Jump to content

Bobisek

Member_50
 • Posts

  887
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bobisek

 1. Chápu potřebu "přizpůsobovat" argumentaci modernímu diskurzu, ale cpát heterosexualitu k G. Brunovi jako skalnímu dominikánovi je vlastně podobný nesmysl jako hlásit se k placaté zeměkouli...
 2. Já myslím že Joystick nějakou dobu bude otevírat oči spíše v soukromí...
 3. Popravdě tohle je pod mou rozlišovací schopnost, z jedné velmi nesoustředěné zkušenosti se mi zdálo, že se datum překlopilo tak dvě tři minutky před a bylo to vcelku rychle, ale fakt si nejsem jistý. Vím, že se někdo rozčiloval na WUS, že překlápění není přesně o půlnoci a trvá to, nevím ale, nakolik šlo o obecnou vlastnost. Zkusím se výhledově podívat pozorněji a dám vědět.
 4. Promiň ale to jsou zase moudra - samozřejmě že umřít může někdo i s padesáti dávkami, ale to jaksi nevypovídá vůbec o ničem... Ty povídačky z covidaria jen reflektují klasické hoax schéma - viz třeba "zpověď" zdravotní sestry zde: https://m.youtube.com/watch?v=-3c-ugxSsk8&t=3s. To jako někdo příčetný věří, že v nemocnicích lidem podávají kyslík nebo je napojují na mimotělní oběh jen proto, že se to daní pacienti požadují nebo se třeba chtějí ohřát?
 5. V zadu prisne japonsky technicky [emoji6] zkusim vyhledove sesmolit kratkou recenzi... Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
 6. Velká spokojenost [emoji56] Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
 7. Že já se na to vlastně nevykašlu - žijeme v době, kdy si i vyučující na VŠ jako já může dovolit trávit čas psaním blbostí na Chronomagu s hodinkami za čtvrt mega na ruce - asi proto mi volání po starém dobrém světě přijde uhozené, chápu ale, že vzpomínání na mládí má své kouzlo. Klidný zbytek svátků všem.
 8. Sice jsem se zařekl, že tvůj nulový respekt k faktům budu ignorovat, ale že jsou ty svátky: včera jsi sem myslím nalepil jedno z nařízení, přečetl jsi si aspoň nadpis? Zkus najít jediné nařízení, kterým "nikým nevolená EK" (čl. 17 odst. 7 a 8 se neuplatňuje?) bez opory v právních aktech přijatých Radou a Evropským parlamentem něco automobilkám nařizuje a já se ti milerád omluvím.
 9. Ale vždyť je to stále dokola. I demokratický právní stát má svoje pravidla. Jedním z nich jsou třeba rychlostní limity na silnicích. Kontrola pomocí mýtných bran či sim-karty v autě je pouze faktorem efektivity vynucování daného pravidla. Jestli to chápu dobře, "odmítači" (jde jen o bezpříznakovou zkratku) tvrdí, že možnost porušit pravidla (překročit rychlost) a nenést následky je znakem osobní svobody a pokud by takovou možnost neměli, nastala by totalita. Mně se zdá, že jde o falešnou dichotomii - jestliže by vynucování nějakého pravidla bylo neúnosné, většina ho prostě zruší či změní (viz ono nevyužití mýtných bran). Pokud tak neučiní, budete asi součástí menšiny a to v demokracii znamená, že se buď musím přizpůsobit, nebo bránit svá individuální práva třeba u orgánů veřejné moci (např. tvrdit, že materiálně o porušení pravidla nešlo). Žádné jiné řešení společenských sporů mě nenapadá.
 10. Ale já nic nebagatelizuji, X osob zde vyslovilo názor, že nechtějí danou výbavu vozidla, neboť se bojí vlastního sledování. V reakci na to se pouze ptám, k čemu by bylo veřejné moci, aby sledovala pohyb (či cokoliv jiného) zrovna jejich automobilu? Já s autem nic jiného než že jezdím do různých destinací (třeba Globusu) či překračuji rychlost (často) nedělám, proto ony příklady.
 11. A tak třeba na severu Švédska nebo v okolí Slezské Harty můžeš zůstat v pangejtu stejně dlouho jak na Aljašce... Já vlastně nemám názor na to, jestli jde o serepetičku užitečnou či dokonce nezbytnou. Považuji ale za znak paranoi se domnívat, že cílem jejího zavedení je snaha kohokoliv sledovat, zda Frantík odpoledne jel do Globusu či zda překročil na rovince rychlost o 5 km/h. Hlavně zde ale přece pořád máme demokracii: pokud považujete tuto věc či turbo v motoru za znak konce svobody jednotlivce, běžte do politiky a když přesvědčíte dost lidí, bude zase svět v pořádku!
 12. Nenamáhej se, jde přece o otázku perspektivy... My dva žijeme v době, kdy i entry level Fabie má pomalu více koní než vrcholová Octavie první generace. Foundryman si nicméně pamatuje časy, kdy každý Moskvič či Favorit byl vybaven minimálně šestiválcem s 200 kW, zatímco dnes vidí prodávat pouze sekačky
 13. Sypání banálních mouder bez kontextu dobrou diskuzi nedělá. Nikdy jsem nenapsal, že monitoring považuji za dobrou věc, tak mi to nevkládej do úst. To je ale nyní vedlejší. Mým záměrem bylo poukázat na naprostou nesmyslnost použití zmíněného citátu Adolfa Hitlera v daném kontextu. Chtěl jsi jím naznačit, že tam, kde se registrují zbraně, je výsledkem totalita? To je naprostá pitomost, v podstatě každá dlouholetá demokracie ve světě registruje zbraně soukromých osob, naopak ve státech, kde se tak (asi) neděje, bys myslím žít nechtěl (Somálsko, Libye atd.). Především mi ale uniká, jakou má registrace zbraní za Hitlera souvislost s elektronizací automobilů v posledních letech? Jde samozřejmě o řečnickou otázku, odpověď je nabíledni.
 14. Ehmm - mohu se optat, jak se mám na základě onoho citátu "historicky" poučit? --- Obecně nerozumím, o čem vlastně probíhá "spor". Naprostá většina lidí ony serepetičky chce, tak jim je výrobci dnešních aut nabízejí. Kdo jim neholduje, může svobodně jezdit ve starým Porsche 911, Warburgu nebo klidně Fordu T.
 15. Asi jsem mimo, ale k čemu jako to odpojení ecallu je? Pokud jsi drogový dealer, existují jaksi jistější způsoby pro sledování. Pokud ale chceš spáchat sebevraždu bez rychlé záchrany, bude vskutku lepší spolehnout se na starší vozidlo. Jinak netuším, co to má společného s EU, když stejnou věc vyžadují snad všechny vyspělé státy světa.
 16. Drooz3R: Nemá smysl se argumentačně potýkat s diskutujícími, jejichž posuzování jiných osob se omezuje na hodnocení ve stylu "je to nula, nula, mínus"...
 17. A tak zase vždycky když vidím frázi "Toto ve zprávách neuvidíte", představím si prototyp člověka moderního světa, který má vlastní rozum a nehodlá být svazován okovy nějakých zastaralých médií typu novin či televize
 18. Ta sestava řečníků je dechberoucí, jak někdo psal, proběhla "promoce vysoké školy života". Nechápu nicméně, že si stát takhle nechá srát na hlavu a nezatrhne aspoň ty do očí bijící porušování pravidel (prodej alkoholu atd.). Když odhlédnu od toho, že by to měl dělat standardně, nechápou ti co rozhodují, že rozehnání skupinky 3000 magorů by většina lidí ráda podpořila a daly by se na tom nahnat politické body (viz dnešní výsledek referenda ve Švýcarsku)?
 19. Nechápu, přesně tyhle Speedgoaty 4 (bet GTX) mám a byť to jsou superpohodlné boty, nepromokavé dle mého rozhodně nejsou - na Zapomenutých horách stačila jedna bouřka a už jsem čvachtal. Do sněhu by mě s nimi jít nikdy nenapadlo. Na běhání ve slotě a sněhu teď používám Asics Fujisetsu, kromě Goretexu mají i hřeby, což je nezbytnost.
 20. Není to 100%, ale 100 %. Výzva přijata: podíl odpovědných v nemocnicích je 45 % oproti 55 % debilů. Zkus nastartovat Excel a spočítat o kolik procent je ta první skupiny menší
 21. Děláš si fakt prdel, že jo? Odhlédněme od toho, že ona data jsou bez dalších údajů pro interpretaci závěrů zcela nepoužitelná (jak uvádí vaba), případně že tvá teze "očkování po prodělání zvyšuje šanci JIPu" je z pěti případů neobhajitelná. Každopádně mně šlo o ty procenta: - Když je hospitalizovaných 3182 debilů a 2620 odpovědných, tak těch druhých je o 5% méně? - Když je z uvedených počtů na JIP 578 debilů a 254 odpovědných, tak ti odpovědní mají jen o 8 % menší šanci skončit na JIP? Snad si pamatuji dobře, že jsi právník a chápu, že na práva se chodí mj. kvůli alergii na matematiku, ale zas tak špatný to snad s námi doufám není...
 22. To je nějaký sofistikovaný trolling nebo s dcerou ze třetí třídy zkoušíte poprvé probírat procenta?
 23. Buď jsi placený troll, nebo debil. Co má tvá návštěva kinosálu společného s tím, že syna nelze operovat z důvodu nedostatku operačních sálů? Je v zásadě jedno, kolik lidí se nakazí, pokud potom neskončí v nemocnici a hlavně na JIP/ARO. A tam jsou čísla naprosto přesvědčivá.
 24. Kvůli čurákům a píčám, co se nenaočkovali, nemůže můj dvouměsíční syn na plánovanou operaci. Nejsem si vědom, že by byly aktuálně plné sály a jiné kapacity kvůli kuřákům nebo popíječům lahváčů. Ale v pohodě, on s tou epicystomií ještě pár měsíců vydrží, hlavně ať se těm obráncům před covidfašismem nedostane do těla 5G čip či nenaruší jejich jogurty a procházkami posílená imunita...
 25. Ti, kteří se očkovat ze zdravotních důvodů nemohou, mají samozřejmě z omezení výjimku. Že je něco dobrovolné neznamená, že tě stát nemůže z rozumných důvodů následně omezit. Souhlasím ovšem, že právně "čistší" (a hlavně pochopitelnější a transparentnější) by bylo povinné očkování. Pokládám za strašlivé selhání celé politické reprezentace, že k tomu nenašla odvahu. Následky neseme nyní a poneseme je dlouho do budoucna.
×
×
 • Create New...