Přejít na obsah

UNITAS 6498 ve 40mm pouzdře


Doporučené příspěvky

nevím, do jakého vlákna to mám dát a pokud to tady bude překážet, tak to prosím smázněte

 

opravdu jsem se snažil na netu najít nějaké hodinky s unitasem 6498 ve 40mm, ale nic

 

kdysi jsem měl RLT 17 a nějak se mi postesklo po tom tikotu a větší prostě mít nemůžu

 

našel jsem jen na 

 

http://forums.watchuseek.com/f2/unitas-6497-manual-auto-499246.html

(everal companies have used them in 40mm cases. Viewing a nicely decorated 649x movement through the back of a 40mm case gives a view unobstructed by large movement spacers, protruding case sides, etc. It seems to fill the entire window.)

 

ale nemohu vyhledat nic bližšího, jak vypadá ciferník, kde se dají koupit apod.

 

post-4904-0-56908800-1383394335_thumb.jpg

zdroj: watchuseek

 

děkuji za pomoc

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stowa Flieger handaufzug má 41 mm. Jenom škoda, že nemají vteřiovku.

Byla i limitka Flieger Original (FOLE) s nádherně zdobeným unitasem a centrální vteřinovkou. Občas je vidět někde k prodeji.

 

http://www.stowa.de/lshop,showdetail,13833985335966,en,1383398533-5966,flieger,fliegerunitas6498serie,,,.htm

Upraveno uživatelem Stuclik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sam som svojho casu hladal hodinky s unitasom okolo 40 mm a okrem tych RLT som nic nenasiel. Tiez mam mensie zapastie takze mne z toho vychadza jedine Stowa s ich 41 mm (napr. https://www.stowa.de/Marine+Original+matt+schwarz+arabisch,i6.htm), co mi pride ako velmi dobra volba. Asi to chce vyskusat na ruke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ještě se tu neobjevily BWC Swiss s Unitas 6498, mají cca 41mm a pár jich mezi námi koluje.

Měl jsem dvoje, jedny daroval,druhé poslal dál.

Vynikající, krásně nahlas tikají.

Občas vykouknou na ebay.de.

Jsou s tmavým nebo světlým ciferníkem, čárkovými nebo číselnými indexy, nerez pouzdro, WR 30, plastové sklíčko.

První fotka je má, další jsou z místního dvorku, omlouvám se tímto tvůrcům.

post-1394-0-96978200-1384897217_thumb.jpg

post-1394-0-13368600-1384897231_thumb.jpg

post-1394-0-07490300-1384897238_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že to nebude tak jednoduché. Samotný Unitas má průměr 37,2 mm (podle Ranffta), takže na samotné pouzdro při průměru 40 mm zbývá tloušťka jen něco přes 1 mm - to je hrozně málo. Takhle konstruovaných hodinek moc nebude, jsou-li vůbec nějaké.

já měl ty RLT, sice jsem je neměřil, ale všude psali, že mají 40mm. S porovnáním se Stowama - 40mm mi připadaly ještě menší protože měly děsně krátký nožky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...