Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Dnes jsem si na burze v Buštěhradu koupil mosazný stojánek na kapesní hodinky. Ta mosaz je ale pod hlubokou vrstvou zeleného nánosu (asi takového, co má standardní bezdomovec na chrupu).

 

Chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaká chemická cesta, jak tu zoxidovanou vrstvu odstranit.

 

Předem s díky odmítám metody, jež by vyžadovaly vynaložení jakéhokoli typu manuelní práce, byť i usnadňovanému elektrifikovanými obráběcími nástroji. Můj odpor k práci je hluboký a nepředstíraný......

Odesláno

Můžeš použít roztok z: čtvrt litru horký vody, rovný lžíce soli a lžíce octa.

Omývej timto roztokem pomocí nejjemnější kovové vaty, není třeba moc tlačit. Pak umýt v horký mýdlový vodě.

 

Ten SITOL se spíš hodí k leštění - záleží na stupni tý koroze...

 

Odesláno

Díky, ale teď jsem trochu zmaten tím SITOLem. Předpokládám, že to bude něco jiného než SIDOL. Ten znám, to je taková páchnoucí brusná pasta v tubě.

 

Jinak s tím roztokem to vypadá sympaticky, téměř jako kuchyňská práce, která jde mimo moji kompetenci, takže nic nebude bránit možnosti to přehrát na manželku...

Odesláno

SITOL - Cídidlo na kovy a sklo, Bratři Tolmanové, mydlářské výrobky, Křivoklát

 

ve skleněný láhvi a je cítit po čpavku... ;)

 

 

ale nevím, jestli se ještě prodává. Tak ať si s tím manželka vyhraje :lol:

Odesláno
SITOL - Cídidlo na kovy a sklo, Bratři Tolmanové, mydlářské výrobky, Křivoklát

 

ve skleněný láhvi a je cítit po čpavku... ;)

ale nevím, jestli se ještě prodává. Tak ať si s tím manželka vyhraje :lol:

Přesně :speak_cool: Dřív to byl myslím SIDOL, teď je v oranžové plastové flaštičce.

Odesláno
Dnes jsem si na burze v Buštěhradu koupil mosazný stojánek na kapesní hodinky. Ta mosaz je ale pod hlubokou vrstvou zeleného nánosu (asi takového, co má standardní bezdomovec na chrupu).

 

Chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaká chemická cesta, jak tu zoxidovanou vrstvu odstranit.

 

Předem s díky odmítám metody, jež by vyžadovaly vynaložení jakéhokoli typu manuelní práce, byť i usnadňovanému elektrifikovanými obráběcími nástroji. Můj odpor k práci je hluboký a nepředstíraný......

Přesně k tomuto účelu existuje kapalina CHRONOR. Prodává se v hodinářských potřebách (třeba v Parexu).

Odesláno (upraveno)
Přesně k tomuto účelu existuje kapalina CHRONOR. Prodává se v hodinářských potřebách (třeba v Parexu).

 

Dubraro, vypadá to lákavě, ale nebude to spíš určeno na fajnovou hodinářskou práci?

 

Ten stojánek totiž vypadá asi jako artefakt vylovený z potopené antické galéry... viz

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Upraveno uživatelem Paullus
Odesláno
Dubraro, vypadá to lákavě, ale nebude to spíš určeno na fajnovou hodinářskou práci?

 

Ten stojánek totiž vypadá asi jako artefakt vylovený z potopené antické galéry... viz

Já bych řekl, že za pokus by to stálo. Chronor je právě určený spíše na hrubší hodiny - budíky, pendlovky apod. Strojky náramkových hodinek se čistí něčím jiným.

Odesláno

Za pokus by možno ešte stál roztok hydrogén uhičitanu sodného (klasická kuchynská jedlá soda). Napríklad striebro sa ňou čistí veľmi dobre. Tiež by som vyskúšal ten ocot.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...