Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

Odesláno
Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

 

 

To bude nejspis tim padem ... zanes to do hodinarstvi ;)

Odesláno
Ahoj,

 

mám měsíc nové Seiko Spirits SCVS013, ale v posledních dnech jsem si všiml, že závaží(nebo kotva či jak se to jmenuje) automatického nátahu občas uvízne v nějaké poloze a pokud s hodinkama hýbu, zůstává nehybné. K rozhýbání je třeba hodinkami velmi silně mávnout (nebojte o stůl s nimi nemlátím :smile_anim: ) Jo jednou mi spadly na zem a uvažuji, zda jsem tím hodinky nepoškodil

Je to normální chování automatu? Jako že je úplně natažený? Doposud jsem si toho nevšiml...

Jinak zatím jdou perfekně přesně, denně + 3-5s.

 

 

Kde sis je nechal opravit? Zadny problem s tim, ze se tady moc nevyskytuji?

Odesláno

Šel jsem do běžného hodinářství. Hodinář byl ochotný, říkal že je otevře, prohlédne, sám ponosí a pak uvidíme. Worldwide zárukou jsem moc neargumentoval :smile_anim:

Myslím, že problém by mohl nastat v případě nutnosti výměny nějakého neobvyklého náhradního dílu. U mě to byla pohoda

Jinak já jsem dost laik a vycházím z toho, že šikovný hodinář dokáže alespoň diagnostikovat závadu u většiny mechanických hodinek.

Kalibr v hodinkách je 6R15B, ten by se mohl vyskytovat i v Česku....

Odesláno
Šel jsem do běžného hodinářství. Hodinář byl ochotný, říkal že je otevře, prohlédne, sám ponosí a pak uvidíme. Worldwide zárukou jsem moc neargumentoval :smile_anim:

Myslím, že problém by mohl nastat v případě nutnosti výměny nějakého neobvyklého náhradního dílu. U mě to byla pohoda

Jinak já jsem dost laik a vycházím z toho, že šikovný hodinář dokáže alespoň diagnostikovat závadu u většiny mechanických hodinek.

Kalibr v hodinkách je 6R15B, ten by se mohl vyskytovat i v Česku....

 

 

Hodinky s tímto kalibrem se do ČR oficiálně nedovážejí. Nicméně Seiko tento kalibr zařadilo do modelu v international řade Seiko Premier, takže časem by tu mohly být i náhradní díly :-)

Odesláno
Hodinky s tímto kalibrem se do ČR oficiálně nedovážejí. Nicméně Seiko tento kalibr zařadilo do modelu v international řade Seiko Premier, takže časem by tu mohly být i náhradní díly :-)

 

 

Díky za vysvětlení, to je nadějná informace :smile_anim:

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...