-
Příspěvky
3 179 -
Registrace
-
Přítomen
Typ obsahu
Fórum
Kalendář
Blogy
Vše od uživatele Patrik
-
Jsem teď na cestě do zahraničí, ale když vydržíš týden, mohu ti to přes devizovku Fortissimo (devizy.cz) poslat bez poplatku. Z většiny bank to bude "ostatní zahraniční platba" a ta většinou tolik stojí (tedy cca 1 % minimálně 250 Kč). Druhá alternativa je dohodnout se s Polákem a na platbě v EUR a poslat to jako SEPA platbu - v mBank do konce měsíce zdarma, pak za 25 Kč.
-
Airbank umožňuje mít až 10 běžných účtů (u Malého tarifu všechny zdarma, mám všech deset ). Na spořicím účtu lze mít tzv. obálky. Není možné do nich poslat peníze přímo, nemají vlastní číslo účtu. Ale jak už jsou jednou na spořáku, tak je lze libovolně přesouvat mezi obálkami a "rootem". Úroky se připisují "do rootu". Počet obálek asi není omezen (já mám jen tři, tak nemám ověřeno) FIO umožňuje mít teoreticky neomezený počet spořicích i běžných účtů (mám jen jeden a jeden, nezkoušeno), dokonce ke každému zdarma kartu. Ale na každém účtu je minimální zůstatek 100 Kč.
-
Ještě jedno info - mBank se zbláznila a za měsíc nasazuje nový sazebník. Zvyšuje se minimální obrat pro vedení karty (nově 1500 Kč místo 500 Kč), zavádí se poplatek za převod ze spořicího účtu eMax (29 za druhý a další převod), výběry z bankomatu částky nižší než 1500 Kč také zpoplatněny 29 Kč. Jsou to cvoci. Takže přejít k Equa, FIO, Air . Na mBank jsou už zajíamvé jen ty vracecí kreditky. 500 Kč mi dává eShop a dalších 500 Kč Plus. Takže každý měsíc shrábnu tisícovku, ale "bankuju" jinde
-
Na Měšci vyšel čerstvě test kurzů platebních karet: http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-platebnich-karet-2016-platby-u-obchodniku-test/ http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-platebnich-karet-2016-vybery-z-bankomatu-test/ Co se týče exotických měn - ty u nás obvykle nelze koupit buď vůbec, nebo když jsou, tak poměrně nevýhodně. Zatímco EUR, GPB, CHF, USD,.. lze "u arabů" koupit s minimálním spreadem, tak méně frekventované měny nemají vůbec nebo zbytečně draho. Kupovat valuty v bance nemá smysl vůbec (drahé). Takže vem si s sebou EUR a měň na místě.
-
Včera vyšel na Měšci článek o novém účtu u ČSOB - http://goo.gl/WkQWVU . Krom zajímavých vlastností (třeba 4 vstupy do salonků) dává ještě vouchery za založení, např. 5000 Kč na hodinky Garmin. První 2 roky je zdarma, pak stačí měsíčně protáčet 50 000 Kč na účtu . Přestože mám už Erste Premier, možná půjdu i to tohohle
-
Bohužel pojišťovna rozhodla správně. U elektroniky je to bída. Pojišťovna vezme, kolik by dnes věc daných parametrů stála nová a ještě z toho odečte amortizaci. Takže těch 8 tisíc je ještě férových, Teoreticky by víc ten poškozený chtít neměl, protože je pravděpodobné, že jeho notebook v době pojistné události vyšší cenu neměl. Bohužel PRO NĚJ nejspíše vyšší cenu měl (je to logické, moje věc pro mne bude mít obvykle vyšší cenu, než stejná věc z bazaru). Jedním z řešení je pokusit se sehnat stejný typ z bazaru, nebo ještě lépe na eBay třeba s rozbitým displejem (předpokládám, že ten Cola nepoškodila), ten by mohl být za hubičku a říci si nějakéhu šikovnému kutilovi, který by vnitřek přehodil. Ze starého by měl jít použít i ten SSD (pokud nejsou šváby připájeny přímo na desce) a možná paměti (dtto). Takže řešením je i nákup nějakého notebooku s běžným (co nejmenším) HDD a výměna za SSD. Samozřejmě záleží na tom, co to bylo za notebook. Ten netvoří jen HDD, procesor a paměti. Velké (a opravdu velmi velké) rozdíly jsou v kvalitě displejů.
-
...ony ani ty státní dluhopisy nejsou bez rizika (Řecko, Island, Argentina,... možná přibude Španělsko, Portugalsko, Itálie). Však také dluhopisy států, kde investoři nepředpokládají problémy, se prodávají i se zápornou úrokovou sazbou (Německo a dokonce některé krátkodobé dluhopisy prodala se zápornou sazbou i Česká republika)
-
Pro ty, co si to nestačili přečíst - šlo o nabídku dluhopisů s na první pohled zajímavým úrokem. Jako nic proti, ale co se mi na takových nabídkách nelíbí je takové to "zbytečné tajemno". Zkrátka nabídka "nabízím možnost zhodnocení xy %", nebo "dluhopisy renomované společnosti",... Fóra mají velkou výhodu - "víc očí, víc vidí". Je mnohem snazší obhájit nějakou nabídku mezi 4 očima, kde bude panovat značná informační nerovnováha, případně moment překvapení a další výhody, které finančnímu poradci dávají výhodu nad klientem a jsou hlavními prodejními nástroji, často tak důležitými, že zastíní fakta, než tu samou nabídku obhájit veřejně na fóru. Takže třeba za mne by mnohem důvěryhodněji působilo "Leo Expres nabízí dluhopisy s 9 % úrokem" (nabídka z prosince 2012) s tím, že mu někdo může kontrovat s "no jo, jenže jaká je pravděpodobnost, že ty peníze dostanu zpět, když jde od ztráty ke ztrátě". Osobně se domnívám, že korporátní dluhopisy vůbec nejsou vhodným investičním nástrojem pro nezkušeného investora, který nemá šanci správně vyhodnotit riziko
-
S těmi daněmi je to složitější, záleží na smlouvami mezi jednotlivými státy. Určitě doporučím se zeptat daňového poradce, ale pokud se nemýlím a mezi státy existuje dohoda o zamezení dvojitého zdanění, tak se daní jen rozdíl. Tedy je-li v Norsku daň nižší, zaplatíš v ČR jen to, o co je daň u nás vyšší. Je-li daň v Norsku vyšší, nezaplatíš nic. Ale mám dojem, že i tak to v daňovém přiznání musíš mít uvedeno (i když daň neplatíš). Ale znovu opakuji - chce to daňového poradce.
-
Normálně podej reklamaci a trvej na okamžitém připsání peněz, je to povinnost banky. MBanka se takhle dostala až do exekuce . Třeba pomůžou tyto odkazy: Neautorizovaná transakce: Za zneužitou kartu si podle zákona můžete sami - Měšec.cz http://www.mesec.cz/clanky/neautorizovana-transakce-za-zneuzitou-kartu-si-muzete-sami/ mBank: Pokuta od finančního arbitra za neautorizovanou transakci ? FinExpert.cz http://finexpert.e15.cz/mbank-pokuta-od-financniho-arbitra-za-neautorizovanou-transakci
-
Účet můžeš mít kde chceš, není na to potřeba povolení. Jen výnosy z něj (úroky) je většinou potřeba přiznat v českém daňovém přiznání, i když jsou různé výjimky. Pro příklad uvádím tento starší článek http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/49949-o-dane-z-uroku-ze-zahranici-se-stat-pripravit-nenecha - upozorňuji, že je hodně starý a věci se od té doby změnily, ale pro pochopení principu (někdy cizí stát zdaní, jindy pošle informace do ČR) to stačí.
-
Takový malý tip, pro pražské milovníky minigolfu. V obchodním domě Van Graaf na Václaváku je minisoutěž o poukazy na 300 a 500 Kč. Jde o to dát 4 jednoduché dráhy na 9 nebo 12 úderů (já zvládl těch 9 a odnesl si to pětikilo) celkem.
-
Pokud vím, tak cizincům účtují švýcarské banky záporné úroky. Jaký důvod pro zřízení účtu ve Švýcarsku máš? Zhodnocení? Ne, nevyplatí se. Anonymita? Už taky není pravda. Bezpečnost? Tak to, zatím, platí. Hodně jsem četl, že pro anonymní vklady teď hodně letí Singapur. Pokud chceš vysoké zhodnocení, tak třeba na Ukrajině jsem viděl u dolarových a eurových vkladů úroky 6-8 % a to i u známých bank - třeba u Raifky. Ale věř tomu, že to to stát nezabaví, nebo nuceně nesmění, jako tomu bylo v Argentině.
-
Ahoj, dostal jsem takový nápad. Mám fakt hafo různých platebních karet, které pravidelně střídám (dle různých výhod, které mi přinášejí, nutnosti obratu na nich a dalších důvodů). Takže skoro denně je měním. Zatím je mám v pořadači, což znamená pořadač vyndat, najít potřebnou kartu, vyndat, dát do něj jinou, pořadač vrátit. Uvažuji o variantě umístění karet na vnitřní dveře trezoru. Moje představa je něco jako bývaly staré "píchačky", jen to musí být co nejužší, aby šly dveře zavřít. Mělo by to být něco trvanlivějšího (takže ne nějaký tenký igelit, který se za chvíli potrhá), aby se tam karty snadno dávaly a snadno vyjímaly. Nějaký nápad?
-
Jediná, o které vím, že nemá z platby na poště bonus je ČSOB. Však jsou to její terminály
-
Pokud ti RB kreditku neschválila, tak 3-6 měsíců nemá smysl znovu žádat. Zkus tu Home Credit. Ta jde točit týdně, zrovna včera mi přišly poukázky za 4800 Kč (chodí vždy po 2 měsících). Prostě každé pondělí si na poště zaplatím dopis na dobírku (náklady 92 Kč, se zákaznickou kartou České pošty o korunu až tři levněji) a hned podám další na příští týden. Tedy já toho mám víc, nechodím jen s jednou kartou a jedním dopisem .
-
jo, koukám u ČP jsem uvedl chybě částku, má to být 5500 ročně. Takže asi nebude tak zajímavá . První rok vedení zdarma, pak 220 Kč za rok. Ale můžeš si nechat vydat jednu na sebe, jednu na manželku, na rodiče,.. Oficiálně je prý nutné mít u ČP povinné ručení, ale jde to i bez toho.
-
Aktuálně fungující vracecí (co mám): Home Credit Premia - max. 600 Kč týdně (při protočených 60 000 Kč), vyplácí v PREMIA poukázkách (použít jdou v těchto firmách http://www.premiakartahc.cz/kategorie/jak-uplatnit-premiove-kc ), karta stojí 49 Kč za měsíc Tesco - převlečený Home credit, podmínky podobné, jen karta je zdarma a vyplácí Tesco poukázky Tankovací karta České pojišťovny (1 % všude, 3 % na čerpacích stanicích, max 5500 Kč měsíčně) pak mám ještě dvě Citiny, ale ty už nově zřídit nejdou. Nedali mi Raiffeisen Mall (stejné parametry jako bývalá Citi Mall) a Cetelem (bonusy volitelné - https://www.cetelem.cz/kreditni-karta/ )
-
No vidíš a já ČS nedávno přidal do mého portfolia. S vstupy do salonků ke službě Premier jsou super . Dodavatele si musíš oběhat sám, nikdo jim za tebe tvoje nová čísla účtů nesdělí.
-
Protože to prakticky nikdy nejsou zaměstnanci, ale OSVČ. Je živí, když si tam někdo přijde sjednat úvěr, něco málo dostanou i za sjednání účtu. Cokoliv jiného (dotazy, nějaké reklamace,..) je pro ně jen ztrátou času (nedostanou za to nic)
-
Přitom Norsko by bylo přímo ideální pro auta na zemní plyn.
-
Budeme-li lovit mezi bezplatnými účty, tak z toho vychází mBank. Pozor ale, pokud si k tomu necháte vydat platební kartu -když na ní nebude měsíční obrat 500 Kč (na každé), tak bude stát 29 Kč měsíčně. Má ale svoje zádrhele, na účty ve spoluvlastnictví nelze navázat úvěrové produkty (kontokorent, kreditka,...). Já mám takto s přítelkyní FIO. Ale máme to jako majitel + disponent. Ona je majitel, já disponent (nevadí mi to). Na účet každý měsíc posíláme každý určitou částku a z toho se pak platí výdaje, když někdo něco koupí, hned si z účtu převede peníze na svůj soukromý účet. Každý máme svoje uživatelské jméno + heslo. Karty k tomu ani nemáme, ale je možné vydat zdarma pro majitele i disponenta. Oba účty umí i spořáky, ale úrok v obou případech mizerný
-
Pro jednoho starého pána kupuji na eBay vláčky (neumí německy, zahraniční převody dokáži výrazně levněji) a je to to samé. Za 1 mašinku dá klidně 1000 EURo. Jsem si vzpomněl na jedno staré pořekadlo společné pro všechny sběratele - "bojím se, že až umřu, manželka to prodá za ceny, za které jsem jí řekl, že jsem to kupil" Hlavním problém diamantů je v monopolizaci trhu - veškerou těžbu ovládá De Beers a Leva Levieva. Nikdo neví, kolik šutrů mají v trezorech a s pomocí tzv. kimberleyského procesu (který oficiálně má bránit tzv. krvavým diamantům) celkem účinně stěžují přístup diamantů z jiných nalezišť na trh.
