Přejít na obsah

Dievas Vortex


Yvaine

Doporučené příspěvky

http://www.gnomonwatches.com/images/DievasVortex7L.jpg

 

Jak se vám líbí? Mě moc.

 

Watch Specifications:

 

 

 

Maker: Dievas

Movement: Swiss Made ETA2824-2 automatic movement

Dial: Black dial. Arabic numbers.

Luminance: SuperLuminova.

Case: Micro-blasted aerospace grade titanium. Automatic helium valve release.

Case Back: Dievas signed polished screwdown titanium.

Bezel: Micro-blased titanium.

Crown: 5mm screwdown crown

Lug: 22mm.

Crystal: Domed scratch resistant sapphire crystal with anti-reflective coating

Strap: Thick waterproof calf leather strap with Dievas signed buckle

Water resistance: 500m

Dimensions: 44mm in diameter, 54mm lug to lug, 14mm thick

Power Reserve: ~42 hours

Warranty: Guaranteed 1 year

 

Upraveno uživatelem Yvaine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou moc pěkný a cena také slušná, už je tady jednou postoval myslím Kamil v jiném vlákně. Jediné co je pro mě překážka je ten titan. Jedny titanové hodinky jsem nosil a ještě je mám, ale nikdy mi to k srdci nepřirostlo. Ty bych chtěl prostě nejdříve vidět na živo, kdyby je měl někdo třeba ze členů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som rozhodnutý pre Fortis marinemaster, teraz opäť zvažujem. Chystal som opýtať na Váš názor na tieto hodinky, Yvaine ma predbehol. Rovnako sa mi páčia, cena je prijateľná. Na wus fóre je o nich celkom zaujímavá diskusia - http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=300903. Čo ma najviac zaujalo, bola debata okolo autorských práv na Ti púzdro týchto hodiniek. Je vraj zhodné s púzdrom hodiniek Kobold SMG-1, napr.: http://www.watchuwant.com/watches/kobold-s...-edition-30-pcs, ktoré sú v absolútne inej cenovej hladine (tuším okolo 4000$). Za cenu Dievas by to mohla byť zaujímavá alternatíva.

Upraveno uživatelem martin1974
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se moc líbí, jsou bez data, pěkná luneta, heliák, velká vodotěsnost, přehledné. Ale to s tím pouzdrem kobold mě zarazilo, rád bych věděl jak to je. Navíc koboldy mají gmt a datum, to mě u potápek nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tú debatu o koboldackom puzdre si spomínam len matne. Boli tam rôzne teórie od použitia púzdier zo zakázky pre kobold, ktoré kobold neprevzal od výrobcu (???) až po neviem čo všetko. Neskôr na to ešte pozriem a dám vedieť k akému záveru sa dopracovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoveď Andreasa na otázku o Dievas Vortex (timetechtalk fórum):

http://www.timetechtalk.com/view_topic.php...amp;forum_id=40

 

All our watches are asembled in Switzerland or Germany depending on the range. The Vortex in this case it made and assembled in Germany.

 

And once it reaches our boutique in Singapore, we have our inhouse watchmaker to do another through test.

 

1. Timing on WITCHI machine

2. Checking of amplitude on the timing achine

3. Check for water resistant ratings on WITCHI machine

4. Testing of power reserves

 

Should any of the above fails, it will be returned to the factory for rectifications.

 

And all these are very time consuming given that we have quite of few models in our collection now.

 

Sincerely

Dievas Watch Company

 

 

No, a teraz už som z toho trochu mimo - hodinky kompletizované vo Švajčiarsku alebo Nemecku a po dopravení do obchodu v Sigapure ďalej testované (vlastný hodinár robiaci výstupnú kontrolu?)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
- hodinky kompletizované vo Švajčiarsku alebo Nemecku a po dopravení do obchodu v Sigapure ďalej testované (vlastný hodinár robiaci výstupnú kontrolu?)...

Je to přesně jak píšeš.

Podle mě jsou tyhle hodinky víc německé, než nově se objevující také Made in Germany značky jako třeba Riedenschild, apod. Anders provozuje hodinkové fórum, má zavedený dlouholetý kamenný obchod, podílel se třeba na závodech F1 v Singapůru. Je v tom prokazatelně švýcarský strojek, pouzdra si nechává dělat v Německu a která část montáže a kontroly je v Německu nebo v Singapůru je už skoro jedno. A rozhodně by si nedovolil tam dát nápis Made in Germany, kdyby k tomu nebyl oprávněný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě jsou tyhle hodinky víc německé, než nově se objevující také Made in Germany značky jako třeba Riedenschild, apod.

s tim s tebou souhlasim

 

která část montáže a kontroly je v Německu nebo v Singapůru je už skoro jedno

a s tim rozhodne ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak píšeš.

Podle mě jsou tyhle hodinky víc německé, než nově se objevující také Made in Germany značky jako třeba Riedenschild, apod. Anders provozuje hodinkové fórum, má zavedený dlouholetý kamenný obchod, podílel se třeba na závodech F1 v Singapůru. Je v tom prokazatelně švýcarský strojek, pouzdra si nechává dělat v Německu a která část montáže a kontroly je v Německu nebo v Singapůru je už skoro jedno. A rozhodně by si nedovolil tam dát nápis Made in Germany, kdyby k tomu nebyl oprávněný.

 

Pre mňa ďalšie nové informácie, ďakujem Kamil. Večer ešte pozriem ako je to s tým púzdrom Vortexu a Koboldom, možno ešte zistím niečo aj o značke Dievas, Andersovi a "made in Germany". Je síce pravda, že na niektorých fórach som čítal o tom, že Dievas sa u niektorých svojich modelov inšpirujú inými zvučnými značkami, ale sľúbil som spidererovi, že nebudem hnidopich ;) , tak sa krotím. O.T.: Ešteže pri Fortise je všetko jasné...

Upraveno uživatelem martin1974
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...