Přejít na obsah

Junghans Meister Pilot


Snow

Doporučené příspěvky

Junghans Meister Pilot

 

Jedná se o oprášený model z roku 1950. 

 

Průměr pouzdra 43.4mm, WR100, srdcem je ETA 2892 s chronograph modulem Dubois Dépraz. Hodinky mají Bicompax a dva sčítače na trojcee a devítce. Dvanáct prohlubní má připomínat Bundeswehr stopky. Cena je se mi zdá trošičku přeetažená, ale kdo ví, 2240?. V každém případě se jedná o krásné hodinky.

 

Junghans-Meister-Pilot.jpg

 

Junghans-Meister-Pilot-Rueckseite.png

 

Junghans-Meister-Pilot-Seitenansicht.jpg
 

zdroj - http://www.watchtime.net/nachrichten/junghans-meister-pilot/?utm_source=daily_nl&utm_medium=email&utm_campaign=08102015

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěknej kousek, je to zase něco úplně jinýho a líbí se mi. Luneta, vytažený tlačítka z pouzdra, chyběl chloupeček a maj i netknutý indexy, 3D subčíselníky mě berou vždycky... Jen nápis bych tam nemusel. Cena je vyšší, ale v dnešní době lehce obhajitelná.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítka jsou promyšlená, i když se jedná o kopii modelu z roku 1950, kdy se patrně jiný tvar nedělal, není nic lepšího než tento. Bavil jsem se podle mě a patrně podle mnohých (!!!) z vás s nejlepším hodinářem v Čechách, který mi říkal, že dnešní různé tvary a patvary jsou velkým problémem do budoucna pro hodinky samé co se týče následného přetěsnění. Když viděl mé nové hodinky, které jsem si pořídil po prodeji Longines, které jsem mu přinesl na zkrácení náramku, neměl vůbec žádnou radost. To mě mrzelo, jsme velcí kamarádi a já na jeho slova slyším jako na slovo boží. Poněkud jsem zblednul, od té doby se ze závistí dívám na hodinky jako jsou tyhle. Už jsem Junghansy začal shánět, i když jsem se ráno pozastavoval nad cenou. Patrně není vždy ráno moudřejší desáté hodiny, i když ??? :)  :unsure:

 

 

Do vintage nedělám. Mohl by mi říct nějaký znalec těchto hodinek, jestli se i před cca 40-50 lety dělaly tlaččítka podobná dnešním.  Jako třeba :

 

Dial-Grand-Carrera-Calibre-36-TAG-Heuer.

 

zdroj - http://www.calibre11.com/tag-heuer-grand-carrera-calibre-36-rs/

 

 

Edit - maličká chybička v úpravě

Upraveno uživatelem Thesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítka jsou promyšlená, i když se jedná o kopii modelu z roku 1950, kdy se patrně jiný tvar nedělal, není nic lepšího než tento. Bavil jsem se podle mě a patrně podle mnohých (!!!) z vás s nejlepším hodinářem v Čechách, který mi říkal, že dnešní různé tvary a patvary jsou velkým problémem do budoucna pro hodinky samé co se týče následného přetěsnění. Když viděl mé nové hodinky, které jsem si pořídil po prodeji Longines, které jsem mu přinesl na zkrácení náramku, neměl vůbec žádnou radost. To mě mrzelo, jsme velcí kamarádi a já na jeho slova slyším jako na slovo boží. Poněkud jsem zblednul, od té doby se ze závistí dívám na hodinky jako jsou tyhle. Už jsem Junghansy začal shánět, i když jsem se ráno pozastavoval nad cenou. Patrně není vždy ráno moudřejší desáté hodiny, i když ??? :)  :unsure:

Jsou to krásný hodinky, už před dvěma, třema lety jsem v duťácích na letištích pár hodinek od Junghansů zmerčil a líbily se mi všechny. Cena? Jo, je to dost, ale na druhou stranu, kdo kdy zvažoval koupit něco z Eltonu, má srovnání :lol2:  jsou parádní, dík za osvěžení !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, když řekne straspol něco o Eltonu, pak má jeho slovo k.urva těžkou váhu  :) .

 

 

Edit - double click. Mám v klávesnici už podruhé vylité hodně sladké kafe a nevím proč, ale některá písmena na levé straně, kde stál hrnec s kávou se po kliknutí zdvojí. Mám skleněnou klávesnici s plynulou regulací podsvícení znaků a ultra nízkým zdvihem tlačítek, takže stačí jen ťuknout a už to frčí  :( ,

Upraveno uživatelem Thesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si doplnit nějaké informace k těmto pilotkám.

 

To co zde Thesis prezentoval je speciální edice, která byla určená pouze pro účastníky Pilot Event 2015. Nikdo jiný tyto hodinky nemohl zakoupit.

 

Na rok 2016 se plánuje limitovaná řada těchto pilotek Junghans Meister Pilot Chronoscope, která z této limitky vychází. Na rozdíl od ní nebude mít na číselníku nápis Pilot Event 2015 (to číselníku jen prospěje), ostatní parametry i vzhled by měly být stejné. Mělo by se jednat o limitovanou edici cca 150 kusů hodinek, ale protože se jedná o otevřenou limitku, je možné, že konečný počet vyrobených hodinek bude vyšší, ale jen o velice málo. Cena 2240 EUR. Oficiální představení této řady by mělo proběhnout v únoru na mnichovské Inhorgentě a v dubnu by měly být hodinky distribuovány z výroby. Žádná další distribuce v roce 2016 není plánovaná!

 

Budu objednávat několik kusů těchto hodinek, pokud byste někdo měl zájem, prosím napište mi SZ zde na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...