Přejít na obsah

Atelier Jeronimo - fotografie hodinek


Jeronimo

Doporučené příspěvky

Dobre na nas jdes

 

ďakujem Jeronimo :)

 

Jeronimo je mistr svého řemesla, všechna čest, super práce.

 

Díky, díky.

 

Tak jsem se od založení vlákna konečně dostal k nějakému vlastnímu projektíku. Jedná se starý kousek, na foru tolik oblíbené značky INVICTA. Lákal mě na nich fialový ciferník, jednoduché ocelové pouzdro soudkového tvaru, day/date a automatická ETA 2780-1 Tolik muziky za cenu Humbert, tak proč ne.. :)

 

Renovace spočívala v přeleštění sklíčka a odhnojení ze vnitř včetně lehkého očištění ciferníku. Přeleštění pouzdra a trošku jsem si za improvizoval s kruhovým brusem kovové lunety kolem skla. Prakticky žádné původní fotky konkrétního modelu jsem na netu nenašel, takže nebylo z čeho čerpat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre na nas jdes

 

ďakujem Jeronimo :)

 

Jeronimo je mistr svého řemesla, všechna čest, super práce.

 

Díky, díky.

 

Tak jsem se od založení vlákna konečně dostal k nějakému vlastnímu projektíku. Jedná se starý kousek, na foru tolik oblíbené značky INVICTA. Lákal mě na nich fialový ciferník, jednoduché ocelové pouzdro soudkového tvaru, day/date a automatická ETA 2780-1 Tolik muziky za cenu Humbert, tak proč ne.. :)

 

Renovace spočívala v přeleštění sklíčka a odhnojení ze vnitř včetně lehkého očištění ciferníku. Přeleštění pouzdra a trošku jsem si za improvizoval s kruhovým brusem kovové lunety kolem skla. Prakticky žádné původní fotky konkrétního modelu jsem na netu nenašel, takže nebylo z čeho čerpat. 

post-17158-0-59721700-1473280176_thumb.jpg

post-17158-0-03440700-1473280182_thumb.jpg

post-17158-0-47175500-1473280187_thumb.jpg

post-17158-0-58121700-1473280191_thumb.jpg

post-17158-0-89406500-1473280201_thumb.jpg

post-17158-0-78600800-1473280205_thumb.jpg

post-17158-0-54121400-1473280210_thumb.jpg

post-17158-0-74003300-1473280213_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obcas te podeziram, ze nam sem ladujes uplne jine hodinky "pred" a "po". A nebo je to v opacnem sledu, nebo nevim...

:) Vidíš, to mě ani nenapadlo. 

 

kurna, ach, sakris, jdu rozbit prasatko... hodinkama :)

Jdi na to. :)

 

Už se těším, Jeronimo, jak si pohraješ s těmi mými :-)

Jdu na to. :)

 

 

Tak dnes jsem tu měl takovou klasiku v podobě SKX. Řešil jsem prakticky jen leštěné plochy. Ty nejhlubší záležitosti samozřejmě zůstaly vidět. Pokoušel jsem se ještě o rozleštění hardlexu oxidem ceria, ale tam byl efekt ve zlepšení stavu asi pouze 25%. Rozdíl před a po nemám šanci od fotit. Zkoušel jsem to na velké brusce, malé i ručně. Dohromady skoro hodinu a jsem rád, že sklo neprasko. 

post-17158-0-85598100-1473503776_thumb.jpg

post-17158-0-04260400-1473503781_thumb.jpg

post-17158-0-25666400-1473503784_thumb.jpg

post-17158-0-63937500-1473503788_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda Jarku, překonává to mé predstavy. Hodinky jsem koupil před 2 lety a byly už notně dobité. Já je další 2 roky intenzivně nosil, takže byly fakt v hrozném stavu. Vrátil si jim zašlou krásu a ony se budou zase hrdě pyšnit na mé ruce! Já moc děkuji!!!

S tím ceriem je to divné. Ale může to být tím, že jsem to sklo už před pár týdny leštil já. Zkus to na nějakém skle, které to má téměř za sebou, abys viděl výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já věřím, že na finální doleštění to může být fajn, ale na hlubší škrábance nevím.

Jak už jsem psal, je to primárně určeno na finální doleštění čoček dalekohledů, tak hlubší rány asi nejdřív smirkem a až pak doleštit ceriem. Po jeho použití je neuvěřitelně vidět rozdíl v povrchu skla. Je hladší a je přes něj krásně vidět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očuj, Jeronimo, parádna robota. Jediné mi trochu chýba, rovnaké svetlo pred a po, ak by sa dalo. Veľa hodiniek pred má tvrdé svetlo, ktoré zvýrazňuje škrabance. Neber to prosím Ťa ako rýpanie.

 

edit: mohol by si ich dať v rovnakom svetle vedľa seba (pred leštením a po leštení), tak by to bolo optimálne :D

 

edit2: alebo najprv vyleštiť iba jednu polovicu. Tak, ako kedysi slaboduchý Richard, ktorý si umýval pol hlavy jedným a pol hlavy druhým šampónom :)

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekná práca ako vždy, si skvelý MAJSTER ! :punk:

Ď. 

 

Jak už jsem psal, je to primárně určeno na finální doleštění čoček dalekohledů, tak hlubší rány asi nejdřív smirkem a až pak doleštit ceriem. Po jeho použití je neuvěřitelně vidět rozdíl v povrchu skla. Je hladší a je přes něj krásně vidět ;)

Určitě dám ceriu ještě šanci. 

 

Očuj, Jeronimo, parádna robota. Jediné mi trochu chýba, rovnaké svetlo pred a po, ak by sa dalo. Veľa hodiniek pred má tvrdé svetlo, ktoré zvýrazňuje škrabance. Neber to prosím Ťa ako rýpanie.

 

edit: mohol by si ich dať v rovnakom svetle vedľa seba (pred leštením a po leštení), tak by to bolo optimálne :D

 

edit2: alebo najprv vyleštiť iba jednu polovicu. Tak, ako kedysi slaboduchý Richard, ktorý si umýval pol hlavy jedným a pol hlavy druhým šampónom :)

 

Rozumím ti. Většinou se to tak snažím dělat. Napráskám fotky před a po v interieru na stole u okna, kde je mizerné světlo, které opravdu vytahuje všechno.

Oproti tomu když se pokusím udělat takové fotky po přeleštění, tak mám problém s tím, že mi foťák nechce ostřit, nebo je v odrazu vidět všechno kromě hodinek. Tak chodím po bytě a hledám vhodné světlo nebo stín. Jinak se schválně snažím fotit na nízké ISO, aby fotky byly s co nejmenším šumem a na foťáku mám nastavený nějaký icontrast, který zvýrazní detaily. Jinak žádným fotošopem ani jiným SW nevládnu. 

Možná se budeš se divit, možná ne, ale někdy mám opačný problém s hodinkami před leštěním, kdy se mi nedaří zachytit škrábance a poškození, které tam reálně je a na fotce nevyleze. Někdy zase vyleze po přeleštění i to, co lidské oko už nemá šanci zachytit. 

Teprve až na konec dělám pár fotek z venku. 

U lesklých předmětů by to chtělo asi foto stan a umělé světlo, ne? Nepřestanou se tak předměty lesknout uplně. Rád si nechám poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...