Přejít na obsah

vodotěsnost hodinek


xjurasek

Doporučené příspěvky

Zdravím Mám hodinyk Jet set San Remo, na kterých výrobce udává že jsou vodotěsné do 50m.

Bojím se je moc nemáčet, protže tomu moc nevěřím.

 

Zkusil jsem takový malý test. Zahřál jsem hodinky v ruce a poté ihned na ně položil kostku ledu. Po chvíli se sklo zevnitř zamlžilo. myslíte, že asi bude špatné těsnění?

 

Můžu to u prodejce reklamovat jako že je špatné těsnění? Nebo myslíte že je to v pořádku?

díky za odp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím Mám hodinyk Jet set San Remo, na kterých výrobce udává že jsou vodotěsné do 50m.

Bojím se je moc nemáčet, protže tomu moc nevěřím.

 

Zkusil jsem takový malý test. Zahřál jsem hodinky v ruce a poté ihned na ně položil kostku ledu. Po chvíli se sklo zevnitř zamlžilo. myslíte, že asi bude špatné těsnění?

 

Můžu to u prodejce reklamovat jako že je špatné těsnění? Nebo myslíte že je to v pořádku?

díky za odp.

 

V podstatě jsi provedl "klasický test", jestli mají hodinky vlhkost uvnitř - neprošels, doporučím reklamaci..:(

 

Jinak tzv. 50m vodotěsnost by měla být OK i do bazénu, nikoliv však na potápění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se do bazenu bal vzit hodinky i 100M. O 50M ani nemluve.

 

Na druhou stranu. Od firmy Jet set by nic jineho nez tady ctu necekal......od tzv. fashion znacek obecne, aby to nevypadalo, ze mi jen Jet Set prijde jako smejd z pouti...navic predrazeny.

 

PS: Par jsem jich mel v ruce. Takze vim, o cem mluvim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se do bazenu bal vzit hodinky i 100M. O 50M ani nemluve.

 

Na druhou stranu. Od firmy Jet set by nic jineho nez tady ctu necekal......od tzv. fashion znacek obecne, aby to nevypadalo, ze mi jen Jet Set prijde jako smejd z pouti...navic predrazeny.

 

PS: Par jsem jich mel v ruce. Takze vim, o cem mluvim.

 

Kdo se bojí, nesmí do lesa:)

 

Jinak v otázce "fashion značek" souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já abych se přiznal tak se s hodinkama k vodě nepřibližuji... Hlavně protože mám vintage kusy, které až na Igeny mají vodotěsnost zhruba -100m :D

 

Nutně potřebuju něco na plavání...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sportprimky jsem taky orosil a šly ještě několik let.

 

Souhlas.To,že se sklíčko orosí zevnitř nemusí znamenat,že nejsou vodotěsné.Sděluje nám jakou vlhkost má vzduch v hodinkách,který pak vlivem rozdílu teplot kondenzuje.Bylo to v tomto fóru již několikrát vysvětleno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s kondenzací to není tak jednoduché, součástí ISO 2281 a 6425 vztahujících se k vodotěsnosti hodinek, je i kondenzační test:

 

Condensation test. The watch shall be placed on a heated plate at a temperature between 40°C and 45°C until the watch has reached the temperature of the heated plate (in practice, a heating time of 10 minutes to 20 minutes, depending on the type of watch, will be sufficient). A drop of water, at a temperature of 18°C to 25°C shall be placed on the glass of the watch. After about 1 minute, the glass shall be wiped with a dry rag. Any watch which has condensation on the interior surface of the glass shall be eliminated.

Upraveno uživatelem kubson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem psal prodejci a odepsal mi toto:

 

Dobrý den,

 

udávaná vodotěsnost je určena pro všechny druhy vodních sportů s výjimkou

skoků do vody a potápění. To znamená, že se namáčení bát nemusíte.

 

Co se týče Vašeho "testu" - při takto veliké změně teplotě samozřejmě k

orosení může dojít, vzhledem k tomu, že určitá zbytková vlhkost v hodinkách

je i při dostatečném utěsnění a právě při takto velké změně teplot může

dojít k její projevení. V žádném případě bych to však nepovažoval za závadu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten jemný rozdíl mezi povrchovým plaváním a šnorchlováním se asi bude těžce obhajovat při případné reklamaci zatopených hodinek, že jo :)

 

 

No spis vubec jak ti dokazou ,ze jsi presahl limit vodotesnosti daneho modelu? Asi to nelze nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...