Jump to content

ragu

Member_50
 • Posts

  1,661
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ragu

 1. Zažil jsem to minulej rok - bolest obou loktů a kolen, podezřívám covid o kterým se tenkrát ale ještě moc nevědělo, takže diagnózu jsem neměl, teď už jsem ok. Co pomáhá - správná diagnóza a pak se až bavit co dál, může to být cokoliv od úponů, chrupavek, přes záněty až po vážnější varianty. Jinak jako taková jakž takž prevence pomáhá kloubní výživa (hydrolyzát kolagenu, glukosamin, chondroitin, msm, vit C, kurkuma proti zánětům atd.), v horších případech pak injekční peptidy (IGF-1 co si tak pamatuju). Občas jsem si kupoval Animal Flex, nevím co v tom je a třeba je to jen placebo, ale pomohlo mi to.
 2. Tohle mě ráno pobavilo v jednom článku: Starý vtip říká, že až budete mít v práci špatný den, vzpomeňte si, že na světě existuje někdo, kdo se živí montáží páček blinkrů do BMW.
 3. Tohle je fakt děsivá vize budoucnosti. Pamatuju si, jak jsem rok zpátky kupoval nový auto a píčoval že není skladem a musím čekat na výrobu, cca 3 měsíce...a to jsem ještě tenkrát ukecal 15% slevu. Dneska si připadám jako bych psal o Rolexkách 10 let zpátky ))) A on je to přitom rok.
 4. Šmarja co to je za nápad? Běž si koupit Mercedes z druhý ruky a pak napiš do MB jestli by ti ho nevyněnili za jinej. Nejjednodušší řešení - prodat napřímo tady na fóru nebo je hodit k Bechyněmu/Pražské Hodinářství/Chronoshop do komise.
 5. Pasta Oner a pravděpodobně bicolor DJ.
 6. Když si s ní chci hrát, sedne si kousek opodál a kouká na mě jako na dementa. Čas na koulodráhu přichází zásadně před spaním nebo v pět ráno, kdy ji napadne si do toho jednou pinknout. Jinak si s ní nehraje. Celkově na hračky moc není, má jedno mávátko co má od kotěte, to si vezme do pusy a nosí ho po bytě a jinak ji občas chytne hravá večer kdy jako magor skáče po posteli a nechá si házet kuličky. Jinak je to strašně líný hovno.
 7. To dělaj ty chlupy, reálně má kolem 6kg, je to kočka. A mazlivá je jen když se jí zachce, respektive má svoje rituály (každý ráno když pijem kafe, večer před spaním) a nebo když mám jídlo...
 8. Já bych to nenechal z principu, přesně z tohohle důvodu mám kameru která zvládá parkovací režim (nahrávat při vypnutým zapalování, samozřejmě s ochranou proti vybití baterky). Jo a na čištění garáže už taky seru, už se mi stalo že jsem vyparkoval asi v 8 ráno a pak nepřijeli.
 9. Jj, autističtí maíní kočkopsi forever.
 10. Jojo, to Mio to dělá separátně tuším. Samozřejmě ty metadata se dají odstranit i kdyby to bylo v jednom souboru, ale je dobrý vědět že tam něco takovýho je.
 11. Já bych si tipnul že fakt většina kamer to vkládá nejen do obrazu (což jde často vypnout) ale i někam do metadat, takže bacha na to...že to není vypálený v obrazu neznamená že to nejde zjistit.
 12. Teda takhle - jde vypnout/zapnout jestli tyhle informace budou v obraze. Jinak IMHO každá nová kamera tyhle informace zaznamenává a budou někde v metadatech, MIO tuším při exportu dává separátně soubor pro obraz a separátně pro tyhle informace, takže je pak na tobě co předáš dál.
 13. Záznam GPS i Rychlosti jde vypnout v aplikaci.
 14. Tak složení a množství účinných látek si umíš porovnat, ten Geloren má asi navíc kyselinu hyaluronovou ve srandovním množství a jako bonus cukr. Otázka je, pokud víš co má v kloubní výživě být (typicky kolagen, glukosamin, chondroitin, občas vitamín C a protizánětlivý srandy jako MSM, kurkumin), proč si nekoupit čistý suroviny a nesmíchat si to. Viz třeba https://4fitness.cz/ a další. Taky je teda potřeba si uvědomit, že je to fakt jen doplněk na prevenci, rozjebanou chrupavku to nezachrání (pokud teda člověk nemá v plánu zkoušet injekční peptidy a HGH a i tam je to dost diskutabilní).
 15. Mám taky, potvrzuju. Mám to natáhnutý sloupkem do pojistek a zapojený přes smartbox, takže to snímá ještě 4h v parkovacím režimu. A dá se k tomu pořídit i zadní, MiVue A30. Jediný s čím se peru je, že mi to jednou za čas ohlásí chybu SD karty a musím naformátovat, nejspíš jsem koupil kartu s moc rychlým zápisem a občas se to pere.
 16. Jasný, chápu, dík. Kdybych měl supersport tak to zvážím, na daily káru to asi oželím.
 17. A čemu je ta keramika vlastně dobrá? Že se to míň špiní? Nechal jsem si teď u známýho udělat dekontaminaci plus vosk (za sranda cenu oproti keramice), špína se na tom nedrží, tak přemýšlím o kolik je keramika lepší. Mechanickýmu poškození určitě nezabrání, to snad umí jen ppf fólie a to mi zas přijde jak nechat si fólie na rolexkach))
 18. To neurčuje pořadatel akce ale aktuální podmínky, viz https://covid.gov.cz/situace/kultura/spolecenske-akce Pokud jsi očkovaný, splňuješ jednu z podmínek pro vstup a neměl bys potřebovat test.
 19. Nojo. Bohužel dneska jdeme na oslavu narozenin, tak žena potřebovala suroviny na dort a museli jsme koupit dárek. Ponaučení pro příště si beru - vždycky zapnout Waze i když jedu někam kde to znám.
 20. Nejspíš https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/archiv-tiskovych-prohlaseni/!ut/p/a1/jY_LDoIwEEW_xQVbOvIo4q7xgSIJcWGEbgyYWjCFkoLw-yIrSfAxu5mck3sHURQhWiZtzpMml2UiXjvFl5VHdpYTAHi-vwESuo6Fg4MJrtMD8TsQrvEciIcNw94eDdjj_3z4MAR--WdEx8hEgwH4EuEjyoVMh3djUqbmgiOq2I0ppvSH6s9Z01T1UgMNuq7TuZRcMP0qCw2mlEzWDYrGJKqKUwR3W7QBmT0B8AuNHA!!/?1dmy&current=true&urile=wcm%3apath%3a%2Fportal%2Bsite%2Fz6_000000000000000000000000a0%2Fz6_cgah47l00od610ag6225fq20i6%2Fz6_cgah47l00gjje0ao9746lk3097%2F50c0e712-fb9c-44de-918f-8f9f5353d460
 21. My jsme od Tesca vyjížděli 45min. Nejhorší je ten zmar když tam vjedeš a už víš, že jsi v prdeli a nic nenaděláš.
 22. Dnešní návštěva OC Letňany, udělal jsem zásadní chybu a nezjistil si provoz. Kolona od vrchního parkoviště až k semaforum, dementi se to snažili různě objizdet do protisměru, přes parkoviště a pak se nacpat dopředu. A ultra dement v kombikovy Ochcávce asi nechtěl pochopit, že kruháč na výjezdu nemá dva pruhy, nasral se tam mezirkou přes střed kolem mě a zkoušel projet přede mnou do podzemních garáží takovým stylem, že mě málem odřel. Normálně jsem většinou klidnej ale v ten moment už jsem si sundal hodinky a dával je manželce že ho půjdu vytáhnout z auta. Naštěstí mě uklidnila, sám si teď připadám jako blb, že jsem se nechal vytočit.
 23. Včera jsem dokoukal tohle https://www.csfd.cz/film/447509-dirk-gently-s-holistic-detective-agency/prehled/ A za mě super, zejména pro lidi co mají rádi věci jako Stopařův průvodce Galaxií
×
×
 • Create New...