Přejít na obsah

Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Od počátku svojí životní chrono-etapy jsem věrný značce Seiko, ale když už delší dobu v jejich nabídce postrádám potápky na elektřinu, které bych rád pořídil manželce, tak jsem se musel poohlédnout jinde. Nejblíže má k Seiku asi Citizen, takže jsem se na ně trochu podíval. Jenže ty jejich potápky, to je docela divočina a jelikož se nechystáme do vesmíru, rád bych něco víc klasického. Jinak bych jí koupil Baby G-shocky. Když tu mi padly do oka Citizen Eco-Drive Promaster Divers BN0100-00E. Podle mě klasické, čisté a velmi pohledné potápky s eco-drivem. Jaké ale bylo moje zklamání, když jsem se zde na fóru nic nedočetl a v místním prodejním vlákně snad nikdy nebyly. Přitom na eco-drive se tu pějou ódy, mají ideální velikost, 200 m, klasický vzhled a stojí celkem pakatel. Na stránkách výrobce jsem je ani nenašel, na stránkách českého dovozce už vůbec ne! Vysvětlí mi někdo proč jsou tak opomíjené? Ano, mohl bych si je za cca za 160 dolarů pořídit a být šťasnej, že je nikde nepotkávám, ale prostě mi to nedá a zajímá mě váš názor.

post-24301-0-39016900-1440662572_thumb.jpg

post-24301-0-12774900-1440662583_thumb.jpg

post-24301-0-80650700-1440662588_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Zdeněk H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, díky tomuto vláknu jsem se zaměřil na zmíněné potápky. Zrovna totiž sháním nějakou levnou pracovní alternativu ke svým Samurajům, které nosím už deset let a můj citový vztah k nim se tak prohloubil, že se je bojím nosit. I když jednoznačně preferuji automaty, jedny přesné a "bezúdržbové" hodinky bych celkem uvítal. Zjistil jsem, že se v jednom českém e-shopu se dají pořídit za 4100 ,-. Mají tedy modrý ciferník, ale to je pro mě plus. Cenam i ale připadala trošku podezřelá, protože třeba na Amazonu jsou stejné hodinky skoro o 900 ,- dražší. Pátral jsem dál a zjistil, že prý existují dvoje na první pohled stejné potápěčské Citizeny. První stojí kolem 300 USD a jsou komplet japonské. Ty druhé, o kterých jsem psal výše, mají japonský jen strojek. Zbytek je asi Čína. Tak váhám. Nevím, jestli stojí za to dát 4000 ,- za čínské hodinky, byť s japonským strojkem. Poradí mi někdo svým názorem (případně ještě lépe zkušeností) v rozhodování. Nebo by snad bylo lepší samostatné vlákno? Díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tyto http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-bn0104-09e-eco-drive-promaster-excalibur-200m-iso-cert-divers-watch a v pohodě. Šroubovací korunka, perfektní lumi, nejsou moc těžké a měsíčně pár vteřin do plusu. Rozdílné verze jsou u celokovových BN0100-51E vs. BN0100-58E. Něco jako u Seika modely K vs. J. Pro sběratelské účely asi lepší přímo Japonec, pro běžné užití bych to neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tyto http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-bn0104-09e-eco-drive-promaster-excalibur-200m-iso-cert-divers-watch a v pohodě. Šroubovací korunka, perfektní lumi, nejsou moc těžké a měsíčně pár vteřin do plusu. Rozdílné verze jsou u celokovových BN0100-51E vs. BN0100-58E. Něco jako u Seika modely K vs. J. Pro sběratelské účely asi lepší přímo Japonec, pro běžné užití bych to neřešil.

Díky, vypadají pěkně. Asi to zkusím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...