Přejít na obsah

Dievas Vortex


Yvaine

Doporučené příspěvky

Ako som sľúbil, niekoľko informácií. Zdrojom boli fóra WUS a TimeTechTalk.

 

Čo sa týka púzdra Dievas Vortex a Kobold SMG-1. Púzdra vyrobené nemeckou firmou Walter Fricker (http://www.w-fricker.de/)

 

- Ide o totožné púzdra ( http://forums.watchuseek.com/showthread.ph...0903&page=3 ) príspevok č.44:

Púzdra boli vyrobené na objednávku firmy Kobold, ktorá po zmene dodávateľa nevyplatila firme Fricker pohľadávku vo výške zhruba 100000 Euro po dobu viac ako dvoch rokov. Následne sa firma Fricker rozhodla z dôvodu minimalizácie svojich strát predať zvyšok produkcie týchto púzdier.

 

- Oficiálne vyhlásenie Andersa Tana ohľadom výroby Dievas Vortex v Nemecku ( http://www.timetechtalk.com/view_topic.php...amp;forum_id=40 ):

Tvrdí, že v budúcnosti bude možné dosiahnuť oficiálne potvrdenie od firmy kedykoľvek či už telefonicky, alebo mailom. Nieje dôvod na šírenie neoverených a nepodložených informácií. Týmto oficiálnym vyhlásením firma ukončuje ďalšie diskusie týkajúce sa veci a nebude sa ďalej vyjadrovať. Chceli by tráviť čas navrhovaním a výrobou lepších hodiniek a namiesto vyvracania smiešnych obvinení....

Upraveno uživatelem martin1974
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam iný model Dievas a nemôžem sa zatiaľ na nič sťažovať. Celkom ma prekvapila presnosť chodu, zjavne tomu niekto venoval čas, kým ich pustil z ruky. O "double checku" by som dvakrát nepochyboval, dokonca by som sa ani nepozastavoval nad tým, či to v Singapúre kompletizujú. Predstava niektorých členov fóra o tom, že na východ od Košíc neexistuje človek schopný zostaviť náramkové hodinky je pomerne zábavná.

 

Za nemeckú firmu by som Dievas nepovažoval, je to Singapúr, ak už teda treba firme dať pas. Komponenty sú nemecké, swiss, atd... V tom myslím neklamú. Myslím si, že to nie je zlá kúpa, ak si je človek vedomý čo kupuje. Kritériá pre "swiss made" upravuje špeciálny zákon, ale v prípade iných krajín je úprava rozdielna, ak vôbec nejaká. Rovnako motívy takého označovania tovaru sú o dosť odlišné od tých švajčiarskych, aj keď u hodiniek by sa dali zovšeobecniť na "čokoľvek len nie čína". V zásade sa dá povedať, že ak nebol výrobok vyrobený výlučne v jednej krajine /a to vrátane napr. odliatia oceľového ingotu, z ktorého sa neskôr vyrobí púzdro../, tak za pôvod výrobku sa považuje krajina, v ktorej nastala "last substantial transformation" - posledná podstatná zmena. Vyložme si to ako chceme - skutočne sa výklad nepreferenčného pôvodu výrobkov líši krajinu od krajiny. Jednoducho sa môže stať, a aj sa tak deje, že z nemeckej firmy budú vychádzať výrobky s označením povedzme made in france a zo singapúrskej made in germany.. a všetko bude vlastne ok.

 

Vortex sa mi na prvý dojem páčil, ale po dlhšom obzeraní mi jednoznačne vadí mix štýlov. Nebyť tých leteckých /aj ty, Brutus../ prvkov, mohli to byť fešné divery od internetového hodinára - aj pre ľaváka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predstava niektorých členov fóra o tom, že na východ od Košíc neexistuje človek schopný zostaviť náramkové hodinky je pomerne zábavná.

Nic takoveho jsem nikde nenapsal, nebo ano ?

 

Za nemeckú firmu by som Dievas nepovažoval, je to Singapúr

Slo mi pouze o toto, co zde pises.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zahraničných fórach je ohlas na tieto hodinky viacmenej pozitívny. Po zverejnení informácií, že púzdra sú vlastne totožné s Koboldom, ktorého cena je niekoľkonásobná, si určite pár priaznivcov naviac našli. Nedá sa im uprieť, že sú na prvý pohľad zaujímavé a vzbudzujú debaty. Pravdepodobne oslovia ľudí, ktorí sa rozhodujú - či si počkať na drahšiu značku, ktorá je overená, alebo kúpiť niečo lacnejšie. Vortex používa kaliber ETA 2824-2, púzdro (podľa mňa fantastické) totožné s Koboldom, je to internetová značka bez histórie, Germany-Singapur, cena je 616 Euro. Fortis Marinemaster používa kaliber ETA 2836-2, o kvalite prevedenia púzdra sa nedá pochybovať, má históriu, je 100 % Swiss made a nový sa dá kúpiť na koženom remeni za 888 Euro. Rozdiel cien - 264 Euro. Ak by som si kúpil Vortex, určite by som po čase chcel Fortis, naopak asi nie. Toto je fakt kliatba tohto fóra, čím viac toho človek vie, tým je to drahšie. Že ja som sem liezol... :wallbash:

Upraveno uživatelem martin1974
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...