Jump to content

ragu

Member_50
 • Content Count

  1,297
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ragu

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 10/12/1989

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha

Contact Methods

 • Skype
  soni.ragu

Recent Profile Visitors

2,610 profile views
 1. Nemáte někdo zkušenosti s xiaomi poco f2 pro nebo oneplus nord? Chci koupit něco manželce, cca v tyhle cenovce, s dobrým foťákem. Osobně bych si vzal Pixel ale ten se jí nebude líbit.
 2. Jo, uznávám, je to pro mě i psychická záležitost se toho úvěru zbavit co nejdřív (a dokud můžu, člověk dneska nikdy neví). Samozřejmě bych mohl protáčet i ty mimořádné příjmy, ale jak říkám, bylo pro mě důležité mít možnost splatit dřív nebo tam občas něco přihodit.
 3. Nech si dát nabídky na více místech, banky se pak snaží to dorovnavat. Ty otevřený pak ale stáhni, ono se to někde ukazuje v registrech.
 4. Tak pro mě ty bonusový sazby nebyly ani na to auto, úvěr si beru primárně kvůli cashflow, nechtělo se mi sahat do hotovosti kterou mám buď jako železnou rezervu nebo kterou můžu případně proinvestovat a ten úrok tím v podstatě vymazat. Zároveň mám ale občas bonusy a jiný mimořádný příjmy který nepotřebuju nutně hromadit a psychicky jsou to pro mě peníze se kterýma nepočítám, takže když přijdou, můžu něco hodit do úvěru a rychleji se toho zbavit. Zároveň mít jasnou sazbu po celou dobu bez podmínek je pro mě prostě čištější byznys, jsem v tomhle konzervativní a paranoidní.
 5. Jak je to dlouho? Čistě ze zvědavosti, ono se samozřejmě posuzuje hromada parametrů, ale na 3,9 mi to u AB nevyšlo. Nejmíň 4,8 Equa.
 6. Ad dotování z vlastních peněz - on je podle mě rozdíl něco dotovat když nejde byznys (málo hostů, špatná sezóna, teprve se rozjíždíme) VS dotovat z vlastního když je ti znemožněno provozovat činnost bez náhrady a výhledu kdy to skončí.
 7. Ve který zemi to tak prosímtě funguje? https://www.mpsv.cz/-/evidence-uchazecu-o-zamestnani-a-podpora-v-nezamestnanosti
 8. Rozkryj si ten příklad. Vtip je v tom, že sazba je reálně vysoko ale při splnění určitých podmínek ti dají cashback.
 9. Ještě se podívej na tohle, ale dobře si prostuduj podmínky, jestli je to pro tebe vhodný. Nesmíš dávat mimořádné splátky, vyplatit úvěr dřív atd. To pro mě nebylo. https://www.sberbank.cz/cs-cz/obcane/pujcky/fer-pujcka
 10. Já se dostal na 4.8-4.9 při stejný RPSN a částce do půl mega. Zonky dalo 3.6 ale rpsn 4.9 kvůli 2% poplatku za poskytnutí. Asi by šlo i min, ale vzhledem k velikosti úvěru a faktu že mám v plánu to splatit do 3 let už to nedělalo takovej rozdíl, abych se s tím trápil.
 11. Hah, tlaky jsem automaticky viděl hypotéku. Bavíme se o úvěru v řádech nižších statisíců nebo víc? Já teď řešil na auto, sazby jsou všude plus mínus stejně, měl jsem tři nabídky který vycházely nastejno - KB, Equa, Zonky. Equa byla nejrychlejší s nejmenším oserem okolo, potom KB, nakonec největší oser byly Zonky kde se furt handlovalo se sazbou aby dorovnali konkurenci, nakonec jim to ale stejně zabil 2% poplatek za poskytnutí. Šel jsme do KB, protože u nich mám více věcí, bylo to pro mě nejpohodlnější.
 12. https://www.gentlemanstore.cz/boty/boty-139/berwick-harrington-tmave-hnede Co tohle?
 13. Já už dlouho jedu https://nakup.itesco.cz/groceries/ a doporučuju. Oproti Rohlíku jsem měl problém jenom jednou a rychle to vyřešili. Do obchodu fyzicky jen v krajní nouzi nebo když maj něco výhodnýho za co mi to stojí (posledně Legendario myslím pod tři kila).
 14. Jojo, máš pravdu. RPSN kontroluju samozřejmě Jinak ono mě to nakonec s tím úvěrem mimo automobilku vyjde líp i z jiných důvodů.
×
×
 • Create New...