Jump to content

JamesLurk

Member_50
 • Posts

  230
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About JamesLurk

 • Birthday 06/07/1988

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  Vallée de Joux - Audemars Piguet // Rolex // SEIKO a mnoho dalších.

Recent Profile Visitors

4,275 profile views

JamesLurk's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Haha, myslím si, že ta značka s korunkou je ta poslední entita, která by si takové situaci mohla jakkoliv stěžovat.
 2. Vůbec to nechci hodnotit, nikoho z toho příběhu neznám, nicméně typickej pohled "kancl" lidí, kteří si myslí, že číšník nemá peníze, protože "nemá vejšku" nebo je "moc mladý" a bůh ví co ještě. Já se jako barman/číšník (moje startovní práce když mi bylo 21, kolem roku 2009) měl velice dobře. Náklady na bydlení tehdá žádný, auto žádný a vydělával jsem si 40-60 měsíčně. Proč by to na číšníka měly být "dost drahé" hodinky? Tomu nerozumím. Číšníci si dneska dokážou vydělávat podstatně lepší peníže než většina pracujících zaměstnanců a i více než většina vysokoškoláků, kteří hnijí někde po kanclech ve státních institucích. Do dnes si pamatuju asi tak deset let zpět, kdy k nám do kavárny přišel takový frajírek, bývalý spolužák tehdejší kolegyně v sáčku a hrál si na nějakého businessmana a posměšně se jí ptal, proč dělá v kavárně a ona mu odpověděla, že jí 40 měsíčně stačí. Tenkrát to byly vůči průměru kolem 23 tisíc docela slušný peníže, týpek na to neřekl ani slovo, evidetně tolik v té době sám neměl. V anglii pak je občas v klubech na hajzlech psáno věco ve stylu "chovej se dobře k barmanům, pravděpodobně si vydělávají víc než ty." Po moji osobní zkušenosti práce v pohostinství bych vůbec nediskuoval o tom, jestli číšník může mít na Rolex. Ano může! Takže tak.
 3. Měl jsem možnost si dát tenhle kousek na ruku přímo během nedávné návštěvy v LeBrassus a baví mě, jak moc nejde na obrázku zachytit reálnej dojem z hodinek, který je naživo snad ještě stokrát zajímavější. Velice mě těší ocenění tohodle fantastického kusu.
 4. Hlavně klasický waitinglist je dneska z principu nesmysl. To se dalo dělat v dobách, kdy obchod věděl, že hodinek přijde ročně X, zájmů bylo zaznamenáno X x 3 a dle toho se daly estimovat tři roky dodání. Dneska má každá přední firma zaznamenaných zájmů XXXX, takže kdyby se dělal waiting list, tak by se nikdo nový už nikdy nedočkal (nebo za 40 let) a už vůbec se to nedá tím pádem postaru jakkoliv rovnoměrně estimovat a prohlásit, že na toto se čeká tak a tak dlouho. Oproti celkovému tržnímu zájmu se jedná o exkluzivní zboží a je logické, že se prostě na všechny nedostane a je potřeba se s tím smířit nebo vybrat něco jiného, tak to prostě je. Vy byste všichni chtěli "suby", kdyby to mohl koupit každej? Já si myslím, že ne. Všichni ale můžete mít třeba Omegu nebo Breitling a dalších sto značek, tak si pro ně běžte a nechme těch nářků tady, že nejde koupit Rolex.
 5. Individuální unikátní kusy hodinek se dělají, příští rok jich bude celkem dost, ale jsou to "výtvory" hodnotově úplně jinde než běžná produkce. Není to úplně o tom že si někdo řekne že chce "kód bez datumovky" a firma to udělá. Ty unique pieces jsou hrozný bomby v obrovskách hodnotách udělaný za nějakým účelem.
 6. Nicméně moje vysněná kombinace.
 7. Tak i za mě velká gratulace, doufám, že hodinky akci přežily ve zdrav!.
 8. Kluci, koukal jsem na ceník a je tam pár kosmetických úprav u některých modelů, ale valná většina zůstává bez změny. Jinak hodinky jdou nahoru každý rok, já osobně pamatuji Royal Oak 15300 v oceli za 12 500 Éček s DPH, dnes tržní cena 38-45.... Ale ovšem pozor - hodinky vlastně stojí stále stejně, stále se na nich vykonává stejná práce a využije se cca stejné množství materiálu a energie. PENÍZE SLÁBNOU! Tou dobou stál Sedlčanský Hermelín nějakých 22, teď skoro 40, takže je to stejné jako s hodinkama.
 9. Nemuset čerstvě řešit finančně vyčerpávající otázku bydlení, tak já osobně bych neváhal a rád bych osobní kolekci prozatím zakončil něčím takovým. Jsem fanoušek CODU a považuji je za absolutní top mezi "kulatýma" hodinkama.
 10. Haha, to by mě taky zajímalo. Né, ono záleží kde to bylo koupeno, jestli v butiku nebo AD (ještě jich pár je), cena vyrostla tak moc, že to bohužel zláká poslat dál i takový lidi, u kterých by to člověk skutečně nečekal, takže tohle se nedá uhlídat nikdy. Šedej trh bude v určitý míře existovat vždycky i když s tím kdokoliv bude aktivně bojovat, i kdyby každej klient dostal ban, stejně se vždycky najde celosvětově někdo, kdo to za vidinou slušného výdělku nabídne dál.
 11. Jaké tanečky? Tanečky jsou kolem toho maximálně tady na fóru, já myslím že v realitě to funguje všechno velice dobře a transparentně. Četl jsi třeba co psal Adamos? Nemám pocit, že by zažil nějaké tanečky. Dnes je majitel krásných vzácných hodinek.
 12. Ohledně hodinek to je ještě dobré. Teď jsem četl, že jsou obrovské výpadky v dodávkách myček na nádobí, to je taky nepříjemný, kdo si má ty ruce máchat... Né dělám si srandu, buďme rádi že takové věci můžeme vůbec řešit, většina lidí nemá ani na tu myčku a možnost řešit hodinky je něco vysoko nad běžnou potřebu, chce to trpělivost (vím že tu němá nikdo ) a pokoru před situací. Lidí jako my, kteří by to chtěli hned je totiž hrozně moc a hodinky jsou jedna z mála věcí, jejichž dostupnost a možnost koupit není primárně jen o penězích, jsou tam další aspekty a to třeba některé štve, chápu to, protože naprostou většínu věcí na světě si prostě koupit můžeš a zrovna u těch hodinek je to jinak. Věřím že bude líp a že se dostupnosti zase vylepší na přijatelé úrovně. Teď se sešlo několik významných faktorů najednou a dělá to problémy nejen v hodinářství.
 13. No a jak víte že vám nechutná, když jste ho tady nezkusil? Možná jste v minulosti zkusil knedlíky z polotovaru, my rafinovaný curk nepoužíváme.
×
×
 • Create New...