Přejít na obsah

Ruhla chronograph


pilot

Doporučené příspěvky

netušíte někdo, co je uvnitř za kalibr? pamatuji si je ještě jako kluk z NDR a koketuji s myšlenkou, že by to mohla být odnož 3133...??http://hobby-umeni.sbazar.cz/prodam-koupim-aukce/ruhla-chronograf-praha-o633580.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdepak, legendy praví, že Ruhla tam snad ani neměla kameny v ložiscích, ale jen mosaz a podobně ... pokud to lze, nebrat, pokud to nelze - vzít a být smířen ... 3133 (starší) se dají očas potkat na aukru nebo i tady, cena podle stavu 1200 CZK - 5000 CZK (špičkový NOS)

Eventuelně se urvat a koupit novodoý remake za 8 000 - 14 000 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nějakém starém časopise jsem četl reportáž za závodu Ruhla a tam psali, že dělají jednoduchý a levný kalibr s životností 2-3 roky, protože lidé se řídí módou a po té době chtějí nové hodinky. :) Koukal jsem se na kalibr z toho minibudíku Ruhla a je to pravda. Kameny žádné, jen dírky v plechu, dvě plechová kolečka spojená roznýtovanými sloupky a mezi nima ozubená kolečka. Připomíná to strojky z plechových autíček na klíček. Taky šel asi jen 3 roky. Hodinář mě hnal, jen jsem mu ten budík ukázal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nějakém starém časopise jsem četl reportáž za závodu Ruhla a tam psali, že dělají jednoduchý a levný kalibr s životností 2-3 roky, protože lidé se řídí módou a po té době chtějí nové hodinky. :) Koukal jsem se na kalibr z toho minibudíku Ruhla a je to pravda. Kameny žádné, jen dírky v plechu, dvě plechová kolečka spojená roznýtovanými sloupky a mezi nima ozubená kolečka. Připomíná to strojky z plechových autíček na klíček. Taky šel asi jen 3 roky. Hodinář mě hnal, jen jsem mu ten budík ukázal :D

Tak tak, úplně se mi teď oživila paměť, s klukama jsme si kdysi povídali : ty Ruhly ti moc nevydržej, nemaj žádný kameny :D proto borci nosili SPORTY :D než mi je ukradli :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, není nad to se zeptat; ikdyž zase tolik mne to nepřekvapilo...:-)* já jen, že v r.1979 mi bylo 14 a hrozně se mi líbily jak vypadaj...(ale pokud se pamatuji, tak (za) moc nestály...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po 3 týdnech...

To horní tlačítko vrací vteřinovku na 12ku a stojí tak dlouho, dokud tlačítko neuvolníte. Když ho pustíte, ručka se od pozice 12 rozběhne. při zmáčknutí dolního tlačítka se ručka zastaví, vlastně, spíš jen zabrzdí. Po uvolnění tlačítka běží dál. Uvnitř je to velmi jednoduché, na hřídeli od vteřinovky je srdíčko, jehož slouží k nulovaní, k zastavení slouží součástka z bílého plastu a jedno malé měděné pérko. Tam vzniká také nejčastější závada- když se moc intenzivně mačká spodní čudl, tak se kousek toho plastu ulomí, takže vteřinka pak nejde zastavit. Ty chronografy byly na svu dobu v zemích soc. bloku děsná frajeřina, stály 120 DM /východních, tj. 320 Kčs, byla na ně 6 měsíců záruka. Zajímavé bylo, jak rychle si pot našel cestu skrz chromované pouzdro. Naproti tomu byly upravdu spolehlivě vodotěsné a tehdy lesklý stříbrný či bílý ciferník byl velkou frajeřinou. Chodit vydržely tak rok. Mám i dva kousky, které byly nošené cca 2 týdny. Jinak to řeším tak, že když přestanou jít, měním setrvačky mezi jednotlivými stroji, protože každý kus se ochodí nějak jinak.... Jejich cena je dnes ve funkčním a dobrém stavu kolem 1000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Ty moje vrací vteřinovku na 12, ale spodní tlačítko nefunguje. Toho šedého plastu je viditelně kousek ulomený. Hodinář se mi do toho ani nechtěl podívat :) tak jsem do toho neodborně vrtal sám a pochopil jsem, proč se mu do toho nechtělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...