Přejít na obsah

Steinhart Ocean-lumi


Jenkiz

Doporučené příspěvky

Mam 4 mechaniky s Lumi. Radim podle intenzity a vydrze:

1. Seiko Monster

2. Seiko 5

3. TH Monaco (Seika jsou obe cca 2 roky stare, Monaca 12 let, ale porad super lumi-srovnatelne s Seiko 5)

4. Steiny Ocean 1

 

Steiny me ohledne lumi hodne zklamaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si upozornit na praktickou použitelnost fotoluminiscence u nových Oceanů 1 Vintage Red.

První dojem byl, že to svítivost indexů s přibývajícím časem strmě klesá. Téměř před mýma očima.

Celý rozmrzelý jsem šel spát. Po 9 hodinách spánku jsem se v temném pokoji rozkoukal a ejhle! Ono to svítilo a odečetl jsem čas!

Podotýkám, že hodinky jsem nijak nepřipravoval.

Potvrdilo se, že fotoluminiscence v Oceanech funguje. Stačí dát očím čas, aby se přizpůsobily nízké úrovni osvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem si znovu vyzvedl sve ocean gmt a sledoval je celou noc. Znovu opakuji- lumi dobra, cas lze odecist naprosto vpoho a to celou noc. Seiko to neni, ale propadak taky ne.

A nevíš, jestli ta lumi je silnější než obyč O1? Podle stránek výrobce je na oboje použitá bílá Luminova C1 (říkám si, že asi nedělají ručky a cifry na O1 a GMTčka zvlášť).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Dovolím si upozornit na praktickou použitelnost fotoluminiscence u nových Oceanů 1 Vintage Red.

První dojem byl, že to svítivost indexů s přibývajícím časem strmě klesá. Téměř před mýma očima.

Celý rozmrzelý jsem šel spát. Po 9 hodinách spánku jsem se v temném pokoji rozkoukal a ejhle! Ono to svítilo a odečetl jsem čas!

Podotýkám, že hodinky jsem nijak nepřipravoval.

Potvrdilo se, že fotoluminiscence v Oceanech funguje. Stačí dát očím čas, aby se přizpůsobily nízké úrovni osvětlení.

Absolutne suhlasim. Bez extra pripravy su do rana v pohode citelne. Sice som cakal, ze lumi bude o level vyssie ako skx007 a je to naopak, ale ziadna tragedia to nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo chlapi, tragedie to není...ale proč mají Seiko 5 za 140 USD o tolik lepší lumi než Štajny za 400 ?? To je ta kardinální otázka :-) Neberte to špatně, mám obojí a obojí mám rád (O1 dokonce raději), jen nebudu Štajny hájit způsobem "když si oči zvyknou na tmu, i ráno odečtu čas", "oproti xxx od Seiko o level níž, ale pořád ještě OK". Ta lumi je z mého pohledu nejslabší místo jinak skvělých hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo chlapi, tragedie to není...ale proč mají Seiko 5 za 140 USD o tolik lepší lumi než Štajny za 400 ?? To je ta kardinální otázka :-) Neberte to špatně, mám obojí a obojí mám rád (O1 dokonce raději), jen nebudu Štajny hájit způsobem "když si oči zvyknou na tmu, i ráno odečtu čas", "oproti xxx od Seiko o level níž, ale pořád ještě OK". Ta lumi je z mého pohledu nejslabší místo jinak skvělých hodinek.

Prosím tě, měl jsem doma Omegy SMPc a měly horší lumi než SKX009. Stejně tak Moony co mám teď. Seiko prostě lumi umí a má vlastní formuli, kterou ostatní nepoužívají. To není o tom, že by lumi nějak šidili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano. Ony svítí jako dobře a podle všeho lépe než Steinhart, ale na Seiko lumi to nemá. Mě fakt celkem zklamala lumi u těch Omega keramik, za takové prachy. Moonům to odpustím, nejsou to potápky a té barvy tam mají trošičku :) 

Steinhart dle všeho používá Superluminovu. Seiko svoji formuli snad z Temelína. Jde to krásně vidět když někdo udělá na SKX výměnu ruček za aftermarket s Luminovou. Ručky svítí o dost méně než cifr. Ještě jsem neměl ve tmě žádné Rolex. Tam by mě porovnání zajímalo ještě více. 

 

Někde na YT jsem viděl, že se luminiscence s posledními Steinhart modely zlepšila. Čert ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano. Ony svítí jako dobře a podle všeho lépe než Steinhart, ale na Seiko lumi to nemá. Mě fakt celkem zklamala lumi u těch Omega keramik, za takové prachy. Moonům to odpustím, nejsou to potápky a té barvy tam mají trošičku :)

Steinhart dle všeho používá Superluminovu. Seiko svoji formuli snad z Temelína. Jde to krásně vidět když někdo udělá na SKX výměnu ruček za aftermarket s Luminovou. Ručky svítí o dost méně než cifr. Ještě jsem neměl ve tmě žádné Rolex. Tam by mě porovnání zajímalo ještě více. 

 

Někde na YT jsem viděl, že se luminiscence s posledními Steinhart modely zlepšila. Čert ví.

 

 

Ad) rolex vs skx:

 

 

Niekto v YT komentaroch ale tvrdil, ze rolex je lepsie vidiet pod vodou. 

 

Kazdopadne skusim spravit porovnanie ocean vs skx po celej noci - to bude zaujimavejsie ;)

Upraveno uživatelem RND
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...