Jump to content

Hugo14

Member_50
 • Content Count

  1,164
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Hugo14

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 02/14/1974

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 1. Kluci, díky. Je jasné, že si ty pistole osahám, nebo jsem si už osahal. Mne zajímaly hlavně nějaké osobní zkušenosti, proč zrovna tuhle ano, nebo ne. Jen ke GP. Původně jsem o P1 uvažoval, ale pak jsem ji měl v ruce (bez možnosti výměny hřbetu) a nějak to nebylo ono. Moc jsem nedosáhl. Plus mi trochu vadilo zcela ploché táhlo záchytu závěru. Vím, jaké tam jsou výhody, ale prostě mi moc nešla manipulace. Ta P1S (tj s rukojetí z P11) by teoreticky mohlo být lepší. Plus tedy beru, že hlavní závady jsou už vychytané, ale zlámaný kolík u úderníku (ze sušení) jak jsem pochopil ještě ne a odrazuje
 2. Budget je myslím dán tím výběrem kandidátů. Tj cca do 18k. P1 od GP jsem měl v ruce a moc mi nesedla. Nějak jsem pořádně nedosáhl. Ještě případně zkusím P11. Proč na střelnici "vyřadit" přímobžný úderník?
 3. Pánové, měl bych prosbičku. Uvažuji o nové devítce. Mám zděděnou CZ75B. Funguje bezvadně, ale přeci jen, je na můj vkus trochu velká a těžká. Chtěl bych tedy 9x19, délku hlavně cca 3,8-4 palce, na střelnici (pro radost a trénink, ne na nějakou velkou mířenku) a na příležitostné nošení. Důležitá informace je, že mám malou dlaň. Vybral jsem si pár kandidátů, které si pochopitelně a rád omakám (nebo už jsem omakal) a pokud to půjde, tak i "ostřílím". Ale jde mi spíš o vaše osobní zkušenosti, co a proč byste mi na jejich základě tu či onu doporučili nebo nedoporučili. Takže mí kandidáti jsou: Wa
 4. Včera já, Zlín, Vysočina a Damasko
 5. Taky se přidávám s kladným hodnocením. Vstřícnost, ochota, férovost. Díky moc.
 6. Před časem jsem četl článek o člověku, co v HP stál a četl z Churchilla. Nevím tedy, jestli byl na bedýnce, ale na policejní stanici pak byl zcela jistě a i soud mu hrozil. Jak to pak s ním dopadlo, to už nevím.
 7. Doplnil bych tátův příběh k tomu zamykání aut (viz vlákno, co mne naštvalo, ale tohle je spíš sem). Před mnoha a mnoha lety letěl táta pracovně do Manchasteru. A protože je velký fanoušek ManU, tak si koupil lístek na utkání PL. Hráli zrovna v den příletu a měl to časově tak akorát. Protože dělám na Ruzyňském letišti a tehdy nebyly okolo ty parkoviště jako dnes a nechtěl nechávat svoji Hondu někde na Dědině na ulici, dohodli jsme se, že mu den předem zavezu svoji postarší červenou Felicii k němu do města a zaparkuji u něj na sídlišti. On na letiště s ní přijede a já pak domů z práce k sobě.
 8. A co Galil? Jsou tedy k dostání jen jetý. Pokud vynechám klon od Zastavy.
 9. Je to krásná pistolka. Já jsem si ji zamiloval ani ne tak kvůli Bondovi, ale kvůli jinému tajnému hrdinovi - Bernie Günthrovi. A tak jsem rád, že po tchánovi zbyla tahle z roku 39. A sraz u Harryho není blbá myšlenka...
 10. Jestli mohu - Brandýs. Teď v týdnu mi Harry věnoval hodinku a dalo mi to mnohem víc, než všechno před tím dohromady. Takže vím, že to nebyla hodinka poslední. Ještě jednou díky, Harry.
 11. To, že neshoří každý stoh, kde si někdo zapalí cigaretu neznamená, že kouřit ve stohu je dobrý nápad. A k tomu vrtulníku - myslím, že zrovna horská služba v Tatrách silně doporučuje se připojistit i na zásah. Tedy alespoň to tak při mé poslední návštěvě bylo. A v Rakousku nepochybuji ani na okamžik, kdo ten let bude platit, když nebudu pojištěn. S emocemi souhlasím. A právě proto přemýšlím, jak moc to je fér. Ale už jsem si zvykl, že život fér není. A pochopitelně jsem rád, že tam nezůstaly.
 12. To máš pravdu - to na sjezdovce je nedbalost (většinou), ale cestovat ve dvou holkách přes Pákistán je blbost a nezodpovědnost. Řekl bych to i drsněji, ale to už by asi bylo přes čáru. Ale jinak peace.
 13. Ale jo, spíš jsem pro tam naše lidi, co se tam dostali i vlastní blbostí, nenechávat. Ale když vlastní blbostí (a to zdůrazňuji) někoho sejmu v Rakousku na sjezdovce, tak mi stát se splácením nákladů asi moc nepomůže. Takže bych považoval za fér, aby se na těch státních nákladech alespoň symbolicky podíleli. A vlastně ne zas tak symbolicky. Ale aby to alespoň trochu pocítili a přitom je to pochopitelně nezruinovalo. Už jen jako takové drobné memento pro ostatní. Prostě že každý musí nést důsledky a následky svých činů a rozhodnutí.
 14. Ano, Izraelci i USA svý vojáky odvždycky tahali zpět. A to i za cenu, že je to vytažení bude stát a stojí životy. Jen proto, aby ti vojáci věděli, že je tam nenechají (ba dokonce ani jejich těla). Má to dopad na morálku těch vojáků. Protože oni do těch akcí chodí na rozkaz. Ale tady do toho ty holky šly samy dobrovolně, přestože věděly, že MZV tam to cestování nedoporučuje. Já tady prostě rozdíl vidím dost velkej, ale sám nevím, jak bych se rozhodoval. Ale je zajímavé srovnání, na kolik si ceny života váží naši soudci a nakolik naše vláda...
×
×
 • Create New...