RiVal Odesláno 3. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 3. listopadu 2025 Zdravim, Podarilo se mi za hodne rozumnej peniz koupit: https://www.helveti.cz/tissot-goldrun-18k-gold-t71340131 Je na nich ale vyryto venovani - viz foto. Ktere sice neni videt, ale i tak ho tam nechci Poptal jsem nahradni dynko, ale to bohuzel koupit nelze. V https://www.hodinky-365.cz/ mi nabidli, ze mi za 500kc dynko vylesti a prijdu tedy o tenkou vrstvu zlata, coz jsem asi ochoten prekousnout. Jsem z Brna - dokazete doporucit nekoho v miste, tak abych hodinky nemusel nikam posilat? Pripadne napada nekoho jina varianta jak to vyresit? Predem diky. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Patek Krejčík Odesláno 3. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 3. listopadu 2025 Ahoj, já bych to zvládnul, ale jsem mezi Jičínem a Mladou BoleslavíSent from my iPhone using Tapatalk 1
Patek Krejčík Odesláno 3. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 3. listopadu 2025 Každopádně leštění nepřipadá v úvahu ani omylem, pravděpodobně by se jednalo o broušení na pásové brusce ve směru brusu dýnka do ztracena a projevilo by se to na zúžení leštěné fazety dýnka + vcelku drastického úběru materiálu, ale zase je to levná varianta… Já jsem schopný vyvařit gravíraci + zabrousit Sent from my iPhone using Tapatalk 1
Návštěvník STRKKT Odesláno 3. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 3. listopadu 2025 Zkus v servisu u Hanáka, jinak v Brně nevím.
Seamaster Odesláno 4. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 4. listopadu 2025 Hanak je nesmysl. Jako pise kolega vyse, odbrousit, dovarit, odbrousit, pozlatit. Vse zvladne Onyx, otazka je, jestli se to vyplati. Ja byc se na to vy... byt tebou.
bohus76 Odesláno 4. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 4. listopadu 2025 Nebude to vypadat dobře pokud to někdo bude dělat samo domo. Zkus Rudu z Onyxu. Jak říká Seamaster vybodl bych se na to. Buď to udělá někdo pořádně a bude to něco stát . A nebo ti někdo samodomo dodrbe dýnko.
Patek Krejčík Odesláno 4. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 4. listopadu 2025 Nebude to vypadat dobře pokud to někdo bude dělat samo domo. Zkus Rudu z Onyxu. Jak říká Seamaster vybodl bych se na to. Buď to udělá někdo pořádně a bude to něco stát . A nebo ti někdo samodomo dodrbe dýnko.Onyx umí, to bez diskuze, ale to hned neznamená, že já to dělám doma „na koleni” jak se říká [emoji16] Kdybych se svými možnostmi nedokázal docílit zachování originální geometrie dýnka téměř bez úběru materiálu, tak by mi sebereflexe nedovolila se nabídnout [emoji4]Sent from my iPhone using Tapatalk 1
bohus76 Odesláno 4. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 4. listopadu 2025 Nemám nic proti Tvé práci, jen upozorňuji, že jsem viděl už X poškozených dýnek ať už otvíráním či " ošudlení" na nějakém smirku, či vybroušení Dremelem a ve finále se majitelé mlátili do hlavy, že raději tam ten nápis mohl zůstat. A pokud je na tom dýnku jen povrchová, tak to také může být problém co potom s tím. Zkrátka raději se problémům vyhýbám, jak je potom řešit. Čest Tvé práci.
Seamaster Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 Presne tak, nic proti tvemu dilu, ja jen, ze Onyx to zvladne i s pozlacenim, coz ty nezminujes...
Bert Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 V 3. 11. 2025 v 21:27, STRKKT napsal: Zkus v servisu u Hanáka, jinak v Brně nevím. Doporučuješ zkusit Hanáka. Ty máš nějaké zkušenosti KONKRETNĚ s Hanákovic prací na úběru dýnka?
Patek Krejčík Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 Presne tak, nic proti tvemu dilu, ja jen, ze Onyx to zvladne i s pozlacenim, coz ty nezminujes...Pozlacení nezmiňuji, jelikož by se podle dostupných informací mělo jednat o pouzdro z 18k zlata, kdyby byly hodinky pozlacené, tak bych nabídl pouze řešení se na to vykašlat [emoji16]Sent from my iPhone using Tapatalk
Bert Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 před 4 minutami, Patek Krejčík napsal: .........tak bych nabídl pouze řešení se na to vykašlat Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Sent from my iPhone using Tapatalk Amen
Bert Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 @bohus76 @Seamaster borci, vidím tam 18 kt. Tím se většinou nepozlacuje. Imho pozlacené by toto označení mít neměly. Odkud čerpáte své přesvědčení, že dýnko není zlaté, ale pouze pozlacené?
bohus76 Odesláno 5. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 5. listopadu 2025 Nikdy jsem neviděl ty svislé pruhy na zlatém dýnku. Tak jsem si myslel, že by mohlo být " jen " pozlacené. Zkrátka domněnka.
Seamaster Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 (upraveno) Ich auch. pravda, kdyby nekdo graviroval do pozlacenyho, museli by to byt nutne videt…kdybys to chtel jen odbrousit, tak to zvladnu,Brno, ale nechal bych to bejt… Upraveno 6. listopadu 2025 uživatelem Seamaster
Kid_A Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 před 12 hodinami, bohus76 napsal: Nikdy jsem neviděl ty svislé pruhy na zlatém dýnku. Tak jsem si myslel, že by mohlo být " jen " pozlacené. Zkrátka domněnka. před 2 hodinami, Seamaster napsal: Ich auch. pravda, kdyby nekdo graviroval do pozlacenyho, museli by to byt nutne videt…kdybys to chtel jen odbrousit, tak to zvladnu,Brno, ale nechal bych to bejt… borci, zlate de ville to maj standardne taky. Je to full gold dynko. Takhle to swatch group dela Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Patek Krejčík Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 borci, zlate de ville to maj standardne taky. Je to full gold dynko. Takhle to swatch group delaPokud myslíte ten brus, tak nemusíte chodit daleko a stačí se podívat na Rolex [emoji2369][emoji16] Jinak je pravda, že u Swatch Group je to vcelku běžná praxe, dělal jsem jedny 14k zlaté Certiny a měly to taky, nicméně vymýšlí takové vyfikundace, že dýnko bylo napevno a lezlo se do nich přes rozpojovací korunku a tlakem vzduchu vytlačit sklíčko [emoji16]Sent from my iPhone using Tapatalk 1
Seamaster Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 (upraveno) Ja myslel tu domenku, proste jsem to zkouknul jednim okem... ze se dela brus do zlata samo vim... ze ja vubec neco psal Upraveno 6. listopadu 2025 uživatelem Seamaster
Návštěvník STRKKT Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 V 5. 11. 2025 v 18:19, Bert napsal: Doporučuješ zkusit Hanáka. Ty máš nějaké zkušenosti KONKRETNĚ s Hanákovic prací na úběru dýnka? U takto poničeného dýnka zkušenost nemám. Nicméně, dotaz zněl na doporučení hodináře v Brně a protože s Hanákem zkušenost mám, a to včetně opravy na počkání, tak jsem ho zmínil. Dnes večer jsem se v jejich prodejně ptal, zda jsou v servisu schopni dýnko přebrousit a prý by to neměl být problém. V servisu jsem se ptát nebyl, jen v prodejně, to zdůrazňuji. V servisu budou chtít hodinky fyzicky vidět a je možné, že od toho dají ruce pryč.
Bert Odesláno 6. listopadu 2025 Nahlásit Odesláno 6. listopadu 2025 To je od Tebe hezké, že aniž bys měl zkušenost s úpravou dynka, napíšeš, ať to u Hanáka zkusí. Myslím, že v budoucnu si budou lidé na Cheonomagu Tvých rad velmi vážit. 1
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se