Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, zdravím Vás milovníci želv 😉 Tyto kočandy mám druhý týden a jsem nadšen. Od prvotního seřízení které jsem dělal 13.7. mi k dnešnímu dni jdou o 22s do + což mi vychází kolem 2s denně. Měl jsem z toho trochu obavu, hlavně z toho že půjdou do - Tak snad si holky dají říct a do budoucna nebudou blbnout 😝 

Mám vizi že do minuty je nechám tak a po překročení minuty je vždy seřídím. Měřim pomocí CASIO AE-1500WH které jsou dle mého úplně nejvíc nejlepší hodinky na celém světě. Co ty už vydržely a to jak se nosí …. smekám. 

Z tolerance strojku nedělám žádnou vědu, jen chci mít přehled o tom jakým životem si žije. A hlavně mě baví pozorovat sekundovku …. jak si mrška pluje nad cifrem 😍

Takže toliko k mému představení, zatím hodně čtu, zkouším, seznamuju se s tímto pro mě novým světem 

Ten krunýř je prostě úplně boží 😍

6A80CA48-CD42-4C2F-AE43-AF4F3A407C79.jpeg

02962F71-EE9B-429C-BB31-5EC6EBC5EBC5.jpeg

  • Dát hlas 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělá volba do startu s mechanikou! 👍 Želvy byly i mé první (SRP779). Jen mě na ně musel nasměrovat hodinkově vyzrálý kamarád. Sám jsem kroužil nebo spíš lítal ode zdi ke zdi a ani nechci pomyslet, co bych tenkrát pořídil za nesmysl. Pokud by muselo docházet k výprodeji hodinkovnice, jsem si jistý, že by šly poslední nebo rozhodně mezi posledními.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mohl bych Vás poprosit o radu? Mám v plánu si koupit tyto řemeny NATO ZULU řemínek modrý | Helveti.cz a NATO ZULU řemínek červený | Helveti.cz  u kterých je dle prodejce tloušťka 1.5mm. Původní stěžejky chci nechat na tahu a nahradit je novými. A teď se ptám - bude průměr nových stěžejek dostatečný? Chci tyto https://www.strapshop.cz/stezejky/stezejka-nerez-20-mm

Jsou to kvalitní stěžejky? Víte o lepších? Nechci nějaké nekvalitní ludry 😉 Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležitý je průměr konce 1.1mm, klidně bych vzal i 2,5mm tloušťku, mají je tam taky, 2mm jediné kdybys tam nemohl provléct to nato, ale to půjde. Ale počítej, že jsou to těžké hodinky a na natu se zvýší a ztratí protiváhu tahu, takže budou dost nevyvážené, strašně vysoké a budou lítat po ruce, pokud nebudou na těsno. Nato jsem u tohohle typu hodinek vzdal. Zkus gumu ale gumu a ne silikon. Wafli, isofrane nebo GL831 od Uncle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Padi jsou super, manty taky a když na řemen, tak nějaká historická guma, waffle jim fakt sluší. A na tahu neshledávám taky nic špatně, i když je mnozí kritizují za kvalitu. Jasně, není tak krásně a precizně zpracovaný jako třeba u Hamiltonu, ale zase mu mnohem víc věřím, hlavně sponě. A navíc jsou ty plechový rozhodně pohodlnější než frézovaný. Tady Seiko ví co dělá i když si to někteří nemyslí. Vemte si mohutný spony Strapcode, šílený spony GS diverů, které trčí do prostoru jak kdybys měl zespodu druhý hodinky. Obří spona nových Doxa sub 200T bez pojistky. Spony některých Longines, se kterými se majitelé perou. V kontextu všeho tohoto není tahu želv co vytknout. A není důvod ho nepoužívat. Jen je potřeba ho správně nastavit, dílky začít odebírat od šestky. První i případně druhý. 

IMG_20240728_071251.jpg

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkušenost s jinými tahy nemám. Mi se ten origo strašně líbí a přijde mi dokonalý. Jen na něj nejsem zvyklý. Předešlé hodinky byly geniální … co se nošení a pohodlí týče. Na želvy si prostě musím zvyknout. 
Posunul jsem si mikro na druhou dírku a řekl bych že to možná bude i ta správná délka ale asi navštívím prodejnu ať mi vyšoupnou jeden dílek a mikro dám zpět na začátek. A asi si nechám vzít dílek z levé strany tahu. Přijde mi že hodinky jsou více k pravé straně zápěstí. 
Sám si na to netroufám …. aspoň poprvé si to nechám ukázat a pak už třebas sám. Mám prostě strach drbat do tahu sám ….ale vercajk ten už mám 😉
Nato chci jen a pouze k vůli barvám. Prostě až mě někdy chytne barevná nálada, budu si zkoušet hrát. 
Mi strašně dlouho trvá než si na cokoliv nového zvyknu. Trochu mi to ztěžuje i fakt že želvy střídám s těmi starými. Né sice často ale jsou dny kdy na pár hodin beru staré. I s pouzdry na zbraně to tak bylo. Věčné zkoušení zda tady, nebo o dírku výše. Ale s želvama mě to baví. Jsou nádherné, dělají mi děsnou radost, že já si je nekoupil už dřív. 

IMG_9819.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš odebírat jeden dílek, tak z tý strany od extenze, tj. ze strany šestky. Hodinky pak budou mít sponu (bez ty části s extenzí) přesně veprostřed a když je za ní vyvěsíš, bude to vypadat takto.IMG_20240728_211304.thumb.jpg.a43cc824307b0ff9b04705f1109dbd30.jpg

 Jestli dáváš pryč jeden dílek, tak máš ruku cca jako já a ty hodinky ti po správném nastavení tahu padnou dokonale a ta extenze tě nebude tlačit. Já o ní ani nevím.

Je dobré, že ji se do toho nepustil sám, Seiko a Omega mají trochu záludný systém s trubičkami okolo pinů, který jdou snadno ztratit a stojí ranec.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec Jiřino 😉 díky za užitečné info. Teď jsem to zkoušel a opravdu když udělám to co Ty na té fotce, tak hodinky nejsou vodorovně. To je určo ten důvod proč mi táhnou více na stranu. Ano, myslel jsem tu stranu od extenze. 
Až pojedu kolem tak se tam zastavím a nechám si to upravit. Teď už vím co chcu, v klidu si to nechám poštelovat. 
 

Upraveno uživatelem honzinn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele zkrátit tah na žlevách neni nic složitýho, nebál bych se toho. Jako jasně, jestli se člověk necejtí a je vyloženě manuálně jalovej, tak to nechat hodináři, ale jestli se do budoucna chystáš do hodinek trochu ponořit, tak umět zkrátit tah na želvách je povinnost :default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helec … myslím že jsem manuálně zručný dost. Jen prostě nemám odvahu do toho drbat sám. Určitě né poprvé. 
A navíc si myslím že když jednou nastavíš tah, tak pak není důvod do něj drbat, ne? Když teď pozoruju jak se hodinky chovají na ruce tak mi jako nejlepší řešení přijde nechat zkrátit tah na potřebnou délku s mikrem na druhé dírce. Díky tomu pak budu mít možnost kdykoliv rychle regulovat na případné potřeby. Vždyť přece proto tam to mikro je, ne? 🤔

A do budoucna bych se určo do hodinek ponořit chtěl … alespoň trošku se namočit … vím ještě o jedněch co děsně požežuju 😝

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě ztráty toho perka tam vlastně nejde nic zkazit a vypichovat pochopitelně něčím slabším než je průměr perka. S tim jednou nastaveným tahem to tak nemusí být vždy. Nastavení na první dobrou se pochopitelně může stát, ale může se taky stát, že si to do delším nošení potřebuješ upravit (povolit, přitáhnout) podle toho jak to bude pohodlný nebo jak ti bude ruka natejkat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na obě ruce levý. Tahy si zkracuji sám mimo toho typu co mají želvy (já ho mám u mant). Ty piny pak lítají všude a nejsem schopný je dát zpátky, asi to chce nějaký speciální grif (koukal jsem na to i na YouTube, ale asi to bude chtít nějakou osobní ukázku). Ostatní typy mi problémy nedělají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...