Jump to content

Recommended Posts

Posted

Abych byl dnes i pozitivni / vec, ktera mne v posledni dobe potesila nejvice je zalozeni a znacky "ochs und junior" Ludwiga Oechslina (astronoma a reditele mezinarodniho muzea hodinek v La Chaux-de-Fonds) a Paula Gerbera. Uz jsem to psal do vlakna o detskych hodinkach, ale to asi moc lidi necte. Pripravuji pravne detske hodinky Settimana Junior a dospele Anno 50 s vecnym kalendarem a puvodnim kalibrem od PG. Moc se o tom zatim nevi, ale doporucuji ostre sledovat, ja tedy urcite budu. Zatim jen tyto odkazy, je tam par peknych obrazku (no brajtle ani panerajky to nejsou ;). Fantasticky je co par chlapu dokaze a jak z nich kouka radost. Kdo umi umi ...

 

http://www.horomundi.com/forum/showthread.php?t=6897

http://www.ochsundjunior.blogspot.com/

http://www.ochsundjunior.ch/

http://ahci.watchprosite.com/show-forumpos.../ti-471126/s-0/

 

Jinak ten Oechslin, priznavam ze jsem ho predtim neznal, je vazne zajimavej chlapik - napr. zde

  • 4 weeks later...
Posted

Tak už s nima vylezli!

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Anno 50

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

Settimana Junior

 

více na jejich blogu

  • 2 months later...
Posted

Tak od soboty 21. 4. by měly běžet stránky www.ochsundjunior.ch

  • 10 months later...
  • 2 months later...
Posted

Už jsem to vlákno zakládal jinde, ale nemůžu ho přesunout, takže tady ať je to najednom místě (pokud může moderátor ta vlákna spojit, bylo by to fajn).

 

Oechselin zase vymyslel věci! Taky vás štve jak na datumovce u hodinek, kde se datum ukazuje ručičkou, většinou nepasuje ta 31? Problém vyřešen. Teda na ručičku se to úplně použít nedá, ale i tak dobrý.

 

mese_galerie_011.jpg

 

a vypadají dobře i na ruce (IMHO)

 

mese_galerie_003.jpg

 

vice zde

Posted

Panove stojici za Ochs und Junior jsou mi velmi sympaticti. Z jejich webu cisi naprosta pohoda, nadhled a hodinarsky um bez potreby vyrabet nalesteny orloje. Jejich design se mi moc libi (jako MIH nebo LIP).

Posted
... jako MIH ...

No vždyť to jsou také oni! Gerber a Oechselin. No, Gerbera jsem na Baselu asi trochu naštval, když jsem se ho ptal, co Ochs a Junior, tak mi řekl "Toto je ale stánek Paula Gerbera", ale jinak byl moc fajn, vysvětlil mi trpělivě ten svůj krok, přes moje blbý dotazy. V tom mese a la due ore ale už není původní Gerberův strojek, ale 2824, takže místo 40 stojej "jen" 14 tisíc CHF bez daně.

Posted
No vždyť to jsou také oni! Gerber a Oechselin. No, Gerbera jsem na Baselu asi trochu naštval, když jsem se ho ptal, co Ochs a Junior, tak mi řekl "Toto je ale stánek Paula Gerbera", ale jinak byl moc fajn, vysvětlil mi trpělivě ten svůj krok, přes moje blbý dotazy. V tom mese a la due ore ale už není původní Gerberův strojek, ale 2824, takže místo 40 stojej "jen" 14 tisíc CHF bez daně.

Jo, ja vim. Ceny jsou masakr, ale proc ne :). Jen si je asi nekoupim :).

  • 4 weeks later...
Posted

Další, tentokrát s měsíční fází. Zatím jenom tato jediná fotografie, nechápu z ní jak to přesně funguje.

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

 

 

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...