Jump to content

Airman SST Chronograph

kubson

Recommended Posts

Včera dorazily a asi je to můj největší favorit v Glycine kolekci? hodinky mají bezva retro vzhled - malé subcifry jako na originále jsou lehce krémové a oranžová na lunetě je taková? dobře vyblitá :) jako celek to prostě hraje výborně

post-11-030920200 1308214407.jpg

tieto chrona vela ludi ohundralo pri predstaveni na baselworlde, no mamm pocit ze toto by sa mohol stat ich najpredavanejsi kusok v buducnosti. model base 22 podla mna trochu dovrzali.. pre mna je trochu skoda, ze maju 43mm. tymto su automaticky diskvalifikovane. rad si ich ale pri navsteve vyskusam :)

Škoda, že nedělají v této barevné kombinaci puristickou verzi. Doufám, že na to dojde. Chápu na trhu je dominantní zájem o GMT modely. O puristické verze Airman Chrono 08 podle mě bohužel nebyl takový zájem.

Škoda, že nedělají v této barevné kombinaci puristickou verzi. Doufám, že na to dojde. Chápu na trhu je dominantní zájem o GMT modely. O puristické verze Airman Chrono 08 podle mě bohužel nebyl takový zájem.

purist se dělá ve všech barevných verzích. jinak je pravda, že prodeje 24h variant budou nižší - někde jsem četl, že to je cca 10%

purist se dělá ve všech barevných verzích. jinak je pravda, že prodeje 24h variant budou nižší - někde jsem četl, že to je cca 10%

To je dobrá zpráva, na stránkách Glycine se to vyčíst nedá. Chonograf se mi líbí, dobrý počín a prozatimní uzavření řady 24 x Airman.

• 2 weeks later...

Nejako sa neviem rozhodnut ci sa mi pacia,alebo nie....Kazdopadne by som ich chcel vidiet na zivo....cena je dost vysoka.Mat tie koruny,ale asi zoberiem Damasko s inhausom:smile_anim: .Tie mi v Chronoshope imponuju najviac....

• 1 month later...

Na mě udělaly ohromný dojem Airman SST 06, tedy ne chrono.

http://www.glycine-watch.ch/e/collection/detail.e.jsp?ID_Group=100000&ID_Display=10001P

Ty v černém provedení mi asi budou pěkně dlouho vrtat v hlavě. Na stránkách mají vyprodáno, ale asi by se daly sehnat na ebay, nebo tak nějak. Mimochodem neleží někomu doma v šuplíku? :)

Edited by Specta

Ahoj, tak jsem se nedávno stal šťastným majitelem hodinek Glycine Airman SST s černým ciferníkem (dík patří členovi fóra fitoma). Hodinky jsou super, jen jedna věc mi tak úplně nesedí a tou je šroubovací korunka, u které necítím jaksi doraz nepoznám jestli je dost dotažená nebo jestli jí mám ještě přidat, zase bych nerad strhl závit nebo tak něco. U hodinek Archimede Sport Taucher je ten doraz úplně jasně zřetelný, a vím přesně kdy je korunka dobře utažená. Chtěl bych se proto zeptat jestli nemáte někdo nějaké zkušenosti se šroubovací korunkou u SST řípadně jakou silou se může taková korunka utáhnout? Díky!

vší silou. akorát pamatuj, že vši zase takovou sílu nemaji... :D prostě klidně nadoraz, ale s citem... ne kleštěma. někde se to nedávno řešilo.

díky, řekl bych, že o moc větší sílu jak veš nemám ... takže vší silou :)

• 4 months later...

Airmany jsou fakt precizní hodinky. Jen se občas obávám, aby nové vedení legendárním Airmanům nezakroutilo tipec. Nebylo by to poprvé, kdy nové koště vymetlo to nejlepší. To co možná trochu nadneseně přineslo Glycine nehynoucí slávu.

• 4 years later...