Jump to content

Recommended Posts

Posted

vím že je tady hodně znalců, takže si dovolím zeptat se na doporučení nějakého objektivu pro Canon 400D, požadavky jsou cca následující:

 

- makro

- zoom - čím víc tím líp...

- cena - čím míň tím líp - mám hodněmoc omezený rozpočet

 

a aby to nebylo úplně offtopic, chci s tím fotit hlavně hodinky ;)

jde mi o to nahradit setový zoom něčím "lepším" co umí makro, chci jej použít i na "takové to normální focení" proto zoom

rád zvážím i nabídky použitých kousků měl-li by někdo na prodej...

díky

 

 

 

Posted

Chces se drzet znacky? Pokud ne, tak dobre vychazi Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro, clovek si musi trosku pohlidat aby mel stesti na kus, ale jinak sou to dobre skla.

Posted

já bych se i značky držel ale je to mimo můj "dostřel"

 

a co takové ty brutálnější zoomy jako Sigma 28-300/3,5-6,3 DG Macro Canon?

Posted
a co takové ty brutálnější zoomy jako Sigma 28-300/3,5-6,3 DG Macro Canon?

 

28 je strasne moc, na te 1,6 cropu nejednou zacinas na na 44mm a to je pro "takové to normální focení" imho nepouzitelne. Resil bych to necim sirsim a pozdeji dokoupit tele.

Posted (edited)

28-300/3,5-6,3 určitě nedoporučuju, snad jenom na nenáročné focení do formátu 9x13... Uričtě ne pro makra hodinek! Takhle velkorozsahové zoomy mají hodně velké zkreslení na obou koncích (soudkové a poduškové), nemluvě o mizerném zobrazení částí ležících mimo hloubku ostrosti (bokeh) díky velkému počtu optických členů a cloně, která má většinou příliš málo lamel.

Edited by sauce
Posted

Na Macro zoom nedoporucuji.

 

Jinak ja jsem nadmiru spokojenys Tamronem 28-75/2.8. Je krasne ostry, vyborne bokeh i antireflexy. Ale po zkusenostech s pevnymi skly bych do zoomu uz nesel.

Posted

Jinak špočkový objektiv pro macro je Tokina 100/2.8. Je na ní poznat, že si ji nechali navrhnout u Pentaxu.

Posted

dík za tip na tokinu.. ad zoom asi máte recht, asi raději sáhnu hlouběji do kapsy.. i když tokina je už za 10000 aj aj aj

Posted

Ja bych ti doporucil uplne jiny pristup. Pokud chces levne a pritom dobre macro a nebojis se manualniho ostreni, mrkni se po nejakem starsim macro Olympusu, nebo Nikonu, pripadne i Canonu. Na ebay se da koupit pomerne levne redukce a co je nejlepsi i takova redukce, ktera ti "zapne" AF asistencni ledku pro neocipovane objektivy! Pak budes moct relativne pohodlne ostrit a v hledacku uvidis jestli mas zaostreno nebo ne.

 

Stary objektiv te muze vyjit na nejakych 100USD, adapter cca 25. Sice ne vsechny stare objektivy jsou dobre ale podle mne je slusny vyber a nektere svou kvalitou predci i nektere dnesni objektivy (o kitovych se ani nezminuju). Jak ale rika sauce, zoom na macro bych nebral. Mrkni se po nejakem prime objektivu, ktery ti pak treba poslouzi i jako portretni objektiv.

Posted

No pokud makro, tak vzhledem k cene Tokiny, byt je to velmi kvalitni sklo, bych vic doporucil jeste trosku priplatit (zalezi na tom taky jak kde) a vzit Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM.

Posted
Ja bych ti doporucil uplne jiny pristup. Pokud chces levne a pritom dobre macro a nebojis se manualniho ostreni, mrkni se po nejakem starsim macro Olympusu, nebo Nikonu, pripadne i Canonu. Na ebay se da koupit pomerne levne redukce a co je nejlepsi i takova redukce, ktera ti "zapne" AF asistencni ledku pro neocipovane objektivy! Pak budes moct relativne pohodlne ostrit a v hledacku uvidis jestli mas zaostreno nebo ne.

 

Stary objektiv te muze vyjit na nejakych 100USD, adapter cca 25. Sice ne vsechny stare objektivy jsou dobre ale podle mne je slusny vyber a nektere svou kvalitou predci i nektere dnesni objektivy (o kitovych se ani nezminuju). Jak ale rika sauce, zoom na macro bych nebral. Mrkni se po nejakem prime objektivu, ktery ti pak treba poslouzi i jako portretni objektiv.

 

dobrý tip problém je, že opravdu nevím které sklo je/bylo ok...

Posted

Dobre a cenove prijatelne je napriklad Olympus OM Zuiko 50/3.5 (cca 100-200USD). Pak jsou trosku drazsi 80/4, 135/3.5, tam uz je cena kolem 150-350USD polde stavu a stesti a naprosto dokonaly 90/2, jenze to te rychle prejde chut..cena cca 900USD ;) Ale je to naprosta spicka i v porovnani s dnesnimi digitalnimi objektivy. Velmi pochvalovany objektiv. Sam si na nej casem brousim zuby ;)

Posted
No pokud makro, tak vzhledem k cene Tokiny, byt je to velmi kvalitni sklo, bych vic doporucil jeste trosku priplatit (zalezi na tom taky jak kde) a vzit Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM.

trochu priplatit.. no to už je skoro patnáct :(

Posted
Dobre a cenove prijatelne je napriklad Olympus OM Zuiko 50/3.5 (cca 100-200USD). Pak jsou trosku drazsi 80/4, 135/3.5, tam uz je cena kolem 150-350USD polde stavu a stesti a naprosto dokonaly 90/2, jenze to te rychle prejde chut..cena cca 900USD ;) Ale je to naprosta spicka i v porovnani s dnesnimi digitalnimi objektivy. Velmi pochvalovany objektiv. Sam si na nej casem brousim zuby ;)

a to jde fakt šroubnout i na toho canona s nějakou redukcí?

Posted (edited)

Kubsone, - zoom - čím víc tím líp..., to není dobrý přístup.

Obecně platí zásada, že rozpětí ohniskové vzdálenosti u transfokátorů by nemělo být větší, než trojnásobné (např. 100 až 300). Pokud je, tak to může být na úkor kvality.

Edited by typograf
Posted
vím že je tady hodně znalců, takže si dovolím zeptat se na doporučení nějakého objektivu pro Canon 400D, požadavky jsou cca následující:

 

- makro

- zoom - čím víc tím líp...

- cena - čím míň tím líp - mám hodněmoc omezený rozpočet

 

a aby to nebylo úplně offtopic, chci s tím fotit hlavně hodinky ;)

jde mi o to nahradit setový zoom něčím "lepším" co umí makro, chci jej použít i na "takové to normální focení" proto zoom

rád zvážím i nabídky použitých kousků měl-li by někdo na prodej...

díky

 

Posted

....no z vlastní zkušenosti pokud chceš opravdu fotit macro tak doporučuju Canon 100mm/2,8.To co vyrábí tohle sklo ja fakt úžasné...není z těch nejlevnějších ale doporučuju si na něj počkat

Posted
....no z vlastní zkušenosti pokud chceš opravdu fotit macro tak doporučuju Canon 100mm/2,8.To co vyrábí tohle sklo ja fakt úžasné...není z těch nejlevnějších ale doporučuju si na něj počkat

Rozhodne nie je o com uvazovat, na macro jednoznacne canon EF 100mm f2,8 ak mas financny limit vacsi, pouvazoval by som aj nad EF 180mm macro

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...