Jump to content

Recommended Posts

Posted

Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

Posted
Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

 

 

To bude nejspis tim padem ... zanes to do hodinarstvi ;)

Posted

Tak už to mám opravené, byla to uvolněná úchytka rotoru. Ten vždycky zůstal v mrtvém bodě.

Celkem 220,- Kč i s natlakováním. :smile_anim:

Posted
Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

 

 

Kde sis je nechal opravit? Zadny problem s tim, ze se tady moc nevyskytuji?

Posted

Šel jsem do běžného hodinářství. Hodinář byl ochotný, říkal že je otevře, prohlédne, sám ponosí a pak uvidíme. Worldwide zárukou jsem moc neargumentoval :smile_anim:

Myslím, že problém by mohl nastat v případě nutnosti výměny nějakého neobvyklého náhradního dílu. U mě to byla pohoda

Jinak já jsem dost laik a vycházím z toho, že šikovný hodinář dokáže alespoň diagnostikovat závadu u většiny mechanických hodinek.

Kalibr v hodinkách je 6R15B, ten by se mohl vyskytovat i v Česku....

Posted
Šel jsem do běžného hodinářství. Hodinář byl ochotný, říkal že je otevře, prohlédne, sám ponosí a pak uvidíme. Worldwide zárukou jsem moc neargumentoval :smile_anim:

Myslím, že problém by mohl nastat v případě nutnosti výměny nějakého neobvyklého náhradního dílu. U mě to byla pohoda

Jinak já jsem dost laik a vycházím z toho, že šikovný hodinář dokáže alespoň diagnostikovat závadu u většiny mechanických hodinek.

Kalibr v hodinkách je 6R15B, ten by se mohl vyskytovat i v Česku....

 

 

Hodinky s tímto kalibrem se do ČR oficiálně nedovážejí. Nicméně Seiko tento kalibr zařadilo do modelu v international řade Seiko Premier, takže časem by tu mohly být i náhradní díly :-)

Posted
Hodinky s tímto kalibrem se do ČR oficiálně nedovážejí. Nicméně Seiko tento kalibr zařadilo do modelu v international řade Seiko Premier, takže časem by tu mohly být i náhradní díly :-)

 

 

Díky za vysvětlení, to je nadějná informace :smile_anim:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...