Přejít na obsah

Hodinky ancre surf - PRIM?


Doporučené příspěvky

Prosím zde přítomné pány o identifikaci - tyhle hodinky jsem našel před řadou let kdesi v přírodě, válely se v hlíně a kdoví, jak dlouho na ně pršelo. Od té doby jsou doma v šuplíku. Jsou v děsném stavu, ale po natažení JDOU a vše funguje jak má!

Prosím, co jsem to vlastně našel? A co s nimi? Sběratel (zatím) nejsem :). Děkuji.

post-8235-1250249641.jpg

post-8235-1250249866.jpg

post-8235-1250250006.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě může jít také o složenine, třeba Parexo má stále skladem číselníky na "exportní" Primky. Ale to je jen hypotetická možnost, neříkám, že to tak je :)

 

Ancre Surf jsou tuším běžné Sporty jen s jiným číselníkem.

 

Každopádně vypadají zajímavě.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle barevné provedení Ancre Surf není tak časté. Sklíčko ti vymění každý slušný hodinář, možná i otočnou plastovou lunetu. Měl jsi větší štěstí, než kdyby jsi našel velkého suchohřiba.

 

Popravdě tyhle lášky jsou tu ke čtění často. Většina hodinářů už sklíčka nemá a pokud, tak do hodinek pasuje nějaké neoriginální stejné velikosti. Lunety už vůbec nejsou. Pokud víš o nějakém hodináři, který má originální lunety, pošli mi SZ, rád ti něco za tip věnuji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za informace. A v Eltonu originální lunety a sklíčka nemají? Na svých stránkách opravy a repas nabízejí...

 

Nabízejí sklíčka za 250 (bez zahrnutí ceny práce!) a lunety za 70, JENŽE zřejmě jen v rámci repase hodinek (což ale šm**di neřeknou rovnou). Když jsem po nich chtěl samotné lunety (že jim pošlu staré zpět, popřípadě za jakých podmínek jsou ochotní mi nějaké lunety prodat), tak se na měn vybodli a neodpověděli. Dělají prostě vše pro to, aby byli těžce nepopulární. Kdyby alespoň prostě napsali, že lunety dávají jen k zakázce minimálně za XY korun :-/

Možná pokud si tam dojdeš osobně, něco ti prodají. Kdyby jsi z nich vysockoval více lunet, dej vědět, koupím či za něco vyměním :)

 

lunety nejsou? posledni rok na ne narazim celkem pravidelne. ted treba 5ks za 3x100 ceskych korun. vic to sleduje mozna tolja nebo docent. v Eltonu je taky nemaj?

 

Jestli myslíš ty lunety na Aukru, tak to jsou polské lunety. Myslím, že se vyráběly a vyrábějí jako náhražka za české lunety na Sporty exportované kdysi do Polska (což je od Poláků dosti prozíravé). Mínus je, že ty lunety jsou ploché, font čísel je jiný a kvalita tisku nic moc, barva občas přesahuje. Zkártka vypadají o něco jinak než ty původní. Velké plus ovšem je, že se alespoň dají koupit a to za poměrně rozumnou cenu, takže se objevuje čím dál více Sportů 2 s těmito lunetami. Asi si zvykneme, nakonec každý je na ty grafické rozdíly citlivý jinak.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě by mě zajímalo, jaká je jejich současná reálná cena - pokud by je nějaký sběratel chtěl - a to v tomto stavu, ev. po výměně skla a lunety? Nemám vůbec představu.. dík.

 

Tohle může sloužit pro inspiraci:

http://www.aukro.cz/item684678365_prim_spo...ster_anker.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo dily na sporty2 se daji sehnat bud v Eltonu anebo uz jen ve vybranych hodinarstvich, vetsinou na mensich mestech. stejne je do i dalsimi dily, jako napr. sklicko na TV automaty atd...

 

lunety z Aukra jsou druhovyroba a trebaze se vyrabi v polsku, napad je znovu vyrabet nepochazi od polaku...

 

exportni sporty2 mivaly taky jine dynko s testovanim jen na 3 atmosfery - pokud je nekdo ma, trebas hodi fotku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo dily na sporty2 se daji sehnat bud v Eltonu anebo uz jen ve vybranych hodinarstvich, vetsinou na mensich mestech. stejne je do i dalsimi dily, jako napr. sklicko na TV automaty atd...

 

Z Eltonu vypadlo kulové, samotné díly neprodává (což je tedy známo). Co se týče hodinářství v menších městech, zkoušel jsem na dovolené Marinské lázně a Strakonice, totálně bez úspěchu.

Takže při vší úctě dokud nedostanu konkrétní ověřitelnou informaci, neuvěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Eltonu vypadlo kulové, samotné díly neprodává (což je tedy známo). Co se týče hodinářství v menších městech, zkoušel jsem na dovolené Marinské lázně a Strakonice, totálně bez úspěchu.

Takže při vší úctě dokud nedostanu konkrétní ověřitelnou informaci, neuvěřím.

no tu asi nedostanes, protoze si to clovek sysli pro sebe, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) co znamena overitelna informace? jakoze dam kontakt na hodinare, u ktere jsem koupil lunety do dvojek za 20 kč? :)

 

tak treba jako dukaz, ze se porad daji (resp. ted uz daly - viz foto :) ) sehnat dily, napr. na lunety na jednicky... ale chce to vydrz Alexandre!

 

edit: lunety nejsou na prodej - dekuji za pochopeni

post-1383-1250354003.jpg

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...