáž v kontejnerech, snad díky tomu.

Přestup je v CDG horší při návratu, bývají fronty na pasovou kontrolu a na security. Plus klasické riziko, že někdo bude stávkovat (dnes francouzské ŘLP); jenže v tomhle už Němec Francouze dohnal, možná i předehnal.

V AMS je security jen namátkou, ale zase je loterie, jestli budou pouštět EU pasy přes automatické brány na biometrické pasy nebo si člověk vystojí frontu na pár otázek od úředníka, stál jsem při návratu snad i hodinu, když obě dvě okýnka řešila nějaké asi imigranty.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, skalis napsal:

OK, můžu se plést, už to je pár let nazpět.

V poho, nakonec máš vlastně taky pravdu, jako velkou novinku to z velkých letišť jako první zavedl vloni nebo předloni Seattle, což jsem vůbec nevěděl, na Sea-Tac jsem vloni a předloni přilétal jenom domestic:)

https://www.portseattle.org/blog/bags-first-international-arrivals-sea

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Létám do Miami, s přestupem Zurich se společností SWISS AIR. Jsem maximálně spokojen s touto společností a servisem. Nikdy se nestalo, že by let uletěl. Co se týká emigračního v Miami je to většinou na cca 2 hodiny, zaleží jak zde bylo napsáno kolik se sejde letadel .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...