Přejít na obsah

Gramo (Direct Drive) - Rada


Doporučené příspěvky

BD musíš občas měnit gumičku a mazat ložisko, někdy i doplňovat olejíček. Technics SL1200 (1210 je černá varianta) vydrží opravdu hodně. Ideálně koupit od někoho kdo ho měl pouze na doma. Gramofon snese i lepší MC přenosky a nabízí spousty možností tuningu - v případě, že by ses chtěl v budoucnu dostat ještě někam dál... Velmi často se na tento technics montuje raménko Rega....

 

Ty dnešní levný DD gramofony okolo 4-8 tis opravdu nemá cenu kupovat je to všechno jenom parodie na SL1200.

 

On ten Technics sice není žádný highend, ale je poctivý kus gramofonu co vydrží pár století :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nový DD zapomeň, vyhozené peníze za plastový šunt.

Osobně jsem max. spokojen se starým Denonem DP37, mám už druhý. Mít zbytečné prostředky, koupil bych DP47 a je vystaráno. 

DP57 je krásná věc, ale už ne full automat a já u toho někdy usnu :-)

Takže moje doporučení Denon DP 47.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozrel som par videi, mam taky zvlastny pocit z tych vintage gramofonov

nejaku vnutornu nedoveru... ze to prestane fungovat a som v ..

ale na druhej strane viem ze sa davnejsie este vyrabali veci trvacne a kvalitne.

som celkom technicky laik neviem ci by som si vedel prenosku nasadit a pod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se líbí vintage gramofony, vyšší řady jsou vyrobeny poctivě, jsou krásný a mají duši. Jsou vcelku spolehlivý, ale může se na nich ledasco pokazit. Na Micro Seiki, ale i Denony se hledají náhradní součástky hůře, než na takový SL1200. 

Náhradních dílů pro tento gramofon je plný ebay a ceny jsou lidový. Je to manuální gramofon, nemá automatiku, což je dobře, čím méně věcí co se může pokazit, tím líp :-) 

 

 

pozrel som par videi, mam taky zvlastny pocit z tych vintage gramofonov

nejaku vnutornu nedoveru... ze to prestane fungovat a som v ..

ale na druhej strane viem ze sa davnejsie este vyrabali veci trvacne a kvalitne.

som celkom technicky laik neviem ci by som si vedel prenosku nasadit a pod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a to je viac menej ono, 

mam gramce rad, ale v tejto urovni tj. HIFI alebo VINTAGE to musi byt hlavny konicek, ked do toho clovek dava vsetko, 

vela casu, financii a podobne,... musi sa tomu venovat.

 

ja sa tomu povenujem zariadim, a potom sa chcem venovat ostatnym zalubam ktore mam.

 

takze vo vysledku chcem si pustat platne na nejakej slusnejsej aspon zakladnej urovni.

 

viem, ze mnoho clenov je tu rado ked si niekto kupi panerai a mnohi by sa pustili intenzivne do diskusie keby moj rozpocet na gramec bol aspon 1000e :)

ale to je v poriadku

 

myslim, ze s hodinkami som si nasiel zlatu strednu cestu a som si isty ze tak nejako to bude aj s gramo.

 

diky vintage :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přenosku bych k tomu technicsu doporučil Denon DL110 nebo DL160, pokud chceš aby ti zbylo na zesík a bedny tak zatím kup nějakou levnější. Třeba:

http://aukro.cz/magnetodynamicka-prenoska-music-hall-tracker-i3650070928.html?utm_source=archiv&utm_medium=organic

Jako nouzovka dobrý. Hraje to v pohodě... Mám ji doma a použivám ji když mám doma mejdan aby nepřišlo k újmu MCéčko. Je důležtiý správně sladit přenosku s ramínkem a pak přenosku s phonem. Všechny tři tipy co jsem ti dal jsou však s tím technics ramenem v cajku. 

 

Předzesilovač, hmmm nový project cca 6 tis, kolem 10 tis se dá sehnat slušnej... Já dělal různý pokusy v tomot směru a nakonec jsem skončil u integrovanýho phona ve svým integráči Luxmanovi, hraje to lépe jak samostatná phona do 10 tis Kč. Starší zmiňovaný integrovaný Denony mají taky dobrý phona... 

 

Bedny, tady je to složitý... Především je třeba vědět jaký máš budget, pak se dá poradit. Přeji hodně zdaru! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, presne takto nejako som ocakaval odpoved, dik vintage :)

 

zhruba potrebujem nacrtnut co mi treba, ja uz si dosetrim, nejdem kupovat vsetko naraz,

 

gramo mam vyriesene  - viem co chcem

prenoska - super! zaobstaram si najskor tu lacnejsiu casom kupim tu druhu.

 

zosilovac to iste,  ideal je integrovany, nech neriesim krabicky... (aj kvoli pritomnosti malych svistov)

- tipy? 

 

- repra mam casom si zaobstaram cosi lepsie.

 

 

ako vravim, ja si nejako dosetrim len potrebujem vediet co je OK kombinacia za rozumne prachy. 

dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Není to sice dotaz na direct drive, ale koukám, že tu je pár odborníků na gramofon. Kamarád mě naočkoval, tak se začínám také dívat po gramu. Dívám se na vintage s cenovkou cca do 5000 (vím, není to HiFi, natož HighEnd).

Podmínkou je minimálně atuomatické vypínání. Občas si něco pustím k usínání a nerad bych ráno našel vyřízlý střed desky a zbroušený hrot.

Měl by někdo nějaké doporučení?

Momentálne se dívám směrem Dual 505, možná 714 (http://aukro.cz/dual-714q-gramofon-1978-hi-fi-super-stav-vintage-i4195454745.html) nebo něco podobného (704, 721).

Zaujala mě i tato nbídka: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/thorens/22598-td280mkii/

Někde jsem zahlídl i zmínku o JVC, Denon, Yamaha, ale nevím, jaká je tu zkušenost s japonci, kdybych potřeboval servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem a stále jsem těžce postižený audiofil... Měl jsem za posledních 25 let spoustu elektroniky, spoustu gramofonů, hodně věcí jsem si sám vyrobil a nebo předělal a nebo opravil/renovoval...

Pokud to někdo myslí vážně s poslechem LP, tak jednoznačně doporučuji navštívit nějaký HiFi Bazar a nebo hledat na fórech. Pokud gramo, tak klasiku. Kvalitní pohon - těžký a vyvážený talíř - kvalitní ramínko a především kvalitní přenosku ! To vše správně nastavit/vyvážit... Technics 1200 není špatný, ale není to žádný zázrak. Akorát je to profláknutá klasika a díky tomu je tak oblíbený. Pokud DD, tak u DD je základ masivní a těžký talíř. Talíř do 1kg nemá u DD co dělat... Ale jsem spíše zastáncem klasického náhonu, přes řemínek. Kvalitní motor, atd...

Já ale spíš doporučuji gramo s tangenciálním raménkem. Třeba REVOX B791...

Ještě bych rád dodal, že kvalitní poslech začíná u zdroje a končí u reproduktorů. Takže mít kvalitní gramofon nestačí. Důležitý je i předzesilovač a pokud si chci poslech opravdu vychutnat, tak na vestavěný předzesilovač v receiveru bych hodně rychle zapomenul...

Jak už jsem psal v úvodu, měl jsem hodně audiofilské elektroniky. Od Revoxe až po Nakamichi Dragon. Doma mám i spoustu gramodesek, opravdových Vinylů a i přímo rytých...

Kdyby někdo chtěl poradit - pomoc, stačí napsat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...