Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

Zdar, ta lumi vypadá velice autenticky. Není radioaktivní? Nechci tedy strašit, ale po letech se lumi složka vypálí,

ale radioaktivita zůstává (poločas rozpadu cca 1 600 let...).
Ale jinak jsou v bezva stavu

Ahoj, jojo ta lumi je originální a Ra září krásně ještě dnes a dalších 1530let bude:). Pro zajímavost jsem to změřil na pěti stejných hodinkách Poběda z té doby a hodnota se pohybuje od 0,85?Sv/h do 4,95?Sv/h. Není to nic tragického, ale taky ne zanedbatelného. Na cenu o největší hodnotu radiace jsou tu jinčí kandidáti:) Není to Rusko ale jsou to hodinky ze Švýcarska (které používala i naše armáda). Naměřená hodnota na těchto hodinkách je brutálních 120?Sv/h. To už je klasifikováno jako životu nebezpečno:) Přístroj je čerstvě kalibrovaný, zapůjčený z VŠCHT. 

post-46377-0-96352000-1580421907_thumb.jpg

post-46377-0-85903900-1580421929_thumb.jpg

post-46377-0-25929400-1580421944_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Chlapi zdar, chtěl bych se zeptat, dneska se mě dostaly do ruky, mechanické dámské hodinky Chaika, průměr necelých 20 mm. Náramek mají přiletovanej přímo k pouzdru. Mají hodinovou a minutovou ručku, číselník má indexy stříbrné tečky. Na dýnku je výrobní číslo 923536. Dá se z toho zjistit rok výroby? 

A vlastně jsem k nim přišel tím,že jsem v práci drancoval bordel po předchozím pracovníkovi  :)

Tak jo, jsem ti tu psal, že z toho se v podstatě nic zjistit nedá, jedině že by v ruský fabrice měli archiv, kam by se dalo napsat nebo mrknout do něj přes net. Ovšem to v zemi kde zítra znamená včera je pohádka máje.  :photo:

Asi tak, ale já to pak smazal, abych tě nedráždil takovou logikou, která je jasná na první pokus., Jó, CCCP, to byly časy....  

:notworthy:  

• 9 months later...
  • 2 months later...

Tak jsem byl nedávno obdarován krabičkou zaplněnou starými hodinkami. Většina jich byla Ruské výroby. A jelikož neznám důvod, proč by Ruské hodinky neměly fungovat, tak jsem do těchto Elektronik vložil baterii a hle!!!!! Šlapou!!! :clap:

IMG_20210205_202952.jpg.04f7bfca158c05b0329efb8078db3d44.jpg